top_02_01 top_02_02 top_02_06 top_02_03 top_02_04 top_02_05
Motto

rss
fb

Novinky a články

 • Futsal: Nedobytná tvrz padla! V rekordní sérii 49 utkání v řadě jsme nepoznali přemožitele!

  12.01.2020

  Již čtvrtou sezonu náš futsalový tým držel sérii neporazitelnosti! 

  Mezitím získal tři tituly v řadě za roky 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019.

  V půlce sezony 2019/2020 jsme přišli o jubilejní 50. neprohru s týmem SK Telč, který měl více štěstí ze hry, než naši borci. 

  Poslední tým, který okusil hořkost rozjetého vlaku, byl ATIS Jihlava.

  Statistika:

  • 49 utkání bez prohry. Z toho 43 výher a 6 remízových utkání.

  • Počet vstřelených branek se zastavil na 350 kusech a počet obdržených na 114.

  • Průměry na zápas

  • Vstřelené branky 7,1 / záp

  • Obdržené branky 2,1 / záp


  Rekordním počtem utkání bez prohry jsme se tak vyrovnali například slavnému Arsenal FC, který za období 7. května  2003 - 24. října 2004 drží rekord Anglické Premier League v počtu 49 zápasů bez přemožitele.

  Z české fotbalové ligy jsou na tom nejlépe SK Slavia Praha 36 a AC Sparta Praha 33 utkání bez přemožitele.

  V aktuální sezoně je k rekordu nejblíže anglický Liverpool FC, který drží neporazitelnost v 38 utkáních v řadě.

  Futsalová sezona se nám přehoupla do druhé poloviny a zatím jsme s deseti výhrami a jednou prohrou na prvním místě s náskokem 5 bodů na druhého soka.

  /LP/

  http://starletjihlava.cz/clanky/174/

  #futsal #starletjihlava #mistri #seriebezprohry #rekord #valec Starlet Jihlava #jihlava #futsaltrest Futsalová liga Třešť

  Děkujeme Všem členům našich rodin, přátelům a všem fanouškům, příznivcům a v neposlední řadě sponzorům futsalu mighty DESIGN


 • I zápas se Ždírcem jsme zvládli

  01.07.2018

  Starlet „A“ – Ždírec 10:4 (5:1)

  V dohrávaném zápase jsme se úplně nesešli, když jsme hráli bez střídání, ale na Ždírec nám to stačilo. V první půli jsme zápas zvládli a vyhráli jí 5:1. Sice jsme 1:0 prohrávali, ale už v první půli dal Průcha hattrick.

  Ve druhé půli se obraz zápasu příliš nezměnil. Hlavně duo Průcha-Trojánek hrálo v dobré formě a trhalo obranu soupeře. Vedení se stále navyšovalo a směřovalo se jasně za třemi body. Nakonec jsme zápas zvládli a připsali si povinné body za výhru 10:4.

   

  Branky: Průcha 4, Trojánek 4, Mazel, Michálek

  Sestava: Kubica D., Průcha A., Michálek V., Mazel M.,  Paiskr L., Trojánek L.

 • Áčko stále bez porážky

  25.04.2018

  Starlet „A“ – Ježek 5:1 (3:1)

  V dalším kole jsme narazili na Ježky a povinnost nám velela vyhrát. V zápase se poprvé za Starlet představila nová akvizice Jarda Cech a určitě je to pro tým výrazná posila.

  V první půli jsme začali velmi dobře a velmi rychle jsme získali převahu na míči. Na branku jsme ale čekali a to do 10. minuty, kdy se 2x trefil Poul. Navíc se ve 13. minutě prosadil Trojánek a náskok 3:0 nás vcelku uklidnil, ale ráz zápasu se příliš nezměnil. Stále jsme udávali tempo, ale museli jsme dávat pozor na rychlé kontry, které ježci měly, ale Filsak v bráně měl svůj den. Ježkům se ale podařilo snížit, když ve 22. minutě jsme špatně ubránili roh a bylo to 3:1.

  Ve druhé půli se hra ubírala stejným směrem. Opět jsme měli poziční převahu, ale dlouho se nám nedařilo skórovat před pozornou obranu soupeře a brankáře Nevosada. Až branky Paiskra ze 36. a 46 minuty definitivně rozhodly o naší výhře 5:1.

  Zápas se nám vcelku povedl. Míč jsme kontrolovali, ale možná chybělo více přímočarosti a rychlejší kombinace, abychom dali více branek. Do jisté míry to bylo dáno i tím, že jsme v této sestavě hráli poprvé. V příštím zápase se Ždírcem musíme výkon zopakovat a hlavně získat 3 body. A udržet pozici v tabulce.

  Branky: Poul 2x, Paiskr 2, Trojánek

  Sestava: Kubica D., Poul T. Lapeš O., Michálek V., Cech J.  Paiskr L., Filsak J., Trojánek L.

 • Ve druhém kole jsme po dlouhé době porazil Pekelnej Stroj

  16.04.2018

  Starlet „A“ – AC B2B Pekelnej Stroj „A“ 6:3 (5:1)

  Ve druhém zápase jsme nastoupili proti neoblíbenému soupeři, kterým byl Pekelnej Stroj. Proti tomuto soupeři se nám v poslední době příliš nedaří, a navíc jsme měli problémy se sestavou, kdy zranění a jiné povinnosti náš tým limitovali. Nakonec se ale sestava polepila a pomohl i brankář Kubica, který musel naskočit do pole.

  V první půli jsme začali dobře. Ze zatažené obrany jsme čekali na chyby soupeře, které přicházely a mi je dokázaly trestat, ať už do prázdné branky nebo rychlými breaky. Do 17. minuty se trefil 3x Průcha, Paiskr a Pospíchal. Poté bohužel přišla komplikace, když se zranil Průcha a ze zápasu musel odstoupit. Soupeř nakonec korigoval výsledek do první půle, když snížil na 1:5.

  Ve druhé půli jsme odolávali velkému tlaku, který Stroj díky své power play měl. Hlavně brankář Konrád nás neskutečně svou střelbou trápil. My měli sice několik šancí, ale Michálek a ani Lapeš nenavýšili vedení. Navíc soupeř ve 37. a 38. minutě snížil na 3:5 a bylo drama. Zápas jsme ale nakonec dobránili, a branku nedostali. Navíc ve 49. minutě se přes celé hřiště trefil Šmída, který přidal i několik velmi důležitých zákroků v bráně a velmi podržel.

  Zápasový cíl se splnil, neztratili jsme bod a držíme se na 3. příčce. Ale v příštím zápase musíme vylepšit sestavu, aby nedošlo k problémů. Hrajeme s Ježky, což je soupeř, kterého bychom měli porazit a 3 body by nám přidaly další klid do sezony.

  Branky: Průcha 3x, Paiskr, Pospíchal, Šmída

  Sestava: Kubica D., Průcha A., Lapeš O., Michálek V., Pokorný R.,  Paiskr L., Pospíchal J., Šmída P.

 • V úvodním kole Áčko plichtilo se silným R.U.M.

  26.03.2018

  Starlet „A“ – R.U.M. 4:4 (3:2)

  Do nové sezony jsme nastoupili opět s nejvyššími ambicemi. Tým se podařilo posílit, když se podařilo přivést Jardu Cecha a Romana Dvořáka ze STOON, který se rozpadl. Skrz béčko se podařilo ještě doplnit Martina Dubu, který má vyřízené střídavé starty.

  V prvním zápase jsme se utkali s R.U.M., se kterým se nám v posledních zápasech příliš nedařilo a 2 zápasy v řadě je neporazili. Další nepříjemností bylo, že se na poslední chvíli omluvilo několik hráčů a tým se měnit prakticky co 5 minut, než nás zůstalo aspoň 6 do pole a David v bráně.

  Před úvodním hvizdem tým R.U.M. ukázal velkou sílu, když jeho sestava v takovém složení ještě na malé kopané snad nebyla, a tak nás nečekal vůbec jednoduchý zápas. Zápas jsme nezačali vůbec dobře a po nedorozumění v obraně jsme inkasovali, když Kubicu přehodil Dvořáček. Naštěstí jsme rychle přispěchali z odpovědí, když se prosadil Michálek už ve 2. minutě. Pak se hrálo nahoru dolu a šlo opravdu o pohledný zápas. Šance byly na obou stranách, ale další se podařilo prosadit nám, když se individuální akcí prosadil Průcha. Ve 22. minutě nám bylo ještě o něco lépe, když se odražený míč dostal k Paiskrovi, který ho procedil do sítě. Bohužel jsme dvoubrankové vedení dlouho neudrželi, protože pak naši rozehrávku zachytil Dvořáček a poslal nechytatelně bombu do šibenice. A tak jsme si do druhé půle přenesli vedení pouze 3:2.

  Ve druhé půli jsme tentokrát začali lépe my, když střílenou přihrávku ve 32. minutě poslal před bránu Vondra a tu do prázdné uklidil Duba. Poté jsme bohužel měli výpadek, když našich zbytečných ztrát míče využil Dvořáček a Brabec a bylo to rázem 4:4. ve zbytku utkání bylo na obou několik velkých šancí, kde se mohla urvat výhra, ale nikomu se nepodařilo skórovat, a tak zápas skončil spravedlivou remízou 4:4.

  Určitě se v zápase nemusíme za nic stydět. S jedním na střídání jsme podali velmi dobrý výkon proti soupeři, který pokud se takto bude scházet, tak bude problém pro ostatní týmy. My jen musíme zapracovat na docházce, aby nenastaly stejné situace jako loni, kde jsme hráli ve 4.

  Branky: Michálek, Průcha, Duba, Paiskr

  Sestava: Duba M., Kubica D., Průcha A., Lapeš O., Michálek V., Vondra M., Paiskr L.

 • V druhém kole jsme v pohodě porazili Ježky 8:2

  02.09.2017

  Starlet „A“ – Ježek 8:2 (3:1)

  Po minulé výhře na Maňanou velela povinnost vyhrát i zápas s Ježky. Do zápasu jsme nastoupili ve velmi silné sestavě, když se z marodky vrátil Tomáš Poul, a ještě se nám podařilo doplnit tým, když jsme angažovali Mirka Vranku, který MK nikde nehrál, ale hraje velký fotbal za Poličku.

  Do zápasu jsme nastoupili velmi dobře a měli hru pod kontrolou a brzy se také ujali vedení. Až za vedení 2:0 jsme udělali velkou chybu, když soupeř snížil, ale nakonec jsme první půli vyhráli v pohodě 3:1. ve druhé půli se obrázek hry příliš nezměnil. I nadále jsme měli hru ve své moci a přidávali branky. Soupeř hrozil jen z brejků, ale ty naštěstí dost kazil nebo výborně zachytal Kubica. Nakonec se nám zápas podařilo v pohodě uhrát za 3 body za výhru 8:2 a stále se o skóre držíme na prvním místě.

  Branky: Vopršal 3, Michálek, Dršata, Poul 2, Vranka

  Sestava: Kubica D., Lapeš O., Paiskr L., Dršata J., Michálek V., Poul T., Vopršal M.; Vranka M.

 • První zápas v podzimní sezoně naše Áčko v pohodě zvládlo

  21.08.2017

  Starlet „A“ – RC Maňana 19:2 (8:0)

  Po dvouměsíční odmlce nám opět začala další sezona v první lize. Do týmu se nám podařilo přivést nového hráče, kterým je Matěj Vopršal, který doteď malou kopanou nehrál.

  Naopak jsme se musíme obejít bez Michala Příhody, který pracovně odcestoval do zahraničí a také to vypadá špatně s Adamem Průchou, který má podezření na nepříjemné zranění kolene a reakce nejsou příliš optimistické.

  V prvním zápase jsme se utkali s RC Maňanou, která nastoupila v podobném složení, jak ukončila minulou sezonu, a to nám výrazně ulehčilo situaci.

  Už po první půli bylo jasné, že získáme 3 body, neboť jsme ji vyhráli 8:0.

  Ve druhé půli se zápas dohrával na pohodu, a nakonec jsme vyhráli 19:2 a zápas s respektem k soupeři není třeba více komentovat.

  Branky: Jurnečka 9, Vopršal 4, Lapeš 2, Michálek 3, Dršata

  Sestava: Filsak J., Lapeš O., Paiskr L., Dršata J., Michálek V., Jurnečka L., Vopršal M.

 • V 9.kole jsme si snadno poradili s AMC Trans

  15.06.2017

  Starlet „A“ – AMC Trans 8:2 (2:1)

  V 9. kole jsme nastoupil proti AMC Trans, které bojuje o záchranu, ale dokáže být velmi nepříjemným soupeřem.

  Zápas jsme začali aktivně a již v 5. minutě jsme se po chybě Trans dostali do vedení po brance Trojánka. Poté se dlouho nikdo nedokázal prosadit. Sice jsme měli šance, ale nedokázali jsme je kvalitně řešit. AMC mělo také pár náznaků, ale do obrany jsme hráli dobře. AMC se ale podařilo srovnat Petrem Maškem ve 20. minutě, když využil našeho zaváhání v obraně. Ale nakonec jsme dokázali první půli zvládnout, když se ve 22. minutě trefil Lapeš, který se štěstím dostal míč za Špejtka.

  Ve druhé půli jsme začali výborně, když mezi 26. – 31. minutou dal hattrick Trojánek a tím se vytvořil rozhodující náskok. AMC si nějakou šanci vypracovali, ale my měli zápas jasně pod kontrolou. Ve 32. AMC sice snížilo Fejtem, ale pak už to bylo úplně naše. Další branky poté přidali Mazel s Příhodou a vyhráli jsme jasně 8:2.

  Tento zápas se nám herně i výsledkově povedl a opět jsme se dostali do boje o bednu, kde nás hned v příštím kole prověří již jistý mistr SEDMÍK Some Vysočina. Tento zápas musíme zvládnout, abychom se udrželi v kontaktu. Zápas to nebude jednoduchý, ale v nejlepší sestavě to není nemožné, protože poslední 3 zápasy jsme se Some neprohráli. Vše je otevřené.

   

  Branky: Trojánek 4, Příhoda, Mazel 2, Lapeš O.

  Sestava: Trojánek L. Mazel M., Lapeš O., Kubica D., Jurnečka L., Příhoda M., Paiskr L.

 • Po dvou prohrách konečně výhra s Hranatou Koulí 9:3

  08.06.2017

  Starlet „A“ – Hranatá Koule 9:3 (7:0)

  V 8. kole jsme narazili na Hranatou Kouli, která je na předposledním místě, a tudíž povinnost velela vyhrát. Navíc jsme do zápasu mohli postavit novou akvizici Kubu Mužíka a Michala Mazla, který se vrátil do kolotoče MK po patáliích s kolenem. Oba se nakonec ukázali jako klíčový.

  Úvod jsme měli velmi dobrý a v 9. minutě jsme vedli 4:0, když se 2x trefil Dršata, Mazel a také Kubica, který také konečně vystřelil na branku a byla z toho branka. V první půli jsme jasně dominovali a další branky přicházely. Po trefách, Mužíka a 2x Příhody jsme první půli vyhráli s přehledem 7:0.

  Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Koule tolik šancí neměla a zápas jsme měli jednoznačně pod kontrolou. Do 38. minuty jsme dali 2 branky a bylo to 9:0 a 3 body byly jasné. Koule už pak jen korigovala v závěru třemi brankami, ale i přesto jsme brali 3 body za výhru 9:3 a vylepšili si postavení v tabulce.

  V posledních kolech musíme pokračovat ve stejné hře a navíc i podobném složení, pak je vidět, že máme na špici. Jen v tom pokračovat.

   

  Branky: Dršata 2, Příhoda 3, Mazel, Mužík J. 2, Kubica

  Sestava: Mužík J., Mazel M., Lapeš O., Kubica D., Pokorný R., Dršata J., Příhoda M.

 • Další porážka. Tentokrát jsme nestačili na R.U.M.

  05.06.2017

  Starlet „A“ – R.U.M. 14:9 (9:3)

  V 7. kole jsme se utkali s R.U.M. a zápas pro nás nedopadl dobře. R.U.M. se sešel jen se čtyřmi hráči do pole, tak jsme hráli ve stejném počtu.

  Hlavním aspektem zápasu byl Tomeček z R.U.M., kterého jsme nedokázali pokrývat a trestal každý náznak šance a také to, že jsme dělali chyb, které se nestávají ani v žácích.

  První půli jsme prohráli 9:3 a nevypadalo to dobře.

  Ve druhé půli jsme se snažili, ale nedokázali jsme se přiblížit více, než na 3 branky. Zápas jsme tedy nezvládli a bohužel je vidět, že bez zraněných opor je to velmi složité a chybí potřebná kvalita.

  V dalším zápase už by to chtělo zabrat a uhrát nějaký ten bod, abychom se uklidnili a neměli ještě sestupové starosti.

  Branky: Trojánek 4, Lapeš 2, Dršata, Matějíček, Pokorný

  Sestava: Matějíček M., Lapeš O., Kubica D., Dršata J., Pokorný R., Dršata J.

 • Proti Pekelnýmu stroji jsme se nesešli a doplatili na to

  22.05.2017

  Starlet „A“ – Pekelnej Stroj „A“ 6:9 (5:2)

  V 6. kole jsme se na zápas absolutně nesešli. Do brány musel Lapeš a v poli jsme nastoupili jen se čtyřmi hráči. Dalo se trochu čekat, že soupeř nebude Fair Play, a taky to tak dopadlo.

  V první půli jsme podali výborný výkon, když jsme dokázali hrozit a zároveň i dávat branky. To toho jsme i výborně bránili a první půli nečekaně vyhráli 5:2.

  Ve druhé půli ovšem soupeř přitlačil a mi začali pomalu nestíhat. Je trochu škoda, že jsme si více nevážili šancí, protože v tom počtu jsme nemohli mít 10 šancí. I v obraně jsme začali dělat zbytečné chyby a na to doplatili. Soupeř zápas otočil a vyhrál 9:6.

  Hráčům ale patří uznání, protože ve 4 to vůbec nebylo jednoduché, ale troufám si říci, že být ještě jeden hráč, tak jsme určitě vyhráli.

  V příštím zápase už musíme zase bodovat a dotáhnout se do popředí tabulky, abych se nedostali do zbytečných komplikací. Nutno je ale zlepšit přístup a docházku, jinak to bude problém.

  Branky: Příhoda 3, Michálek, Dršata, Matějíček

  Sestava: Matějíček M., Lapeš O., Michálek V., Dršata J., Příhoda M.

 • Po 16 zápasech bez porážky přišla drtivá prohra

  15.05.2017

  Starlet „A“ – FK Klasici „A“  4:13 (1:6)

  V 5. kole jsme se utkali s Klasiky, ale tento zápas se nám totálně nepovedl. Nám se nedařilo totálně nic, dělali jsme fatální chyby, a takto se Klasici opravdu nedají porazit. Nakonec jsme po zásluze prohráli 13:4, což už tady dlouho nebylo.

  Sice jsme prohráli v součtu po 15 zápasech, ale takto vysoko je opravdu ostuda.

  V příštím zápase musíme porazit Pekelnej Stroj „A“, abychom se udrželi v boji o přední pozice. Zápas to, ale nebude jednoduché, protože Pekelnej stroj zatím nehraje špatně.

  Branky: Trojánek 2, Lapeš, Jurnečka

  Sestava: Kubica D., Trojánek L., Lapeš O., Michálek V., Jurnečka L., Paiskr L., Pokorný R.

 • Naše Áčko si stále drží neporazitelnost

  04.05.2017

  Starlet „A“ – Litrpůl  3:1 (1:1)

  Ve 4. kole nás čekal velmi nepříjemný soupeř, tím nebyl nikdo jiný, než Litrpůl. V zápase jsme navíc postrádali Adama Průchu, který má problém s kolenem.

  Už v první půli bylo vidět, že půjde o opatrný zápas, kde nikdo nebude chtít udělat chybu. První branka padla až ve 13. minutě, kdy se nám nepovedla rozehrávka a soupeř skóroval přes půl hřiště. Naštěstí jsme brzy srovnali, když se ve 14. minutě trefil Trojánek. Ve zbytku utkání jsme byli o něco více aktivnější, ale šance, co jsme si vytvořili zůstaly nevyužité.

  Ve druhé půli se příliš nezměnilo, opět pokračoval opatrný zápas a oba týmy se snažily nedělat chyby. Sice jsme měli větší šance my, ale nedařilo se v koncovce. To se nám podařilo prolomit až ve 45. minutě, kdy míč uklidil do brány Paiskr. Vedení jsme pak zuby nehty bránili, protože 3 body byly velmi důležité. Nakonec se nám toto podařilo a navíc jsme ještě dali jednu branku, když střelu Lapeše se štěstím tečoval Matějíček a míč skončil v síti.

  Nakonec jsme teda urvali 3 body, které nás stále drží na 2 místě, což je po třetině soutěže velmi dobré. V pondělí se teď nehraje a v následujícím zápase nás čekají Klasici, což bude velmi důležitý zápas, který naznačí naše šance.

  Branky: Trojánek, Paiskr, Matějíček

  Sestava: Kubica D., Trojánek L., Lapeš O., Michálek V., Jurnečka L., Paiskr L. Matějíček M., Příhoda M.

 • Ve druhém kole jsme proti Pohárové středě vydřeli 1 bod.

  10.04.2017

  Starlet „A“ – Pohárová středa  3:3 (3:2)

  Ve druhém zápase nás čekala Pohárová středa, což není vůbec snadný soupeř. Navíc jsme museli řešit velké problémy se sestavou a sehnat narychlo nějaké hráče. Nakonec se nám podařilo ulovit Dršatu a Kamila Nováka, které jsme si stáhli z bývalých hráčů a také Filipa Nováka, kterému se vyřídil střídavý start do A-týmu z naší rezervy. Pohárovka naopak nastoupila ve velmi silné sestavě, a tak bylo ve hvězdách, jak zápas dopadne.

  První minuty jsme odehráli solidně a připsali si několik velkých šancí, ale nedokázali jsme je dobře využít. Pohárovka se také tlačila dopředu, ale obrana bránila pozorně. Nakonec jsme jako první udeřili my, když se prosadil v 10. minutě Průcha. Jenže vedení nám vydrželo pouhou minutu, než srovnal Přibyl. Poté jsme měli další šance, ale Pohárovka působila fotbalověji a spíše nás tlačila, a tak obrana i brankář Novák měli plné ruce práce. Nicméně v 18. minutě jsme to byli opět my, kdo udeřil, když se po pěkné souhře trefil po přihrávce Matějíčka Dršata. Pohárovka opět zatlačila a ve 24. minutě vyrovnala, když se Michálek nedohodl s Novákem a byl z toho zbytečný gól. Ale v poslední minutě se povedou akcí blýsknul Průcha, který si pohrál s Heřmánkem a bylo to 3:2 po půli pro nás.

  Ve druhé půli se Pohárovka tlačila dopředu a nás to pomalu začalo hodně fyzicky vyčerpávat. Sice jsme nějaké šance měli, ale hodně jsme se také bránili. Obrana ale hrála výborně, hlavně počet zblokovaných střel byl na vysokém procentu, což nás pořád drželo na třech bodech. V závěru Pohárovka zkusila Power play a zatlačila nás více do defenzivy. Při jednom zákroku Novák hned odkopem od brány těsně minul, což nám mohlo vystřelit 3 body. Ale bohužel nakonec v závěru předvedl akci Přibyl, který se se štěstím proháčkoval do střelecké pozice, ze které se nemýlila vystřelil konečnou remízu 3:3.

  Objektivně musíme říci, že v této okleštěné sestavě, kdy se spoustu hráčů vidělo poprvé je bod dobrý a není velkou ztrátou do dalších bojů o přední pozice.

  Všem hráčům, kteří na poslední chvíli za Starlet nastoupili patří velký dík a není vyloučeno, že nám pomohou i v budoucnu. My naopak musíme zlepšit docházku, jestli chceme bojovat o přední pozice.

  V příštím zápase nastoupíme proti nováčkovi Abus Gastro, který zatím vůbec nepůsobí zakřiknutě a naopak je velmi nepříjemný soupeř, ale pokud chceme bojovat o titul, tak musíme vyhrát.

  Branky: Průcha 2, Dršata

  Sestava: Novák K., Průcha A., Lapeš O., Michálek V., Dršata J., Pokorný R., Matějíček M., Novák F.

 • V prvním kole nové sezony za 3 body

  03.04.2017

  Starlet „A“ – DEVILLÉ  4:2 (2:2)

  V prvním zápase jsme se utkali s Devillé, což je pro nás vždy velmi nepříjemný soupeř. Navíc jsme se museli smířit s velkým počtem absencí a dokonce jsme museli povolat i rezervního brankáře Filsaka.

  Do zápasu jsme nevstoupil příliš dobře, když jsme špatně pokryli Kružíka a ten poslal Devillé hned v 1. minutě do vedení. Úvod nám příliš nevyšel. Nedařila se nám rozehrávka a dělali zbytečné chyby. Devillé jednu z nich potrestalo, když se v 9. minutě trefil Coufal. Poté jsme ubránili několik nepříjemných šancí, ze kterých jsme mohli inkasovat. Postupem času jsme dostávali více klidu na kopačky a začali mít hru pod kontrolou, a nakonec se dočkali i snížení, když se v 15. minutě trefil Příhoda, když ideálně pokryl zadní tyč a usměrnil střílený pas Průcha. Nakonec se nám ještě podařilo do konce první půle vyrovnat, když se ve 23. minutě trefil za přispění bránícího hráče Průcha.

  Ve druhé půli jsme stále drželi míč více my, ale museli jsme stále dávat pozor na nepříjemné výpady Devillé. Ty se nám nakonec podařilo odvrátit všechny i za přispění Filsaka, který podal slušný výkon a pustil celkově jen 2 branky. Naopak my jsme se dostali poprvé do vedení ve 44. minutě, kdy jsme ideálně kombinačně zvládli break, který do prázdné zakončil Pokorný. Poslední minuty byly ale hodně hektické, ale nakonec jsme vedení udrželi a navýšilo ho, když v poslední minutě dotlačil míč do brány Příhoda a potvrdil výhru 4:2.

  Branky: Příhoda 2, Pokorný, Průcha

  Sestava: Filsak J., Průcha A., Lapeš O., Michálek V., Paiskr L., Pokorný R., Příhoda M.

 • Hodnocení futsalové sezony

  23.03.2017

  Hodnocení futsalové sezony

  Před sezonou zněl cíl jasně, opět se pokusit hrát o čelo tabulky a konečně urvat titul.

  Tým před sezonou neudělal příliš změn, když se zapojil jen Filip Dvořáček, který se ukázal být dobrou posilou, který se zapsal i velmi pěkným počtem branek, kterých bylo 13 a hned se tak stal třetím nejlepším střelcem týmu.

  Hned od začátku sezony jsme předváděli taktiku, která nám vyhovovala a byly hned vidět výsledky. Tutu taktiku nám naordinoval Adam Průcha, který je teď ostřílený z divizních zápasů. Taktika brzy ukázala, že nás budou soupeři špatně přehrávat, a naopak my si vytvářeli dostatek příležitostí na branky.

  Všechny zápasy jsme byli lepším týmem, ale i v pár zápasech jsme narazili. S Palermem jsme zažili úvodní prohru, když jsme hráli vyrovnanou partii, ale Palermo v závěru trestalo naší powerplay a tím se zrodila první prohra. Další prohru jsme utrpěli proti Berseckers, kteří v zápase využili našeho nízkého počtu, což ale není výmluva. Naopak, Berseckers proti nám podali výkon, kterým nás opravdu přehráli, což se stalo jen v tomto zápase.  Tyto porážky byly jediné, které jsme v soutěži utrpěli. Další ztráta přišla až v posledním kole, kdy už jsme věděli, že máme titul, nicméně jsme odehráli zápas se ctí. Po první půli jsme prohrávali 4:1 a nevypadlo to, že bychom důstojně odehráli poslední zápas, protože jsme narazili na silné Salavice a zápasy s nimi nejsou jednoduché. Jenže ve druhé půli jsme podali parádní výkon a podařilo se nám stav otočit, když jsme vedli 5:4. Jenže minutu před koncem soupeř srovnal na konečných 5:5, ale tento výsledek už nic neřešil.

  Jinak ve většině zápasů jsme byli páni na hřišti a sbírali pravidelně body. Sice nás sem tam někdo potrápil, ale nakonec jsme všechny zápasy urvali za 3 body a nakonec si zajistili titul 2 kola před koncem, když nám hodně pomohly nečekané výsledky našich největších rivalů. Náš tým se tak poprvé zaradoval z prvního místa, když už těch druhých a třetích míst bylo zbytečně hodně.

  V bráně jsme se mohli opřít opět o Radka Tomana, který odchytal kromě 4 zápasů celou sezonu a byl důležitým článkem obrany, která nakonec byla nejlepší v sezoně, co se týče obdržených branek. Poslední 4 kola si mezi sebou rozdělili Martin Žatečka a Láďa Derfl, kteří také pomohli k titulu.

  Naší hru nezdobila jen nejlepší obrana, ale zároveň i nejlepší útok, když jsme vstřelili nejvíce branek. Nejlepším střelcem byl Petr Mašek, který skončil celkově na druhém místě, když nasázel 26 branek. Druhým střelcem týmu byl Ondra Lapeš, který se trefil 15x a třetím byl pak již zmiňovaný Filip Dvořáček. Branek jsme nasázeli celkem 81, což ze 14 zápasů není špatný počin.

  V další sezoně bychom chtěli výsledek určitě zopakovat, ale opět to bude velký boj, ale tato sezona ukázala, že kvality tam jsou a nemusíme se nikoho bát.

  Za Starlet v sezoně nastoupili:

  Radek Toman, Martin Žatečka, Ladislav Derfl, Ondřej Lapeš, Lukáš Paiskr, Lukáš Kalný, Adam Průcha, Petr Navrátil, Petr Mašek, Dalibor Mašek, Alex Denev, Jaroslav Paulík, Štěpán Bambula, Filip Dvořáček

  O.L.

 • Starlet "A" skončil 3.

  27.11.2016

  Starlet – Litrpůl 4:4 (0:4)

  V posledním zápase jsme potřebovali nutně vyhrát, abychom skončili minimálně druzí a drželi šanci na první příčku. Jenže zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Již v 6. minutě jsme prohrávali 2:0 a nevypadlo to dobře. Hlavně jsme absolutně nedokázali bránit a Litrpůl nás trestal z breaků. Sice jsme si nějaké šance vytvořili, ale nedokázali jsme se prosadit.  Naopak Litrpůl nás v první půli ještě 2x potrestal a do druhé půli jsme šli s výsledkem 0:4.

  Ve druhé půli jsme začali dobře a již ve 27. jsme poprvé udeřili Kovářem. Litrpůl jsme pak přehrávali a podařilo se nám snížit na rozdíl jedině branky, když se trefil Průcha s Poulem. Poté jsme vše vsadili na jednu kartu a hru otevřeli. Litrpůl jsme tak přehrávali a měli několik šancí, ale nedařilo se nám dostat míč do branky. Litrpůl naopak hrozil z rychlých breaků, která ale řešil velmi špatně a to nás drželo při životě. Nakonec se nám podařilo vyrovnat v poslední minutě, kdy nejprve Vacek nedal tutovku a následně přišel o míč, který uklidil za Svítila Kováč a srovnal na konečných 4:4.

  Bohužel jsme zápas nezvládli a nakonec skončili 3., což je v této sezoně málo. Sice jsme neprohráli jediný zápas, ale po úvodních kolech, kdy jsme porazili SEDMÍKA i Klasiky, tak ambice byly opravdu vysoké, ale tako hloupé ztráty, co jsme letos předvedly, nás bohužel stály titul, který byl opravdu velmi blízko.

  Umístění na bedně a skalp Klasiků a Sedmíka jsou velkým příslibem do další sezony, kdy při vhodném doplnění, můžeme opět útočit na nejvyšší pozice.

  Branky: Kovář 2, Průcha, Poul

  Sestava: Kubica D., Lapeš O., Poul T., Průcha A., Trojánek L., Michálek V., Kovář M.

 • Starlet "A" pouze remizoval s Maňanou

  10.11.2016

  Starlet „A“ – RC Maňana  3:3 (0:1)

  V zápase proti Maňaně jsme očekávali jasné 3 body, ale Maňana se sešla v nejlepší sestavě od začátku sezony, a to nám trochu dělalo problém.

  Už v první minutě jsme se dostali do skluzu, když se trefil Klusák a poslal Maňanu do vedení. My sami měli v první půli neskutečný počet šancí, ale co jsme dokázali nedat, to se jen tak nevidí. To bylo z první půle vše a my jí nakonec těsně prohráli.

  Ve druhé půli jsme nezačali také moc dobře, když ve 26. minutě zvýšil Kučírek přes polovinu hřiště na 2:0. No a hůř bylo ve 32. minutě, když Klusák dostal trochu volného místa a bylo to hned 3:0. Poté jsme se konečně dokázali také prosadit, když se trefil Trojánek.  Za další 3 minuty už to bylo jen o branku, když se konečně trefil Příhoda, když byl důrazný ve vápně.  Poté jsme měli veliký tlak na bránu, ale naše střelecká potence v zápase byla opravdu tragická. Nakonec se nám podařilo alespoň srovnat, když ve 46. uspěl Mazel.

  Bohužel jsme zápas nezvládli podle našich představ, ale co se dá dělat. Zápas jsme měli jasně pod kontrolou, ale naše střelecká potence byla hodně tristní. Naopak Maňana nám dala ze 4 střel 3 branky a bylo. Nicméně nám to v závěru až tak nezmění. V posledním kole musíme porazit Litrpůl, což nám zajistí minimálně druhé místo. Když by náhodou Sedmík prohrál s R.U.M., tak budeme první, ale v první řadě musíme nekompromisně vyhrát. Zakončit ligu bez porážky by byl taky solidní úspěch.

   

  Branky: Mazel, Příhoda, Trojánek

  Sestava: Kubica D., Lapeš O., Příhoda M., Michálek V., Průcha A., Trojánek L., Mazel M., Pospíchal J. 

 • Starlet "A" deklasoval Orli Luka

  05.11.2016

  Starlet „A“ – Orel Luka  14:5 (7:1)

  V zápase proti Orlům jsme nebrali nic jiného, než 3 body. Sice jsme od 8. minuty prohrávali po ojedinělé akci Orlů 1:0, ale od té doby jsme dominovali a přidávali branky. Hlavně se v první půli dařilo Průchovi, který dal během první půle hattrick. Spoustu dalších šancí jsme nedali, ale vedení 7:1 po první půli bylo zcela zasloužené.

  Ve druhé půli jsme pokračovali v nastaveném rytmu. Orli neměli žádnou šanci, naopak my měli šancí za šancí, ale také jsme toho dokázali hodně nepoměnit. Nakonec jsme vyhráli vysoko 14:5, ale mohlo to být i mnohem větším rozdílem. Orli nám dali laciné branky, když se Kubica v bráně snažil taky prosadit a zadní vrátka jsme úplně nezavírali. Střelecky se dařilo hlavně Příhodovi a Průchovi, kteří dali dohromady 9 branek. Ale je potřeba ocenit hru Poula, který byl hlavním rozdílovým hráčem v zápase.

  V dalším zápase náš čeká RC Maňana, která je na sestup a nám nezbývá nic jiného, než vyhrát a držet se v kontaktu za vedoucím SEDMÍKEM

   

  Branky: Lapeš, Průcha 4, Příhoda 5, Poul 2, Michálek, Trojánek

  Sestava: Kubica D., Lapeš O., Příhoda M., Michálek V., Průcha A., Trojánek L., Poul T. 

 • Starlet "A" porazil Pohárovou středu a stále stíhá SEDMÍKA

  27.10.2016

  Starlet „A“ – Pohárová středa  3:1 (1:1)

  Ve velmi důležitém zápase jsme museli porazit Pohárovou středu, abychom dále živili naději na první místo.

  V samotném zápase jsme  začali dobře, když už v 6. minutě otevřel skóre Lapeš, který dostal po rychlém breaku přihrávku od Mazla a nemýlil se. Jenže ještě ve stejné minutě srovnal Heřmánek, který využil naší nedůslednosti v obraně. Jinak byla první půle v celku vyrovnaná, ale míč jsme drželi na kopačkách hlavně my a měli i více šancí, jenže v posledních zápasech se nám střelecky příliš nedaří.

  Ve druhé půli jsme pokračovali v dobré hře, Pohárovku jsme příliš do šancí nepouštěli, sami naopak jsme měli několik šancí, ale koncovka selhávala. Nakonec jsme vedoucí branku dali ve 35. minutě, když po přímém kopu Lapeše, odražený míč dopravil do brány Mazel a bylo hned lépe. I nadále jsme měli šance a Pohárovku přehrávali hlavně po fyzické stránce. Dalčí branku jsme přidali ve 40. minutě, kdy se Průchá protáhl po pravé straně a zakončil, ale jeho pokus mu Veselý vyrazil, naštěstí pro nás s e míč odrazil Jíchovi do obličeje a ten si dal vlastní branku. Vedení o 2 branky nás trochu uklidnilo, ale zápas jsme se snažili v pohodě dohrát, což se nám vcelku dařilo, a když už se něco nepodařilo, tak byl na svém místě Kubica, který kryl několik nebezpečných střel Pohárovky.

  Důležitý zápas jsme zvládli dobře a zaslouženě vyhráli. Akorát zápas jsme mohli rozhodnout mnohem dříve, ale momentálně nás trápí koncovka, ale důležité jsou body.

  V příštím kole narazíme na Orli Luka, což by měl být pro nás papírově pohodlný soupeř, ale v sezoně jsme se přesvědčili, že nesmíme nikoho podcenit. Toho bychom se měli držet i příští pondělí a získat 3 body v boji o nejvyšší pozice.

   

  Branky: Lapeš, Průcha, Mazel

  Sestava: Kubica D., Lapeš O., Příhoda M., Pokorný R., Michálek V., Průcha A., Trojánek L., Mazel M., Pospíchal J.

 • V důležitém zápase jsme porazili R.U.M. a jsme na druhé pozici

  20.10.2016

  Starlet „A“ – R.U.M.  5:4 (3:0)

  V dalším zápase jsme narazili na R.U.M., který zrovna není naším oblíbeným soupeřem, ale pokud chceme hrát o přední pozice, tak jsme museli vyhrát.

  Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. R.U.M. dobře bránil a spoléhal se na rychlé výpady, ale ty jsme ze začátku dokázali eliminovat a dokonce sem nám podařilo udělat break nám a dostat se v 8. minutě do vedení, když se trefil Příhoda. Kubica v bráně se ale musel činit, protože R.U.M. dokázal být velmi nebezpečný, to samé se dá ale říci o Koubkovi e druhé brance. Druhý gól v zápase si připsal po pěkné kombinaci Příhoda a bylo lépe. No, a když ve 24. minutě zvýšil na 3:0 Trojánek, tak bylo hodně dobře.

  Jenže ve druhé půli jsme ustoupili od své hry, začali tahat míče a málo kombinovali, toho R.U.M. rychle využil a dvěma brankami během 2 minut snížil na rozdíl jediné branky. Ve 35. minutě sice Příhoda uzavřel hattrick, ale zároveň jsme v téže minutě inkasovali a bylo to pořád jen o branku. Ve druhé půli jsme nepředváděli dobrý výkon a držel nás hlavně Kubice. Ve 40. minutě jsme opět odskočili na rozdíl dvou branek, když se prosadil Průcha. Ale místo klidného závěru jsme po zbytečné ztrátě udělali faul, který Dvořáček potrestal. No a poslední minuta byla opravdu infarktová, když R.U.M. zahrával roh a z něj měl obrovskou šanci, které  ale k našemu velkému štěstí, neskončila v bráně. Nakonec jsme tedy výhru těsně uhájili.

  Zápas jsme sice výsledkově zvládli, ale předvedená hra ve druhé půli nás málem stála 3 body a to se v příštím zápase proti Pohárovce nesmí opakovat.

  Branky: Příhoda 3, Průcha, Trojánek

  Sestava: Kubica D., Lapeš O., Příhoda M., Pokorný R., Michálek V., Průcha A., Trojánek L.

 • B tým opět prohrál a záchrana se komplikuje

  20.10.2016

  Starlet „B“ – TJ Topičůf Salóón 2:3 (2:2)

  Sestava: Jan Filsak, Michal Kahoun, Ondřej Lapeš, Filip Novák, Marek Pešák, David Pik, Tomáš Zamazal, David Záškoda

  Branky: Kahoun 2x

  Po velmi nepovedeném posledním představení jsme chtěli v zápase proti poslednímu celku tabulky brát 3 body.

  A od začátku jsme si pro ně šli. Hrál se sice vyrovnaný fotbal, ale náš tým měl větší štěstí a jako první rozvlnil síť soupeřovi branky. Pohotově se ve vápně zorientoval kapitán Kahoun a procpal míč za gólmana. Bohužel přišla pasáž zbytečných ztrát balonu při rozehře, které soupeř dvakrát potrestal. Do konce první půle se však podařilo opět vyrovnat, postaral se o to opět Kahoun.

  Do druhého poločasu se tak vstupovalo za vyrovnaného stavu. Oba celky v něm předváděly dobrou hru, a tak se dalo čekat, že jediná chyba rozhodne o osudu zápasu. Ta naneštěstí přišla ve 41. minutě z kopaček našeho týmu. Ač jsme až do konce zápasu byli lepším týmem a soupeře tlačili, nepodařilo se už s výsledkem zápasu nic udělat.

  Zápas jsme odehráli dobře, bohužel kýžené 3 body nepřinesl. A tak nezbývá než nějaké urvat ve zbývajících zápasech.

 • B tým po mizerném výkonu bez bodu

  13.10.2016

  Starlet „B“ – 1. FC Strejkové 2:4 (0:2)

  Sestava: Luboš Buček, Jan Filsak, Michal Kahoun, Ondřej Lapeš, Radek Matoušek, Lukáš Paiskr, Marek Pešák, David Pik, Marek Stockinger

  Branky: Buček, Paiskr

  K dnešnímu zápasu jsme se sešli ve velmi silné sestavě. Naopak náš soupeř dorazil pouze s 5 hráči do pole, a tak měl být zisk 3 bodů naprosto jistou a snadnou záležitostí.

  Skutečnost ovšem byla úplně jiná. Soupeř podle očekávání hrál hodně zatažený, a tak bylo velmi těžké se prosadit. Naopak jsme museli počítat s breaky, kterými soupeř hrozil. A hned jeden z prvních využil. Na hřišti jsme sice byli dominantní, bohužel jsme golmana soupeře během první půle prakticky vůbec nezaměstnali. Naopak soupeři se podařilo ještě jednou skórovat. První poločas tak skončil za stavu 0:2.

  Na začátku druhé půle se podařilo Bučkovi snížit, bohužel soupeř dokázal zareagovat a opět svůj náskok navýšit. Naše hra byla s ubývajícím časem čím dál tím víc křečovitá a vůbec nic se nám nedařilo. Ve 42. minutě se sice podařilo Paiskrovi opět snížit, ale poslední hřebíček do rakve nám zatloukl dnes neskutečně hrající „strejk“ Mareš, který zařídil všechny branky svého týmu.

  Po tomto zápase by si měli všichni (speciálně však jeden) hráči sáhnout do svědomí, a uvědomit si, že tým má přednost před vlastním egem.

 • Po nepříliš povedené výkonu jsme první.

  09.10.2016

  Starlet „A“ – Hranatá Koule 6:6 (2:1)

  V důležitém zápase jsme nastoupili proti velmi nepříjemnému soupeři, kterým Koule bezesporu je. My měli od prvních minut nečekané problémy, když jsme nastoupili bez střídání a s Lapešem v bráně, když brankář Kubica, Trojánek a Pospíchal přijeli až na pozdější čas. Tudíž nebylo do zpěvu.

  Hned od začátku se jednalo o vyrovnané utkání. My jsme sice drželi míč více na našich kopačkách, ale Koule měla nepříjemné breaky. Jako první jsme nakonec udeřili my, když se v 19. minutě trefil Příhoda a odstartoval své střelecké hody. Koule pak sice snížila ve 21. minutě, kdy se šikovně obtočil Brnický a z blízka skóroval. Jenže naše odpověď byla opět velmi rychlá, když Příhodovu přihrávku před bránu si obránce Koule srazil do brány. Po první půli jsme tak vedli pouze 2:1, protože co jsme zahodili, to se nedá ani popsat. Určitě jsme mohli kolikrát volit přihrávku do prázdné, než zakončování z pomezních čar.

  Ve druhé půli jsme začali výborně, když se 2x do breaku dostal Příhoda, který si pohrál s brankářem a vždy uklidil míč do sítě. I nadále jsme byli mírně lepší, a když pěknou souhru zakončil ve 35. minutě Průcha, tak jsme vedli 5:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli o zápas přijít. Koule se lehce do zápasu dostala ve 35. minutě, kdy jinak solidně chytajícího Lapeše prostřelil Dolejš. Poté nastal zlom v utkání, kdy přijeli opozdilci. Od té doby, jako kdybychom nevěděli co dělat a začalo to na nás padat.  Koule snížila na rozdíl jedině branky mezi 40. - 42. minutou. Poté minuty hrůzy oddálil Pokorný, který svůj únik zkušeně zakončil, ale závěr nám hrubě nevyšel, dvakrát jsme inkasovali a bylo to rázem 6:6. Ve zbytku utkání už jsme nenašli recept na obranu Koule a brali tak nakonec pouze bod.

  Sice jsme opět neprohráli, ale bod z tohoto utkání je po průběhu pro nás málo. I přes tento nepovedený zápas jsme ale nakonec první, protože Pohárovka prohrála se Sedmíkem. Jsme tak jediní bez porážky a vysněný cíl máme nejblíže, ale čeká nás spousta zápasů, které nesmíme podcenit tak, jak se nám povedlo s Koulí.

  V příštím zápase se budeme muset poučit a zvládnout ho. Čeká nás souboj s AMC Trans, který nepodává moc dobré výkony, ale podcenit ho nesmíme. 3 body musí zůstat u nás.

  Branky: Příhoda 4, Průcha, Pokorný

  Sestava: Kubica D., Lapeš O., Pokorný R., Průcha A., Trojánek L., Pospíchal J., Příhoda M., Matějíček M., Michálek V.

 • B tým získal bod v zápase s Palermem

  06.10.2016

  Starlet „B“ – Palermo 3:3 (2:1)

  Sestava: Jan Filsak, Michal Kahoun, Ondřej Lapeš, Radek Matoušek, Filip Novák, Lukáš Paiskr, Marek Pešák, David Pik, David Záškoda

  Branky: Novák, Záškoda, Pešák

  Tabulka 3. ligy je tuto sezonu více než vyrovnaná. Většina týmů je naskládána v tabulce v rozmezí 3 bodů. A tak by výhra znamenala posun do klidnějších vod.

  Do utkání jsme tak doslova vlétli, když hned v první minutě zaskočil soupeře svou střelou Novák. Zbytek první půle se nesl v duchu dobré hry odzadu, a tak se skóre opět měnilo až 6 minut před koncem poločasu. Za Starlet se trefil Záškoda, který navázal na velmi dobrý výkon z minulého zápasu, a za Palermo skóroval Barták.

  A tak jsme do druhého poločasu vstupovali s mírným vedením. Zápas byl stále otevřený a obě mužstva předváděla vyrovnaný souboj. Palermo bylo za svou snahu odměněno vyrovnáním, to však netrvalo dlouho. Ve 37. minutě nás opět poslal do vedení Pešák. Bohužel se nám ani dnes nepodařilo slibný výsledek uhlídat, když pár minut před koncem vyrovnal Doležal.

  Z vyrovnaného zápasu si tak obě mužstva odnesla shodně po 1 bodu, což bylo vzhledem k průběhu zápasu spravedlivé rozuzlení.

 • Starlet "A" nedal šanci Devillé a je stále druhý.

  29.09.2016

  Starlet „A“ – DEVILLÉ  5:0 (3:0)

  Po minulé důležité výhře nad Klasiky jsme se utkali s Devillé, které dokáže být velmi nepříjemné. Do zápasu jsme museli udělat změnu na pozici brankáře, kde zraněného Kubicu nahradil Šmída, kterého jsme registrovali na poslední chvíli.

  Samotný zápas jsme začala dobře. Kombinovali jsme a drželi míč na svých kopačkách a Devillé do moc šancí nepouštěli. Nakonec jsme se dostali do vedení v 7. minutě, kdy se Lapeš prosadil Lapeš netradičně levou nohou. Ve střední části jsme drželi míč a měli spoustu šancí, ale brankář Stýblo v bráně měl svůj den. Devillé sice mělo několik náznaků šancí, ale Šmída v bráně byl pozorný. Nám nakonec vyšel závěr půle, kdy se nejprve ve 20. minutě trefil po pěkném vybídnutí Průchy Mazel a opět to bylo slabší nohou. Na konečných 3:0 uzavřel Příhoda, který ve skluzu zakončil přihrávku Trojánka.

  Ve druhé půli jsme nepolevili ze svého tempa a vypracovali si několik šancí. Nakonec jsme se prosadili ve 33. minutě, kdy se utajenou střelou prosadil Průcha. Za minutu na to a po centru Průcha prosadil Lapeš a bylo to 5:0. Ve zbytku utkání jsme se snažili hlavně pozorně bránit. To se nám převážně dařilo. Devillé sice mělo několik šancí, ale brankář Šmída byl nepřekonatelný. Nakonec jsme vedení v klidu udrželi a zaslouženě vyhráli.

  Utkání jsme jako celek zvládli mnohem lépe, než minule proti Klasikům. Týmový výkon byl podpořen i kombinační hrou a brankami. Utkání jsme ovládli a držíme se tak stále na druhé příčce o skóre za Pohárovkou. Jedinou špatnou zprávou je, že se nám zranil klíčový hráč Trojánek, když z nevinného souboje odešel s vykloubeným ramenem a bude několik zápasů chybět.

  V následujícím utkání na nás čeká Hranatá Koule, která je také velmi nebezpečným soupeřem a není radno ji podcenit. Když podáme výkon jako teď, tak musíme získat 3 body.

  Branky: Lapeš 2, Průcha, Mazel, Příhoda

  Sestava: Šmída P., Lapeš O., Trojánek L., Michálek V., Průcha A., Příhoda M., Mazel M., Jurnečka L., Pokorný R.

 • B tým těsně nestačil na leadera ze Ždírce

  29.09.2016

  Starlet „B“ – Ždírec 5:6 (2:5)

  Sestava: Jan Filsak, Ondřej Lapeš, Lukáš Paiskr, Marek Pešák, David Pik, David Záškoda

  Branky: Záškoda 2x, Lapeš, Pešák, Pik

  Dnes jsme se měli utkat s dosud neporaženým soupeřem a potom co se sešel pouze v 5 hráčích do pole, jsme si mysleli, že bychom mohli tuto šňůru přetrhnout. Bohužel náš tým se sešel ve stejném počtu, a tak se šance vyrovnali.

  Nástup do zápasu se nám bohužel příliš nepodařil, protože soupeř po několika minutách vedl 3:0. I když se Záškodovi podařilo dvakrát během první půle snížit, soupeř vždy kontroval další vstřelenou brankou. A tak se do druhé půle vstupovalo za skóre 2:5.

  Na začátku druhého poločasu se podařilo Lapešovi snížit na rozdíl 2 branek, soupeř ale opět zareagoval a odskočil. Náš soupeř poté ve snaze trochu polevil, a to se mu málem stalo osudným, protože díky brankám Pika a Pešáka jsme se najednou ocitli jedinou branku od zisku alespoň jednoho bodu, což by byl bez pochyby úspěch.

  Bohužel do konce zápasu zbývalo příliš málo času a tak jsme se museli smířit s těsnou prohrou 5:6.

 • 22.09.2016

  Starlet „B“ – FC Trialog 5:4 (1:3)

  Sestava: Luboš Buček, Jan Filsak, Ondřej Lapeš, Radek Matoušek, Filip Novák, Lukáš Paiskr, David Pik, Daniel Švaříček, Tomáš Zamazal

  Branky: Lapeš 2x, Novák, Paiskr 2x

  K dnešnímu zápasu jsme nastupovali jako mírný favorit, i když situace v tabulce je velmi vyrovnaná.

  Hned od prvních minut jsme byli lepším týmem, což v 8. minutě potvrdil gólem Paiskr. Během první půle jsme měli ještě několik slibných šancí, bohužel naše střelce opustila přesná muška. Naopak v posledních minutách prvního poločasu jsme předvedli to, co nám jde nejlépe, a to nepřesná rozehrávka. V rozmezí 20. – 23. minuty nám soupeř naložil hned 3 branky.

  A tak se do druhého poločasu nastupovalo za stavu 1:3. Po přestávce na hřiště nastoupil úplně jiný tým. Koncentrovaný a odhodlaný otočit vývoj zápasu na svou stranu. Zpočátku jsme sice bušili do dobře zformované obrany soupeře, ale ten pak předvedl to samé, co my ke konci prvního poločasu, a náš tým toho velmi dobře využil. Během 6 minut se dvakrát trefil Lapeš, jednou Novák a svou druhou branku v zápase přidal Paiskr. Soupeř se pak snažil s výsledkem ještě něco udělat, ale dokázal pouze snížit na rozdíl jedné branky.

  Po výhře 5:4 jsme tak mohli slavit zisk velmi důležitých 3 bodů.

 • B tým porazil těsně Trialog

  22.09.2016

  Starlet „B“ – FC Trialog 5:4 (1:3)

  Sestava: Luboš Buček, Jan Filsak, Ondřej Lapeš, Radek Matoušek, Filip Novák, Lukáš Paiskr, David Pik, Daniel Švaříček, Tomáš Zamazal

  Branky: Lapeš 2x, Novák, Paiskr 2x

  K dnešnímu zápasu jsme nastupovali jako mírný favorit, i když situace v tabulce je velmi vyrovnaná.

  Hned od prvních minut jsme byli lepším týmem, což v 8. minutě potvrdil gólem Pasikr. Během první půle jsme měli ještě několik slibných šancí, bohužel naše střelce opustila přesná muška. Naopak v posledních minutách prvního poločasu jsme předvedli to, co nám jde nejlépe, a to nepřesná rozehrávka. V rozmezí 20. – 23. minuty nám soupeř naložil hned 3 branky.

  A tak se do druhého poločasu nastupovalo za stavu 1:3. Po přestávce na hřiště nastoupil úplně jiný tým. Koncentrovaný a odhodlaný otočit vývoj zápasu na svou stranu. Zpočátku jsme sice bušili do dobře zformované obrany soupeře, ale ten pak předvedl to samé, co my ke konci prvního poločasu, a náš tým toho velmi dobře využil. Během 6 minut se dvakrát trefil Lapeš, jednou Novák a svou druhou branku v zápase přidal Paiskr. Soupeř se pak snažil s výsledkem ještě něco udělat, ale dokázal pouze snížit na rozdíl jedné branky.

  Po výhře 5:4 jsme tak mohli slavit zisk velmi důležitých 3 bodů.

 • Ve vypjatém utkání proti Klasikům bereme 3 body

  20.09.2016
  Starlet „A“ – FK Klasici „A“  6:4 (2:0)

  O hodně nám šlo v dalším zápase, kde jsme se utkali s Klasiky, kteří doposud také neztratili, a tak se dal čekat velmi vyrovnaný boj o body, které mohly mít na konci sezony velkou váhu.

  Samotný zápas začal překvapením, když se Klasici sešli pouze s 5 hráči do pole a bez střídání. To nám trochu vlili krev do žil, ale samotný zápas tak jednoduchý nebyl. V první minutě jsme se sice dostali do vedení, když střílenou nahrávku Lapeše si do vlastní brány srazil Heide. Jinak pokračovala velmi vyrovnaná partie. Klasici spíše chytře bránili a my se snažili tvořit hru, ale snadné to nebylo a hlavně brankáři na obou stranách museli řešit několik složitých situací a díky nim padla nakonec v první půle v 17. minutě poslední branky v první půli, kdy Šána výborně vyrazil střelu Trojánka, ale ta se odrazila ke Kovářovi, který nekompromisní dělovkou uklidil míč pod klacek. To byl poslední zajímavý moment první půle, a tak jsme si do druhé půle nesli příznivý výsledek.

  Ve druhé půli jsme začali velmi špatně a dostali brzký gól od Götha, který nám dělal velké problémy. I nadále probíhala vyrovnaná partie, kde neměl nikdo vyloženě navrch.  Naštěstí pro nás ale Trojánek ve 34. minutě zvýšil Trojánek na 3:1 a dopřál trochu klidu. Lépe pak bylo ve 39 minutě, kdy krásnou přihrávku na zadní tyč od Poula uklidil Kovář. Jenže pak přišly zmatky v naší hře a opět Göth snížil ve 40 a 41. minutě.  Naštěstí jsme z této hrozné dvouminutovky rychle oklepali a zvýšili Příhodou na 5:3. Poté přišla nečekaná chvíle, kdy se do sebe hráči Klasiků slovně pustili ve velkém stylu a výsledkem bylo Heideho odejití ze hřiště, čímž se naše šance na 3 body dost zvýšila. Jenže opět přišla zbytečná chyba a Göth opět snížil na rozdíl jediné branky. Ve 46. minutě o naší výhře rozhodl Poul, který to vzal na sebe a střelou po zemi překonal Šánu a rozhodl o naší výhře 6:4.

  Sice jsme získali 3 body a jsme stále bez prohry, ale rozhodně na tomto zápasu lze hledat spíše negativa, než pozitiva. Jediné pozitivum je, že jsme získali 3 body a soutěž máme dobře rozehranou. Na druhou stranu by náš výkon mohl být mnohem lepší. V týmu máme několik skvělých hráčů, ale bohužel to včera nebyl příliš týmový výkon. Určitě máme navíc. Fotbalem se také navíc můžeme bavit mnohem více, než tomu bylo včera proti velmi oslabenému soupeři.

  Příště nás čeká Devillé, což také nebude snadný soupeř, ale nepatří úplně do té TOP kvality a pokud chceme bojovat o nejvyšší příčku, tak to chce změnit přístup a hlavně získat 3 body.

  Branky: Kovář M. 2, Lapeš O., Poul T., Trojánek L., Příhoda M.

  Sestava: Kubica, Lapeš, Michálek, Pokorný, Poul, Průcha, Trojánek, Kovář, Příhoda

 • Starletu B se premiéra ve 3. lize příliš nevyvedla

  20.09.2016

  Starlet „B“ – Monsters 0:4 (0:0)

  Sestava: Jan Filsak, Michal Kahoun, Radek Matoušek, Filip Novák, Lukáš Paiskr, Marek Pešák, David Pik, Tomáš Zamazal, David Záškoda

   Po celkem podařené jarní premiéře ve IV. lize, kdy jsme obsadili pěkné 5. místo, jsme se na podzim posunuli ještě o ligu výše. Proto jsme přes prázdniny rozšířili náš kádr o Davida Pika, od kterého si slibujeme mnohé, nejenom dobré výkony na hřišti.

  K prvnímu zápasu jsme nastoupili v poměrně silné sestavě, a tak jsme doufali ve vyrovnaný vývoj zápasu s dobrým koncem pro nás. A v první půli tomu tak opravdu bylo. Oba týmy hráli na jistotu odzadu a doufali v chybu soupeře. Ta však v první půli nepřišla, a tak se do druhého poločasu nastupovalo za nerozhodného stavu 0:0.

  Ve druhém poločase jsme začali hrát aktivněji, bohužel však přesnost nebyla na našich kopačkách. A tak jsme po první zkažené rozehrávce v 35. minutě prohrávali díky brance Cahy 1:0. Bohužel hned vzápětí přišlo zaváhání druhé. Času však zbývalo ještě dost, abychom nepříznivý vývoj utkání otočili ve svůj prospěch. Bohužel naše snahy naráželi na pevnou obranu. V několika málo případech se nám podařilo jí proniknout, avšak chyběla větší přesnost v zakončení. Naopak soupeř udeřil do konce zápasu ještě 2krát.

  První zápas ve třetí lize nám tedy příliš nevyšel. Nezbývá nic jiného, než hodit tento zápas co nejrychleji za hlavu a v příštím kole urvat 3 body.

 • Ve druhém zápase se Starlet B dočkal prvních bodů ve 3.lize

  20.09.2016
  Starlet „B“ – AC Spatra 3:2 (2:1)

  Sestava: Luboš Buček, Jan Filsak, Ondřej Lapeš, Filip Novák, Lukáš Paiskr, Marek Pešák, David Pik, Tomáš Zamazal, David Záškoda

  Branky: O. Lapeš, F. Novák, M. Pešák

   V předchozím kole se nám příliš nedařilo, a tak jsme v dnešním utkání chtěli zabrat a urvat první 3 body v letošní sezoně III. ligy. Do sestavy se po drobném zranění vrátil O. Lapeš a kapitánskou pásku oblékl David Pik.

  První poločas se nesl ve vyrovnaném tempu. Šance byly k vidění na obou stranách. Větší štěstí v koncovkách měl náš tým, kdy se povedlo překonat soupeřova brankáře dvakrát, a to zásluhou Lapeše a Nováka. Soupeř však ještě do konce první půle dokázal vstřelit kontaktní branku.

  Do druhé půle jsme nastupovali s těsným vedením a vědomím, že si nemůžeme dovolit žádnou chybu v rozehrávce. Opak byl bohužel pravdou, a Spatra zaváhání při rozehrávce na půlce hřiště dokonale využila. Závěr zápasu se nesl ve velmi nervózním a vysokém tempu. Naštěstí jsme pár minut před koncem zápasu dokázali předvést velmi pohlednou kombinaci, na jejímž konci se ukázal Pešák jako přesný zakončovatel.

  Druhý zápas se nám tedy vydařil a připsali jsme si důležité 3 body do tabulky.

 • Starlet "A" stále na vítězné vlně.

  17.09.2016

  Starlet „A“ – SV Ayl  7:3 (3:1)

  V dalším zápase jsme narazili na nováčka soutěže SV Ayl a po minulé výhře nad Sedmíkem nám velela povinnost vyhrát.

  Sestava se oproti minulému týdnu změnila, když kvůli zranění nemohli nastoupit Poul a Příhoda, a tak se narychlo musela udělat nová posila z Vrchoviny Michal Mazel. Premierový zápas v sezoně si odbyl Marek Matějíček.

  Do zápasu jsme vstoupili dobře a již ve 4. minutě jsme se dostali do vedení po trefě Průchy. Za další 4 minuty jsme vedli už o 2 branky, když se šťastně trefil Lapeš. V 17. minutě jsme se dopustili zbytečné chyby a soupeř snížil, ale v 19. minutě se znovu trefil Průcha, který nastřelil z půlky míč na bránu a díky šikovným přeběhům skončil míč překvapivě v bráně. Celou první půli jsme odehráli velmi dobře. Ayl se snažil hustě bránit, ale dokázali jsme ho přehrávat. Největší překážkou byl ale brankář Novák, který v bráně doslova čaroval.

  Ve druhé půli jsme měli raketový nástup, když ve 29. a 32. minutě trefil Trojánek. Jenže poté přišlo naše uspokojení a po chybných rozehrávkách soupeř snížil na rozdíl 2 branek. Přesto jsme ale zápas měli pod kontrolou a přidali ještě 2 branky. Nejprve se pěkné narážečce prosadil Pokorný a hned za další minutu se krásnou individuální akcí blýsknul Průcha, který poté předložil míč do prázdné brány Trojánkovi.

  Vítězství v zápase bylo naprosto zasloužené a potvrdili jsme tam minulé 3 body. V příštím kole náš čekají Klasici, což také nebude žádná sranda, ale aktuálně máme tým, který se nemusí nikoho bát. Nová akvizice se také ukázala v dobrém světle, a tak máme možnost na příští zápas postavit velmi silnou sestavu.

  Branky: Trojánek 3, Průcha 2, Lapeš, Pokorný

  Sestava: Kubica D., Lapeš O., Pokorný R., Michálek V., Průcha A., Trojánek L., Mazel M., Matějíček M.

 • Předsezoní preview

  29.08.2016

  Starlet „A“

  Po loňském úspěchu, kdy jsme obsadili 3. místo, což se dá ve vyrovnané 1. lize považovat za úspěch, jsme se nachystali na další sezonu.

  Po minulém doplnění kádru o Trojánka, Jurečku a Kubicu se kameny hnuly i před touto sezonou. Z týmu odešli Krejčí a Marešem, kteří přestoupili do STOON a Cejpek do Devillé. Další, kdo skončil, tak je Bambula, který si musí plnit pracovní povinnosti v Praze a zápasy MK nestíhá.

  Naopak do týmu se podařilo udělat velmi kvalitní posilu Tomáše Poula, který s malou kopanou v Jihlavě začíná a taky se z marodky vrátil Lukáš Paiskr.

  Určitě na sezonu máme velmi kvalitní tým, který může myslet i na vyšší příčku, než bylo teď.

  Do sezony vstupujeme se sestavou: Kubica David, Lapeš Ondřej, Michálek Vladimír, Paiskr Lukáš, Matějíček Marek, Poul Tomáš, Trojánek Lubor, Jurnečka Lukáš, Průcha Adam.

  V prvním kole náš celek narazí na loňského mistra, Sedmíka – Some Jihlavu. To pro nás bude velký test, který ukáže, jaký má náš celek ambice.

   

  Starlet „B“

  Po skončení loňské sezony jsme byli velmi rádi, že jsme skončili 3. a v klidu se udrželi ve 4. lize, ale před novou sezonou náš tým dostal nabídku postoupit do 3. ligy, což se neodmítá.

  Určitě to bude pro nás opět těžší sezona, ale také jsme se na ní dobře posílili a kádr upravili.

  Po skončené sezoně skončil ze zdravotních důvodů David Votava a Míra Babinec nebyl do další sezony nominován. Stejně jako v Ačku, tak i v Becku musíme oželet Bambulu.

  Naopak se nám podařilo udělat zvučné posily. Jednou z nich je stálice malé kopané David Pik a po zranění se do kolotoče malé kopané vrátí Michal Brožek, který naposledy působil v Ji-Paintball.cz. A stejně jako v A-týmu se po zranění vrací na hřiště Lukáš Paiskr.

  Do sezony opět vstupujeme s hlavním cílem, kterým je opět záchrana. Nicméně i náš tým má kvalitu, ale uvidíme, na co to ve finále bude stačit.

  Do sezony tedy vstupujeme se sestavou: Lapeš Ondřej, Kahoun Michal, Švaříček Daniel, Stockinger Marek, Pik David, Novák Filip, Brožek Michal, Pešák Marek, Matoušek Radek, Zamazal Tomáš, Filsak Jan, Paiskr Lukáš

  V prvním kole náš tým narazí na Little Monsters, se kterými jsme se naposledy utkali v 6. lize, což už je taky nějaký ten pátek a uvidíme, jaká bude kvalita.

  O.L.

 • Starlet A zasloženě porazil Sedmík - Some Vysočinu

  29.08.2016

  Starlet „A“ – Sedmík – Some Jihlava 8:4 (3:2)

  V prvním zápase nás čekal velmi silný soupeř, kterým byl úřadující mistr, Sedmík – Some Jihlava. Prvních 10 minut velmi vyrovnaných, oba celky si vypracovaly několik šancí, ale brankáři byli připraveni. První branka tak padla v 11. minutě, kdy Starlet provedl rychlý break, který ještě Pokorný nezakončil do prázdné branky, ale míč se odrazil k Lapešovi, který míč poslal nekompromisně pod břevno a zároveň i Starlet do vedení. Za 2 minuty to bylo pro Starlet ještě lepší, když se poprvé v zápase trefila nová akvizice Poul. Poté se hra trochu zklidnila. Sedmík sice více držel míč, ale nepůsobil příliš suverénním dojmem. Přesto se mu podařilo snížit Kavkou, který využil špatného střídání Starletu, obešel Kubicu a zakončil do prázdné. Ale za další 2 minuty Starlet vedl opět o 2 branky, když se nenápadnou střelou prosadil Příhoda, který nachytal Eliáše na švestkách. Poslední slovo měl v první půli Kučera, který snížil na konečných 3:2 po první půli. Druhá půle tak slibovala velmi zajímavou podívanou.

  Druhou půli začal lépe Sedmík, když se ve 32. minutě prosadil Šuta a bylo poprvé v zápase vyrovnáno. Jenže vyrovnaný stav vydržel pouze 3 minuty, pak totiž Starlet zabral a vypracoval si důležitý náskok, když se mezi 35. – 37. minutou trefili Příhoda, Průcha a Poul. Po této smršti začal hrát Sedmík power play, Starlet se usadil před svým vápnem, ale velmi pozorně bránil a Sedmík se do šancí dostával velmi ztuha. Ve 42. minutě sice Sapola snížil po chybě v zadních řadách Starletu, ale v pokračující power play Starlet 2x udeřil Starlet 2x, když se trefil opět Poul a Průcha. Ve zbytku utkání si Starlet kontroloval vedení a dovolil si zahodit i neskutečné věci, které tu není třeba ani rozebírat.

  Do sezony jsme tak vstoupili nejlepším možným způsobem, když jsme porazili úřadujícího mistra a zároveň předvedli i velmi týmový a kvalitní výkon, na kterém se dá stavět. Dá se říci, že ale výsledek není náhodou, protože se Sedmíkem jsme v řádné hrací době neprohráli 3 poslední zápasy.

  V zápase se skvěle uvedla nová posila Poul, který si hned v prvním zápase proti nejsilnějšímu soupeři připsal hattrick a ukázal své možnosti.

  Branky: Poul 3, Průcha 2, Příhoda 2, Lapeš

  Sestava: Kubica, Lapeš, Poul, Průcha, Příhoda, Pokorný, Michálek

 • Po solidní sezoně bereme konečné 3. místo

  27.06.2016

  Starlet „A“ – Litrpůl  7:2 (2:2)

  V posledním zápase jsme se utkali v přímém souboji o bednu s Litrpůlem. Bohužel se nám sestava před zápasem trochu rozpadla, nicméně jsme měli kvalitní sestavu. Na druhou stranu Litrpůl nastoupil v plné síle, takže nás nečekalo vůbec nic lehkého.

  Samotný zápas  nezačal pro nás úplně ideálně, protože se zdržel Trojánek s Kubicou, a tak jsme začali s Lapešem v bráně a se 4mi hráči v poli. Litrpůl tím pádem měl lehce navrch, ale Lapeš pokryl vše co šlo na bránu a po 5 minutách se do brány dostal Kubica, který konečně dorazilJ Poté se hra srovnala a první branka padla ve 13. minutě, kdy Lapeš s Průchou vyrazili do protiútoku a Lapeš otevřel skóre. Jinak stále probíhal vyrovnaný špíl, ale další branka opět přistála na našem účtu, když přečíslení vyřešil Lapeš s Matějíčkem golově. Bohužel závěr poločasu nám nevyšel, když Litrpůl předvedl 2 stejné akce a rázem to bylo 2:2. Ve druhé půli tak bylo stále o co hrát.

  Na začátku druhé půle se blýsknul Trojánek a svou individuální akce od lajny se proháčkoval až k zakončení a vedli jsme 3:2. Ve 34. minutě opět veseleji, když Lapeš chytře nastřelil míč z rohu před bránu a soupeř si srazil míč do brány. Litrpůl také hrozil, ale jeho šance branku nepřinesli. Měli jsme i štěstí, když soupeř trefoval tyčku, ale Kubica předváděl také velmi dobré zákroky. Navýšení vedení pak přišlo ve 39. minutě, kdy další pohlednou akci zakončil do prázdné branky Michálek. V posledních 10 minutách se pak 2x trefil Průcha, když zejména jeho smeč po dokonalém centru Lapeše neměla chybu. Vyhráli jsme nakonec 7:2 a čekali, jak se odehrají další zápasy.

  Nakonec nám výsledky přály a skončili jsme na velmi dobrém 3. místě, což po průběhu sezony je reálný obraz sezony, když jsme prohráli jen 2 zápasy. Uvidíme co nám přinese příští sezona, určitě cíle budou vysoké.

  Branky: Lapeš O. 2, Průcha A. 2, Matějíček, Michálek, Trojánek

  Sestava: Kubica D., Lapeš O., Pokorný R., Matějíček M., Trojánek L., Průcha A., Michálek V.

  O.L.

 • Prohra Klasiky znamená komplikace

  20.06.2016

  Starlet „A“ – FK Klasici „A“  4:7 (3:3)

  V zápase s Klasiky jsme potřebovali bodovat, abychom se drželi na dobré pozici v boji o medaile, ale Klasici nejsou vůbec jednoduchý soupeř, takže nás čekal velký boj.

  Do zápasu jsme vstoupili lépe my, když už ve 4. minutě udeřil Průcha. Jenže vedení jsme si dlouho neužili, protože se dvakrát trefil za Klasiky Cipruš a rázem jsme prohrávali. No a za další minutu pro nás bylo hůře, když zvyšoval Göth na 3:1 pro Klasiky. Ovšem my jsme nebyli horší a brzy jsme snížili, když se trefil z dálky Kubica. No a za dalších 6 minut to bylo u nás opět veseleji, když srovnal Příhoda. Ve zbytku měly oba celky nějaké šance, ale už branka nepadla.

  Ve druhé půli začal lépe soupeř, když ve 34. minutě skóroval Göth, jenže my jsme blesku rychle srovnali, když se bodlem trefil Lapeš. Jenže za dalších 5 minut jsme opět prohrávali, když jsme nepochopitelně špatně bránili standardku a bylo zle. Ve zbytku zápasu jsme se snažili skóre dohnat, ale všechny naše šance vyšli na prázdno. Naopak soupeř dal v závěru ještě 2 branky a pojistil si tak výhru 7:4.

  V tomto zápase jsme nehráli špatně, ale bohužel jsme měli méně štěstí, než soupeř. Zápas byl jinak velmi vyrovnaný. V dalším zápase s Ježky musíme vyhrát, abychom udrželi šanci na medailové umístění.

  Branky: Kubica, Příhoda, Průcha, Lapeš

  Sestava: Kubica D., Lapeš O., Průcha A., Křejčí M., Mareš M., Michálek V., Jurnečka L., Příhoda M.

 • Povinná výhra nad Ježky se rodila v klidu.

  20.06.2016

  Starlet „A“ – Ježek  17:7 (10:1)

  Po minulém zápase s Klasiky jsme museli vyhrát, takže cíl byl jasný. A podle toho tak zápas vypadal, Ježci měli jistotu sestupu a zápas ukázal, že tam jsou bohužel po právu.

  V první půli jsme si na hřišti dělali, co chtěli a Ježci nestíhali. Dokonce jsme si dovolili nedat penaltu, kterou parádně vyřešil Kubica, když neuvěřitelnou bombou vymetl síť, 2 metry od brány. Jinak jsme měli zápas pod kontrolou a první půli vyhráli v pohodě 10:1.

  Tento výsledek nám do druhé půli trochu uškodil, když jsme začali hrát totální fotbal. Nikdo nebránil a soupeře začal také trestat. Naštěstí jsme byli nadále velmi produktivní a stále si drželi pohodový náskok. Zápas jsme nakonec vyhráli s přehledem 17:7 a v posledním kole narazíme na Litrpůl, což bude úplně jiný level a zároveň boj o přední pozice.

  Branky: Kubica, Příhoda 4, Průcha 4, Michálek 3, Jurnečka, Trojánek 3, Matějíček

  Sestava: Kubica D., Lapeš O., Průcha A., Trojánek L., Michálek V., Jurnečka L., Příhoda M., Matějíček M.

 • Béčko si v 8. kole zajistilo záchranu

  02.06.2016

   Starlet „B“ – SK-AZ Chaos 6:2 (3:1)

  Sestava: Luboš Buček, Jan Filsak, Michal Kahoun, Ondřej Lapeš, Filip Novák, Marek Stockinger, Tomáš Zamazal, David Záškoda

  Branky: Kahoun, Lapeš 4, Novák

  Do dalšího zápasu jsme nastupovali proti týmu, namočenému v sestupovém pásmu, a tak jsme doufali v lehký průběh zápasu.

  Hned po prvních minutách hry bylo jasné, že soupeř se bude snažit hlavně dobře bránit a využívat našich chyb k případným breakům. Tato taktika jim však nevydržela příliš dlouho. Již v 10. minutě skóroval Lapeš. Do konce poločasu se trefil ještě jednou a jednu branku přidal i Filip Novák. Soupeři se podařilo v samém závěru poločasu využít nižší koncentrace našich hráčů a snížit zásluhou Fatra.

  V poleveném tempu jsme pokračovali i v prvních minutách druhého poločasu, díky čemuž se soupeři dotáhli na rozdíl jediné branky, to však bylo z jejich kopaček v tomto zápase vše. Díky dalším dvěma gólům Lapeše a jednoho příspěvku kapitána Kahouna, jsme opět poodskočili do pohodového vedení a to udrželi až do konce zápasu.

  Nejvíce se tak v dnešním zápase zviditelnili dva hráči. O. Lapeš, který v tomto utkání skóroval hned 4 a jako jeho protipól se ukázal „kanonýr“ Stockinger, který v dnešním zápase nedal přinejmenším 3 tutové šance.

  Honza Filsak

 • Béčko stále na vítězné vlně, tentokrát porazilo Kavčí hory

  02.06.2016

  Starlet „B“ – Kavčí Hory Polná 6:4 (3:2)

  Sestava: Miroslav Babinec, Štěpán Bambula, Luboš Buček, Jan Filsak, Michal Kahoun, Ondřej Lapeš, Filip Novák, Marek Pešák, Tomáš Zamazal

  Branky: Lapeš 3, Bambula, Zamazal

  V našem týmu po předchozích povedených kolech, kterými jsme si zajistili setrvání ve 4. lize, panuje značná pohoda. A tak jsme do dnešního utkání nastupovali s dobrou náladou.

  V prvním poločase bylo utkání poměrně vyrovnané, ale spíše naším nedůsledným přístupem než soupeřovou hrou. Přesto se nám podařilo předvést několik povedených akcí a hlavně je i dobře zakončit. A tak jsme po první půli drželi mírné vedení 3:2 díky trefám Lapeše, Bambuly a Zamazala.

  Do druhého poločasu jsme nastoupili mnohem lépe, soupeře jednoznačně přehrávali a ve 39. minutě, zásluhou branek Lapeše a Zamazala, jsme vedli již 5:2. Pak ale přišly minuty, kdy jsme předvedli 2 naprosto stejné chyby při rozehrávce a soupeř je nemilosrdně potrestal. Kvůli tomu byl závěr zápasu poněkud nervózní. Poslední slovo měl ale opět nejlepší střelec našeho týmu Lapeš, který trefou v poslední minutě pojistil zisk dalších tří bodů.

  Náš tým se tak usadil pevně na 5 příčce tabulky, což je 2 kola před koncem velmi solidní postavení.

  Honza Filsak

 • V dalším kole bralo naše Áčko pouze bod

  27.05.2016

   Starlet A  -  Pohárová středa 4:4 (3:1)

  V 9. kole jsme nastoupili proti Pohárovce, která se letos velmi trápí, ale proti nám nastoupila v silném složení a bylo jasné, že nás nečeká nic jednoduchého, pokud jsme chtěli získat 3 body.

  Samotný zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. Byly k vidění šance na obou stranách. My spíše drželi míč, naopak Pohárovka chodila do rychlých protiútoků, což nám dělal velké problémy.  První branka nakonec padla až v 17. minutě, kdy se trefil Brabec a Pohárovka vedla. My jsme ale bleskurychle srovnali, když  Průcha nastřelil Michálka. Za další minutu jsme vedli 2:1, když z důrazu Příhody těžil Trojánek, který dorazil míč za bezmocného Veselého. No a za další minutku jsme byli opět veselejší, když po pohledné kombinaci Průcha – Příhoda – Michálek, posledně jmenovaný zavěsil pod víko a uzavřel tak stav po první půli.

  Ve druhé půli jsme ale začali velmi špatně, když hned ve  27. nachytal Brabec Kubicu a bylo to už jen o branku. No a vyrovnávací branka přišla o další 2 minuty později, když Vacek dával míč před bránu, kde nikdo netečoval a nepříjemný míč skončil za naším brankářem. Poté jsme se z toho otřepali a vzal to na sebe Průcha, který se svou typickou akcí obtočil kolem beků Pohárovky a zamířil pěkně k tyči. Poté jsme zodpovědně bránili a Pohárovku do velkých šancí příliš nepouštěli. Naopak jsme sami vyráželi do breaků, které jsme ale špatně řešili a nedokázali z nich skórovat, což nás nakonec mrzelo, protože Pohárovce se v závěru podařilo srovnat, když centr Zadražila smolně tečoval Pokorný a bylo to 4:4.

  Sice jsme neprohráli, ale remíza pro nás moc neřeší.  Nicméně stále máme boj o medailové pozice otevřený. Pohárovka nastoupila v nejsilnějším složení, co dala tuto sezonu dohromady, a tak ten bod bereme. V příštím zápase narazíme na Klasiky a tento zápas hodně napoví o konečném umístění.

  Branky: Michálek 2, Trojánek, Průcha A.

  Sestava: Kubica D., Lapeš O., Jurnečka L., Trojánek L., Michálek V., Průcha A., Pokorný R., Příhoda M.

  O.L.

 • Starlet A poprvé prohrál a ztratil 2. příčku

  19.05.2016

   Starlet A  -  Hranatá Koule  5:7 (1:3)

  V 7. kole jsme nastoupili proti silnému soupeř, Hranaté Kouli. Po posunu na druhou pozici jsme byli velmi namlsáni a tuto příčku udržet. Do zápasu jsme nakonec postavili ještě novou posilu, kterou byl Lukáš Jurnečka.

  Samotný zápas jsme začali aktivněji, než soupeř a už ve 4. minutě jsme vedli, když se trefil Průcha A. Jenže v 6. minutě jsme zaspali v defenzivě a bylo srovnáno. Soupeři se zápas podařilo otočit ve 12. minutě a rázem jsme byli pod tlakem. Šancí jsme si vypracovali dost, ale jejich proměňování v tomto zápase bylo opravdu tragické. Navíc jsme dělali hloupé chyby v obraně, které soupeř trestal. Další taková chyba přišla ve 20. minutě, kdy jsme nepokryli útočníka a bylo to 1:3. V poslední minutě jsme si vypracovali velké šance, když tu největší neproměnil Jurnečka.

  Ve druhé půli jsme chtěli na soupeře vlítnout, ale opět jsme udělali dvě velké chyby a soupeř utekl na 4 branky.  Poté jsme snížili ve 29. minutě, kdy se poprvé za Starlet prosadil Jurnečka. Jenže ve 36. minutě soupeř opět udeřil a zase to nevypadalo dobře. Ve 38. minutě jsme opět snížili po trefě Příhody, ale za další minutu soupeř znovu odskočil. Ve 40. minutě přidal druhou branku Jurnečka, a když na něj ve 42. minutě navázal Lapeš, tak bylo znovu o co hrát. Ve zbytku utkání jsme soupeře přišpendlili k jeho vápnu, ale ten den nám opravdu nebylo souzeno a nakonec jsme prohráli 7:5. A připsali si první prohru v sezoně.

  Shrnutí zápasu je naprosto jednoduché. Naše střelecká produktivita byla v zápase opravdu hrozná, nebyl problém dát o další 8 branek více, což by nám na 3 body v pohodě stačilo. Na druhou stranu je třeba říct, že jsme v obraně vyprodukovali velké množství úplně triviálních chyb a soupeř vše potrestal.

  Do dalšího zápasu proti Klasikům musíme určité věci změnit. Hlavně se musíme naučit lépe bránit už z předních pozic, protože soupeř měl zbytečně moc možností z této hry.

  Branky: Jurnečka L. 2, Lapeš, Příhoda, Průcha A.

  Sestava: Kubica D., Lapeš O., Jurnečka L., Trojánek L., Michálek V., Průcha A., Matějíček M., Pokorný R., Příhoda M.

 • Starlet B v důležitém zápase o záchranu uspěl

  18.05.2016

  Starlet „B“ – SEDMÍK Some Jihlava „B“ 6:4 (2:0)

  Sestava: Miroslav Babinec, Štěpán Bambula, Jan Filsak, Michal Kahoun, Ondřej Lapeš, Filip Novák, Marek Pešák, David Votava, Tomáš Zamazal

  Branky: Novák, Zamazal, Pešák 4x

  K dalšímu zápasu jsme nastupovali proti poslednímu týmu tabulky, navíc v poměrně silné sestavě, a tak jsme doufali v poklidný průběh zápasu a zisk dalších 3 bodů do tabulky.

  A začátek nám vyšel na výbornou. Již po prvních 4 minutách hry jsme se ocitli ve vedení 2:0, a to díky brankám Pešáka a Zamazala. Po zbytek první půle jsme sice měli ještě několik dobře vypadajících šancí, ale dobrá koncovka z prvních minut se vytratila neznámo kam. Soupeř měl také pár šancí, ale s úspěšností střelby na tom byl stejně, jako my.

  Do druhého poločasu jsme tak vstupovali s vedením 2:0, které jsme samozřejmě chtěli navýšit. Jenže opak byl pravdou. Přišlo 7 minut plných nepřesností a špatných nahrávek, které soupeř nekompromisně trestal. Po 2 brankách vstřelili dva hráči SEDMÍKu, Klubal a Sapola, a dostali tak svůj tým do vedení 4:2. Naštěstí se nám brzy podařilo vstřelit kontaktní branku, a tak jsme začali věřit alespoň v remízu.

  Rozhodující pro náš tým se ukázaly poslední 3 minuty utkání, ve kterých soupeř předvedl neskutečné chyby, a tak jsme se po 2 brankách Pešáka a jedné trefě Nováka mohli nakonec radovat z vítězství a zisku 3 bodů.

  Honza Filsak

 • Starlet deklasoval Orli Luka a je už druhý

  11.05.2016
  Starlet „A“ – FC Orel Luka  11:2 (3:1)

  Po zápase s Devillé jsme byli na vítězné vlně, kterou jsme chtěli potvrdit i proti Orlů, kteří na nás tlačili zezadu a ztráceli na nás pouhé 3 body. Před zápasem jsme měli lehčí problémy se sestavou, když jsme nakonec nastoupili jen s jedním hráčem na střídání.

  Samotný zápas jsme začali s velkou aktivitou, ale měli jsme i štěstí, když ve 2. minutě našeho brankáře přehazoval Hintnaus a jeho pokus skončil na tyči. Poté jsme udeřili my a to hned gólově, když se střelou k tyči prosadil Lapeš. Lapeš byl v tu chvíli při chuti a měl další dvě šance, z nichž jedna skončila na tyči, ale žádná brankou. Orli nás překvapili v 9. minutě, když se vydali do výpadu 3 na 1, který proměnil Čermák. Poté se hra trochu srovnala, ale šance byly stále k vidění na obou stranách. Rozhodující část první půle nastala v 17. a 19. minutě, kdy se dvakrát trefil Příhoda a do kabin jsme tak šli v lepším rozpoložení.

  Ve druhé půli jsme začali výborně, když se ve 28. a 29. minutě trefil Průcha a rázem jsme pěkně odskočili. Orli pak ještě snížili na 4:2 Hintnausem, ale stále jsme měli utkání pod kontrolou. Orli se snažili hrát fotbal a rychlými kombinacemi náš místy i přehrávali, ale byli neefektivní, naopak my nekompromisně trestali z breaků a vylepšovali si skóre. Nakonec jsme zápas ovládli 11:2 a posunuli se před Litrpůl na druhé místo, který je zatím velmi dobré jako i to, že jsme ještě neprohráli. Za výhrou nás hlavně táhnul Průcha, který se trefil 5x a Příhoda, který dal hattrick. Opět velmi kvalitní výkon podal v bráně Kubica.

  Branky: Průcha A. 5, Příhoda M. 3, Lapeš, Matějíček, Pokorný

  Sestava: Kubica D., Lapeš O., Průcha A. Pokorný R., Matějíček M., Příhoda M., Michálek V.

 • Starlet "A" se posunul na 3. příčku

  04.05.2016

  Starlet „A“ – DEVILLÉ  4:3 (1:1)

  Po minulém snadném vítězství nad STOON jsme tentokrát nastoupili proti prvnímu z nováčků, DEVILLÉ a určitě jsme chtěli zopakovat 3 body, které by nás stále držely u čela tabulky.

  Hráči DEVILLÉ přijeli pouze se 4 hráči do pole, a tak nám úlohu ulehčili hned od začátku, ale v našem týmu působí několik hráčů, kteří hrají ve stejném klubu velký fotbal, jako hráči DEVILLÉ, a tak jsme se domluvili, že také nastoupíme ve 4, což první liga dlouho nepamatuje

  Samotný zápas jsme začali velmi dobře, když se už ve 4. minutě trefil Průcha. V první půli jsme byli fotbalovější a tempo jsme spíše řídili my. Hlavně se hrálo velmi netypicky, když obě mužstva spoléhala na hru brankáře, aby druhý tým přečíslily. Nakonec DEVILLÉ v první půli dokázalo srovnat, když se do úniku dostal Roušar a srovnal na poločasových 1:1.

  Ve druhé půli jsme začali zostra a soupeře přitlačili. Výsledkem toho byla dělovka Lapeše a vedení 2:1. Starlet i nadále pokračoval v tlaku a další branku přidal ve 36. minutě svým typickým obtočením Průcha. DEVILLÉ sice mělo pár výpadů, ale většinou branku příliš neohrozilo. Starlet pak naopak znovu udeřil, když ve 39. minutě využil špatné rozehrávky soupeře Příhoda a uklidil míč do prázdné branky. DEVILLÉ ale zápas zkoušelo zdramatizovat, když nejprve snížilo ve 47. minutě, když míč nešťastně tečoval za záda Kubici Michálek. No a ve 49. minutě  na konečných 4:3 pro Starlet upravil Navrkal z trestného kopu.

  Připsali jsme si tak další důležité body a posunuli jsme se tabulkou na 3. pozici s dvoubodovou ztrátou na první dva celky. Stále také držíme neporazitelnost, což je velmi pozitivní. Na toho všechno musíme navázat i v dalším kole, když hrajeme s dalším nováčkem, Orlem Luka.

  Branky: Průcha A. 2, Lapeš O., Příhoda M.

  Sestava: Kubica, Lapeš, Matějíček, Michálek, Průcha, Příhoda, Krejčí, Cejpek

 • Zhodnocení futsalové sezony 2015/2016

  29.04.2016

  Další futsalová sezóna je minulostí. Symbolickou tečku za ní udělala závěrečná, kde se hodnotila nejen skončená sezóna. Chce se mi říci, že pro Starlet skončila už trochu tradičně – a sice těsně pod vrcholem, tedy na stříbrné pozici. Ale pěkně popořadě.

  Do sezóny jsme vstupovali v již ustálené sestavě, ve které se objevila tradiční jména. V brance Radek Toman, kterého v době nepřítomnosti skvěle zastoupil Martin Žatečka. Obranu tvořili kapitán Ondra Lapeš, Lukáš Kalný, Štěpán Bambula, Borek Mašek a Lukáš Paiskr. O ofenzivní parády se s diváky dělili Petr „Jeseter“ Mašek, Adam Prucha, také nelze opomenout nové posily z Luk nad Jihlavou – Petra Navrátila a Petra Hintnause. Na záskok se v pár zápasech objevili Michal Vacek nebo Jan Kolařík. A pokud mu to pracovní povinnosti či kocovina dovolily, ukázal se na hřišti i matador Marek Stockinger, jehož góly bodlem se staly tradičním koloritem futsalových utkání v Třešti.

  Do sezóny jsme nevstupovali s nějakými přehnanými cíli, v předchozích letech jsme se přesvědčili, že vyhrát i prohrát se dá s každým, nicméně jako největší konkurenty jsme tradičně vnímali Kostelecké Býky, Palermo a neustále se zlepšující Berseckery. Hned první dvoj utkání nám však ukázalo, že počítat se rozhodně musí i s nováčkem ze Salavic. První dvojzápas nám výsledkově vůbec nevyšel, proti Palermu jsme se přetahovali celý zápas, rozhodně jsme nebyli horším týmem, avšak borci z Palerma byli přece jen o gól lepší, takže jsme prohráli 5:6. Zápas se Lvy ze Salavic nám dal taktéž pořádně zabrat. Tým salavických se mohl opřít o individuální kvality Hrona, zezadu vše jistili zkušení matadoři Petr Kuchta a Vladimír Hekrle. I se Salavicemi se domnívám, že jsme měli na to, abychom bodovali. Ujali jsme se i vedení, ale Salavice vždy dotáhly. Za stavu 2:2 chytil Toman „desítku“ a udržel Starlet ve hře, nakonec jsme však i druhý zápas prohráli o gól 2:3. Rozjezd soutěže jsme tedy příliš nepodchytili, pamětníci však ví, že starty jsme neměli nikdy příliš silné. Rozhodně jsme tak měli co zlepšovat do dalších kol.

  Druhé kolo nám přisoudilo týmy SK Telč a Rebels. Proti Telči odehrál náš tým jeden z nejlepších zápasů, poctivá obrana a smrtící brejky, to na mladíky z Telče platilo na 100 %. Nakonec z toho bylo první vítězství v poměru 4:1 a měli jsme se alespoň od čeho odrazit. V zápase s Rebely, kteří se celou sezónu potýkali s nedostatečnou docházkou, jsme nasadili trochu lážo plážo tempo, na Rebely to však stačilo, když jsme si zastříleli a vyhráli vysoko 8:4. Třetí kolo nám do cesty postavilo domácí celky – Playmakers a Berseckers. Proti Playmakers se nám tradičně daří, nepamatuji si, že bychom s nimi kdy ztratili body, nejinak tomu bylo i nyní, kdy jsme si přenesli pohodu z předešlého kola a opět zvítězili 4:1. Proti Berseckers jsme chtěli další body, ale jak jsem psal výše, Berseckeři udělali velký progres a už to rozhodně není soupeř, který je jen do počtu. Hrálo se vyrovnané utkání, pak ale přišel blikanec od Adama Pruchy, který se nechal za protesty vůči rozhodčímu vyloučit a oslabil tak svůj tým. Na tomto místě bych rád uvedl, že mi přijde absurdní, že domácí tým píská rozhodčí z Třeště, navíc bývalý trenér několika hráčů. To však Adama neomlouvá, i díky jeho vyloučení nás posléze domácí přejeli v poměru 1:5.

  Další dvojzápas se proti nám představily celky Kostelce a Balouš týmu (bývalý Mrákotín). Proti Balouš týmu jsme předvedli koncentrovaný výkon, nepustili jsme soupeře takřka do žádné větší šance a zvítězili jsme relativně v pohodě 4:1. S Kostelcem to byl tradičně napjatý souboj, kde nikdo nikomu nic nedaruje zadarmo. Byla to přetahovaná se vším všudy, my jsme vedli ještě minutu před koncem 3:2 a místo, abychom míče kopali do stropu, na tribunu nebo kamkoliv jinam jsme namazali kosteleckým na gól, který znamenal dělbu bodů za remízu 3:3. Tímto jsme ukončili „první“ část soutěže a na řadě bylo druhé kolo. Tam jsme opět narazili na silné celky Palerma a Salavic, které se vyhřívaly na prvních dvou místech v tabulce. To my jsme po první části soutěže bodově příliš neoslnili a nacházeli jsme se uprostřed tabulky, nicméně se sluší podotknout, že rozdíly byly hlavně ve skóre, anebo pokud bodové, tak jen minimální. Opakoval se scénář z prvního dvojzápasu. Oba zápasy byly herně vyrovnané, Žatečka dobře zachytal, bohužel, opět jsme z tohoto dvojzápasu nevytěžili ani bod – s Palermem jsme vytekli 3:5, se Salavicemi 3:4.

  Proti SK Telč jsme chtěli napravit neúspěchy z minulého kola, což se vcelku podařilo. Hra nebyla vůbec špatná, ale borci z Telče hráli taktéž velmi dobré utkání a rozhodovaly opravdu detaily a každá chybička. Telčští hráči udělali o jednu více, a tak jsme se radovali z důležité výhry 4:3. Proti Rebelům, kteří neměli gólmana, to bylo jedno z těch lehčích vítězství, kdy jsme si s chutí zastříleli – 14:6. V zápase proti Playmakerům jsme pokračovali v dobrých výkonech z minulých zápasů a zvítězili jsme v klidném tempu 8:1. Byli jsme v laufu a sérii jsme chtěli prodloužit i proti Berseckerům, kterým jsme měli co vracet z minulého zápasu, který nám po všech stránkách nevyšel. A jak jsme si řekli, tak se také dělo na place. Jedním z nejlepších výkonů jsme svého soupeře předčili v poměru 6:3 a série vítězných zápasů nám dovolila snít o umístění na bedně. Cestu za dalšími body nám usnadnili hráči Kostelce svou předem avizovanou neúčastí, jelikož se u nich o víkendu konala kulturní akce a ne každý zvládne zahrát dobrý zápas po flámu, jako to umí náš Marek Stockinger J. Zvítězili jsme tedy kontumačně 5:0 a poslední zápas, ve kterém rozhodně bylo o co hrát, nás čekal Balouš tým. Zápas jsme začali dobře, ujali jsme se vedení, které jsme navyšovali, pak se ale začaly dít věci. V brance jsem, jak by řekl Radek Sňozík, nechytil ani taxíka, a v poslední minutě jsem svým wanglem dovolil soupeři srovnat na 5:5. Tady tento zápas beru na sebe, minimálně tři góly šly na můj vrub a spoluhráčům jsem vůbec nepomohl. I tato remíza, společně s výsledky ostatních týmů nám však stačila na skvělé druhé místo v tabulce, což se po nedobrém začátku soutěže jevilo jako výborný výsledek.

  Nyní trochu statistik. Soutěž jsme tedy dokončili na druhém místě se ziskem 29 bodů. V 16 zápasech jsme si připsali 9 výher, 2 remízy a 5 porážek. Nastříleli jsme 79 branek (4. nejlepší v soutěži), obdrželi jsme 51 branek, což značí třetí nejlepší obranu v soutěži. Zastoupení jsme měli i na vrcholu tabulky střelců – Petr Mašek nastřílel výborných 20 branek, chyběla mu tak jen jedna branka na druhého Jakuba Gotha z Palerma. Vítězem střelců se stal Michal Příhoda z Rebelů, který nastřílel úctyhodných 29 branek. Dobře se uvedla i posila Petr Navrátil, který vsítil 11 branek, na obránce skvělých 10 branek nastřílel Štěpán Bambula a vyhrál tak pomyslný souboj o krále obranných střelců s Ondrou Lapešem, který nastřílel branek 9.

  Moje osobní zhodnocení: „Domnívám se, že tohle byla nejlepší sezóna, kterou ve Starletu za ty roky pamatuji. Sestava si sedla jak prdel na hrnec a šlapalo to jak hodinky. Měli jsme si myslím konstantní výkonnost, která nás provázela celou sezónu. Pochválit musím i obě posily – Navrátila a Hintnause, kteří do týmu zapadli, a doufám, že s nimi vedení počítá i na příští sezónu. Musím jako gólman pochválit i všechny obránce, kteří letos pracovali enormně spolehlivě a hodně mi moji práci ulehčili. Dobrou práci odvedl i útok, který se spoléhal hlavně na chytrost Petra Maška, od kterého očekávám v příští sezóně minimálně 30 branek. Tak zase za rok…“

  Radek Toman

 • V pátem zápasem si Béčko vyšláplo na Sportvel

  28.04.2016

  Starlet „B“ – Sportvel „A“ 6:3 (1:1)

  Sestava: Štěpán Bambula, Luboš Buček, Jan Filsak, Ondřej Lapeš, Radek Matoušek, Filip Novák, Marek Stockinger, Daniel Švaříček, Tomáš Zamazal, Michal Kahoun

  Branky: Lapeš O., Stockinger M., Zamazal T., Novák F., Švaříček D.,  Bambula Š.

  Při pohledu do tabulky před zápasem by se mohlo zdát, že Sportvel bude mít jasně navrch. Avšak do brány se po odpykání trestu mohl vrátit Filsak, do pole pak po zranění kapitán Kahoun a na toto utkání vyztužil naše řady i Štěpán Bambula. A tak fanoušci mohli doufat ve vyrovnaný souboj.

  A v první půli tomu tak skutečně bylo. Oba týmy hrály vyrovnanou partii, kdy se sice do vedení dostali hráči Sportvelu díky brance Zemana, ale do poločasu stihnul srovnat parádní střelou Lapeš. Ve druhé půli se začala naplno projevovat největší výhoda Starletu v tomto utkání, kterou byl dostatek hráčů na střídání.

  A tak se nejprve mezi 30. a 34. minutou dostal Starlet do vedení 4:1 díky zásahům Nováka, Zamazala a Švaříčka, který míč do brány doslova došťouchnul. Pak si dali hráči trochu pauzu, aby mezi 44 a 46 minutou dorazili Sportvel dalšími dvěma góly Bambula se Stockingerem. Hráči Sportvelu se sice snažili s výsledkem utkání něco udělat, ale branky Trundy a Zemana ze 45. a 50. minuty jim k tomu nestačili.

  Starlet tak mohl slavit zisk dalších, velmi důležitých 3 bodů do tabulky.

  Honza Filsak

 • A-tým naděloval STOONu, Trojánek v prvním zápase nasázel bůra

  25.04.2016

  Starlet „A“ – STOON 13:5 (6:3)

  Ve 4. kole jsme se utkali se STOON, který na tom v tabulce není zrovna nejlépe, a proto úkol zněl jasně – vyhrát! Do zápasu jsme postavili novou akvizice, Lubomíra Trojánka, na kterého šli dobré reference, které v zápase potvrdil. Zápas jsme začali zostra a hned v 1. minutě jsme vedli díky Průchovi. I nadále jsme hráli s chutí a v 5. minutě se poprvé prosadil posila Trojánek. Poté se ozval i STOON, který snížil v 7. minutě. Ale vedení o branku jsme navýšili, když se v 8. a 9. minutě trefil Průcha s Příhodou. Jenže STOON nás stále trápil a v 10. minutě to bylo už jen o dvě branky. No a našeho menšího soustředí STOON využil opět v 17. minutě a bylo to znovu o branku. Ale závěr se nám opět povedl, když ve 21. a 24. minutě udeřili Příhoda s Trojánkem a bylo to zase o 3 branky.

  Ve druhé půli jsme měli rozpačitý začátek, když STOON ve 33. minutě snížil. Jenže hned za další minutu se prosadil Trojánek a opět jsme odskočili. Naposled nás STOON zaskočil ve 39. minutě, kdy naposledy snížil. Od té doby jsme na hřišti dominovali. Soupeř hrál a bez střídání, a tak bylo vidět, že mu dochází síly. Posledních 10 minut jsme v pohodě ovládli a připsali si vysokou výhru 13:5. Postupně se trefili Michálek, Lapeš, dvakrát Příhoda a dvakrát Trojánek.
  Po jednoznačné výhře se tak držíme bez porážky na čtvrté pozici a v příštím kole nás čeká nováček soutěže DEVILLÉ, což také nebude procházka růžovou zahradou. Nicméně výhrou bychom si na 99% zajistili záchranu a hlavně zůstali v boji o přední pozice.

  Branky: Průcha A. 2, Příhoda M. 4, Trojánek L. 5, Lapeš O., Michálek V.
  Sestava: Kubica, Lapeš, Průcha, Michálek, Trojánek, Pokorný, Příhoda

 • Ani v dalším zápase Béčko neuspělo

  21.04.2016

  Starlet „B“ – VŠP Jihlava 4:5 (2:2)

  Sestava: Luboš Buček, Ondřej Lapeš, Radek Matoušek, Filip Novák, Lukáš Paiskr, Marek Pešák, Daniel Švaříček, Tomáš Zamazal, David Záškoda

  Branky:  Zamazal T. 2x, Lapeš O., Novák F.

  V dalším zápase Starletu se musel kvůli potrestání Filsaka za červenou kartu z předešlého utkání postavit do branky Luboš Buček. A své nové role se zhostil velmi dobře, protože i díky jeho zákrokům dokázal Starlet držet krok s mladíky z jihlavské vysoké.

  Celý zápas se nesl ve vyrovnaném tempu, kdy ani jedna strana neměla viditelnou převahu nad svým soupeřem, o čemž svědčí i poločasový výsledek 2:2. Na straně Starletu se trefili Novák a Zamazal, na straně soupeře zase Jeníček se Sahulou.

  Ani druhá půle nepřinesla větší změnu v rozložení sil až do 46. minuty, kdy se vysokoškoláci dostali brankou Válka do dvoubrankového vedení, které se později ukázalo jako rozhodující.

  Starlet má tak i po čtyřech odehraných kolech pouze 3 body a měl by v příštím zápase pořádně zabrat. Nepříjemnou zprávou je dnešní zranění Paiskra, který si, při snaze vyhnout se ležícímu soupeři, těžce zvrtnul kotník a rozšíří již tak značnou marodku.

  Honza Filsak

 • Ve vyrovnaném utkání s RUMem si A-tým body rozdělil

  18.04.2016

  Starlet „A“ – R.U.M. 3:3 (1:3)

  Ve 3. kole jsme se utkali s R.U.M., který nás vyřadil v poháru, a tak jsme to chtěli vrátit a hlavně se držet v popředí tabulky.

  Jenže samotný zápas jsme začali velmi špatně, když jsme totálně prospali začátek a již v 6. minutě jsme prohrávali 3:0. Bylo to hodně dáno tím, že spousta hráčů přijde bez rozcvičení a pak ten začátek tak vypadá. Nicméně po třetí obdržené brance jsme hru postupně vyrovnali a začali si vytvářet šance. Jenže dlouho jsme se nemohli prosadit a naopak jsme také museli dávat pozor na protiútoky soupeře. Nakonec jsme se v první půli dokázali prosadit, když se chytře přímo z rohu trefil Průcha, to běžela 25. minuta. Do druhé půle jsme ti tak odnášeli hratelný výsledek.

  Ve druhé půli jsme začali výborně a již ve 27. minutě jsme se dotáhli na rozdíl jediné branky, když se trefil Příhoda. Při vstřelení branky se nešťastně zranil brankář R.U.M. Tomala, čehož jsme chtěli využít, ale dlouho se nám nedařilo. Nakonec se nám podařil srovnat ve 44. minutě, když se Průcha šikovně obtočil kolem Špendlíčka a zamířil přesně k tyči. Ve zbytku utkání se hrál totální fotbal. Oba týmy si připisovali několik šancí a brankáři se museli činit. Nakonec už žádná branka nepadla a oba týmy si rozdělili po bodu.

  Branky: Průcha A. 2, Příhoda
  Sestava: Kubica, Lapeš, Průcha, Michálek, Krejčí, Matějíček, Pokorný, Příhoda, Paiskr

  OL
 • Třetí zápas našemu Béčku vůbec nevyšel

  14.04.2016

  Starlet „B“ – Olds Želetava 2:12 (0:5)

  Sestava: Jan Filsak, Ondřej Lapeš, Filip Novák, Lukáš Paiskr, Marek Pešák, David Votava, Tomáš Zamazal, David Záškoda

  Branky:  Lapeš O. 2x

  Ve třetím zápase se v dresu Starletu objevila další nová tvář, Filip Novák.

  Po zhlédnutí počtu hráčů soupeře jsme doufali v poklidný průběh zápasu. Jenže tento předpoklad se ukázal být velmi mylným. Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně a po nedůrazu při bránění soupeřů prohrávali 0:1. Zlomovým okamžikem tohoto utkání se pak stala 13. minuta, kdy po špatné rozehrávce nezbývalo brankáři Starletu Filsakovi téměř nic jiného, než zatáhnout za záchrannou brzdu při akci soupeře, za kterou bohužel viděl od rozhodčího červenou kartu, a utkání pro něj předčasně skončilo.

  Do branky se místo něj postavil Votava, který dělal, co mohl, avšak kvůli oslabené obraně Starletu musel sahat pro míč do branky hned čtyřikrát do konce první půle. Navíc se při jednom ze zákroků zranil a do brány tak musel opět někdo jiný. Tentokrát si Černého Petra vytáhl Marek Pešák.

  Hlavním úkolem Starletu ve druhé půli bylo dostat co nejméně branek a pokusit se alespoň nějakou vstřelit. První cíl se bohužel příliš splnit nepodařilo, neboť do konce utkání inkasoval Starlet jěště 7krát. A tak i když se Lapešovi podařilo skórovat nejprve ze standartní situace a poté i pěknou střelou do růžku soupeřovi branky, nezbývalo hráčům nic jiného, než se vyrovnat s vysokou porážkou.

  Doufejme, že se Starlet do příštího zápasu oklepe a předvede opět dobrý výsledek. Bude to však mít velmi těžké, jelikož Votava rozšíří marodku, na které je od minulého zápasu Kahoun, a gólman Filsak si kvůli červené kartě z dnešního zápasu minimálně příští týden také nezahraje.

  Honza Filsak

 • A-tým vydřel výhru nad důrazným AMC Trans

  11.04.2016

  AMC Trans – Starlet „A“ 3:5 (0:1)

  V dalším zápase jsme nastoupili proti nepříjemnému a houževnatému soupeři, kterým bylo AMC. Po minule remíze proti Some jsme si mysleli, že to půjde samo, ale opak byl pravdou. Soupeř hrál sice bez střídání, ale i tak byl velmi nebezpečný a hlavně se špatně útočilo do jeho pevné obrany. Celou první půli jsme míč na kopačkách měli spíše my, ale nedařilo se nám příliš pronikat do obrany soupeře. Naopak soupeř zase spoléhal na breaky, a tak jsme museli být v defenzivě pozorní. První půli jsme nakonec vyhráli těsně 1:0, když si svou střelu dorazil Matějíček.

  Ve druhé půli už to bylo o něčem jiným. Hlavně v tom, že jsme nezačali moc dobře, když po laxní rozehrávce míč získal Číhal a vyrovnal. Opět jsme se dostali do vedení už ve 32. minutě, kdy se vyměnili míč Průcha s Michálkem, který neměl problém skórovat. Jenže za další dvě minuty naše defenziva nezachytila náběh Procházky, který zkušeně skóroval a bylo znovu vyrovnáno. Ve 39. minutě už jsme ale opět vedli, když se trefil Průcha, ale hned za další minutu jsme špatně pokryli Číhala, který svou druhou brankou vyrovnal.. V posledních 10 minutách se hrál vcelku otevřený fotbal. Po čtvrté jsme se dostali do vedení ve 46. minutě, když se nenápadnou tečí prosadil Cejpek. I nadále ale pokračovalo velké drama a 3 body jsme zdaleka v kapse neměli. Vše rozhodla až 49. minuta, když AMC běželo ve třech na Lapeše a vypadlo to špatně, jenže Lapeš vystihnul přihrávku Číhala a vydal se vpřed, kde si narazil s Průchou a zvýšil na 5:3. To už bylo na MAC moc a my tak brali 3 důležité body za výhru 5:3.

  Branky: Cejpek, Michálek, Lapeš, Průcha, Matějíček

  Sestava: Kubica, Lapeš, Michálek, Matějíček, Průcha, Krejčí, Příhoda, Pokorný

 • Ve druhém vystoupení ve 4. lize Starlet B těsně prohrál

  07.04.2016

  Starlet „B“ – TJ Topičůf Salón 2:3 (1:2)

  Sestava: Jan Filsak, Michal Kahoun, Ondřej Lapeš, Radek Matoušek, Marek Stockinger, Daniel Švaříček, David Votava, Tomáš Zamazal

  Branky:  Lapeš O., Stockinger M.

  Po velmi povedeném prvním utkaní, nastoupil náš tým ke svému druhému zápasu ve 4. lize a chtěl podat minimálně podobný výkon.

  Bohužel vstup do utkání se Starletu vůbec nepovedl. Po 15 minutách hry, ve kterých oba týmy předváděly hru plnou nepřesností, prohrával po brankách Povýšila a Schneidera již 0:2. Po této studené sprše se hra na obou stranách vyrovnala a bylo jasné, že se bude bojovat o každý centimetr. Dvě minuty před koncem první půle vykřesal naději pro Starlet O. Lapeš.

  Druhá půle probíhala velmi podobně, jako první. Starlet se samozřejmě tlačil za vyrovnáním, bohužel však snaha našich borců končila většinou bez úspěchu. Vyrovnaná hra obou soupeřů naznačovala, že o výsledku utkání rozhodne jediná chyba. Ta bohužel přišla z kopaček hráčů v žluto-černých dresech, když ve 38. minutě zvyšoval na 1:3 pro Topiče Vacek.

  V posledních 10 minutách se Starlet snažil soupeře zatlačit a byl za to odměněn brankou Stockingera, která však byla jediná a tak musel náš tým zkousnout první porážku a navíc i zranění svého kapitána, Michala Kahouna, který si pohmoždil rameno.

  Honza Filsak

 • Ostrý start přinesl dělbu bodů mezi favority

  04.04.2016

  Sedmík Some Vysočina – Starlet „A“ 5:5 (4:2)

  V prvním zápase jsme narazili na velmi těžkého soupeře, kterým byl Sedmík. Do zápasu jsme šli hlavní s tím, že chceme překvapit a hlavně hrát s pevnou defenzivou. Úvod zápasu byl velmi vyrovnaný, oba týmy si připsaly několik šancí, ale jako první jsme šli do vedení my, když se poprvé za Starlet trefil Příhoda, který parádně tečoval střelu Průchy. Jenže vedení nám vydrželo pouhé 2 minuty, než se trefil Niederle. Sedmík držel míč na kopačkách a bylo velmi těžko ho bránit, ale docela jsme se drželi, hlavně nás držel David Kubica v bráně. Další branka padla ve 12. minutě, kdy se trefil za Sedmík náš bývalý hráč Kriesgmann. Na tuto branku jsme ještě zareagovali, když se po slušné akci trefil levačkou Průcha. Sedmík dále držel balon a příliš nás k němu nepouštěl, ale statečně jsme odolávali. Až závěr první půle nám nevyšel, když se za Sedmíky trefil opět Kriegsmann a Šuta a po první půli jsme tak prohrávali 4:2.

  Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Sedmík dobýval naší bránu, naopak my jsme se snažili být nebezpeční z breaků. Bohužel ve 32. minutě nastaly zmatky v naší obraně a Kriegsmann zkompletoval hattrick. To nás nepoložilo a ve 36. minutě snížil Matějíček, který byl na brankovišti velmi pohotový. Sedmík ale stále tlačil a nás držel nad vodou Kubica v bráně, který předváděl neskutečné věci. To nám dodalo sílu a zápas se nám podařilo srovnat ve 43. minutě, kdy se trefil po individuální akci Průcha a pohotovou dorážkou Příhoda. Ve zbytku zápasu jsme hlavně odolávali v obraně, kde nás Sedmík neskutečně točil. Nakonec jsme ale zápas zvládli a odnesli si z něj alespoň bod, a to dlouho nikomu nepovedlo.

  Branky: Průcha 2, Příhoda 2, Matějíček

  Sestava: Kubica, Lapeš, Bambula, Michálek, Matějíček, Příhoda, Krejčí

 • A-Tým - úvodník do I. DRFG ligy

  01.04.2016

  Jaro je v plném proudu a Starlet A hraje svou další sezonu v první lize malé kopané. Po loňské nepříliš úspěšně sezoně jsme se rozhodli trošku rozhodit sítě a přivézt do týmu nějaké posily.

  Nakonec se nám podařilo do týmu na hostování z Tel Avivu přivézt Michala Příhodu, od kterého očekáváme hlavně brankové zápisy. Dalším hráčem je Radek Pokorný, který doposud nikde nehrál, ale jeho bojovnost by nám mohla pomoci. Nejvíce nás trápila pozice brankáře, kde sezonu vypouští Kuba Šebesta, který předělává barák. Na tomto postu ale nečekaně zalovil Ada Průcha, který přivedl skvělou náhradu v podobě Davida Kubici, který mám odchytané zápasy i za reprezentaci Brna. David ještě sehnal kvalitní posilu ze Žďaru nad Sázavou, kterou je Rosťa Sodomka. Po zranění se se do týmu vrátil Jirka Cejpek a po pracovním vytížení také Michal Krejčí.

  Největší kaňkou je ale ztráta Miloše Kriegsmanna, který byl velkou oporou, ale zlákala ho nabídka kamarádů ze Some a určitě jsme mu nechtěli bránit, naopak doufáme, že se k nám opět vrátí. Tímto mu prozatím za jeho služby děkujeme.

  Tým tak do sezony nastupuje ve složení:
  Kubica David, Lapeš Ondřej, Průcha Adam, Matějíček Marek, Michálek Vladimír, Cejpek Jiří, Paiskr Lukáš, Příhoda Michal, Pokorný Radek, Sodomka Rostislav, Krejčí Michal, Kubala Pavel, Bambula Štěpán

  Cíl před sezonou máme jasný, atakovat přední pozice tabulky, se Some a Klasiky to bude sice těžké, ale myslíme si, že máme před sezonou velmi slušný tým, a že se nemusíme nikoho bát.

  Hodně napoví začátek soutěže, kdy nás hned v prvních třech kolech čekají těžcí soupeři, kterými jsou postupně Some, AMC Trans a R.U.M.

  Tak přejme našemu týmu co nejlepší umístění!!

  OL
 • B-Tým - úvodník do IV. Radio Jihlava Ligy

  01.04.2016

  Starlet B prožil na podzim výbornou sezonu, kdy se umístil na druhém místě 6. ligy a měl tak možnost postoupit výš, kterou využil. Jenže nakonec z toho nebyl postup do 5. ligy, ale nakonec do 4., protože tam bylo několik týmů, které nechtěli postoupit. Za tento postup jsme byli samozřejmě rádi a velmi si ho vážíme, protože hrajeme na lepším hřišti.

  Před sezonou jsme tak museli udělat pár změn, abychom soutěž obstojně odehráli. Do týmu tak přibyl David Votava, který do našich řad přinesl fotbalovost a přehled do zadních řad. David sebou také přivedl Mirka Babince, který by měl také zvýšit kvalitu v našem týmu. Jinak tým zůstal ve stejném složení.

  Starlet B tak nastupuje do 4. ligy v sestavě:
  Filsak Jan, Votava David, Babinec Míra, Lapeš Ondřej, Kahoun Michal, Matoušek Radek, Stockinger Marek, Bambula Štěpán, Švaříček Daniel, Záškoda David, Buček Luboš, Paiskr Lukáš, Pešák Marek, Zamazal Tomáš

  Cílem pro letošní sezonu je hlavně záchrana. To je jednoznačný cíl, za kterým budeme směřovat, určitě se nám nechce hrát zpět na Rošického a uděláme vše pro to, abychom tu zůstali. Uvidíme hlavně, jakou kvalitu má 4. liga a jak si s tím poradí hráči, kteří ve vyšších soutěžích nemají odehráno nic.

  Prvotní ambice se ukážou hned v prvních zápasech, kdy se postupně utkáme s Jiřínem, Topičůf Saloonem a Olds Želetava.

  Tak držme palce naší rezervě, ať svůj úkol v klidu splní a 4. ligu udrží!!

 • Premiérový zápas B-týmu ve 4. lize

  31.03.2016

  Starlet „B“ – FC Jiřín 8:2 (5:0)

  Sestava: Luboš Buček, Jan Filsak, Michal Kahoun, Ondřej Lapeš, Radek Matoušek, Lukáš Paiskr, David Votava, Tomáš Zamazal

  Branky:  Zamazal T. 4x, Lapeš O., Matoušek R., Paiskr L., Buček L.

  K premiérovému zápasu ve 4. lize nastoupil náš tým v lehce posílené sestavě. Obranný val vyztužila nová posila, David Votava.

  Tým, natěšený po dlouhé zimní pauze na první zápas na novém hřišti, do utkání doslova vlétnul, když už v první minutě otevřel skóre zápasu O. Lapeš. Klíčový pro náš tým se ukázal pozdní příchod gólmana soupeře, který se do zápasu zapojil až v 11. minutě zápasu. Tohoto faktu jsme dokázali patřičně využít, neboť již v 10. minutě jsme díky gólům Zamazala a Matouška vedli již 3:0.

  Herní převaha našeho týmu však nepřestávala. Soupeřova hra byla plná nepřesností, kterých do konce první půle dokázal 2x velmi dobře využít nejlepší střelec utkání Zamazal. Ve druhé části utkání se obraz hry příliš nezměnil. Starlet si nejen pohodlně hlídal svůj náskok, ba naopak, dokázal po pohledných akcích zvýšit na 8:0 po brankách Bučka, Paiskra a Zamazala.

  Až posledních 10 minut utkání přineslo první branky soupeře. Po zvolnění tempa našeho týmu se střelecky prosadili Fila a Vondruška, jejich branky však znamenaly pouze kosmetickou úpravu celkového výsledku, který zcela jasně hovořil ve prospěch Starletu.

  Starlet tak svůj první zápas ve 4. lize zvládnul na jedničku a doufal v podobné výkony i v dalších zápasech.

  Honza Filsak

 • Přetahovaná s Odbillou vyšla vítězně

  23.09.2014

  Starlet „A“ - www.Odbilla.cz „A“ 8:4 (4:3)

  V dalším utkání jsme nastoupili proti Odbille a povinnost nám velela vyhrát, protože se jednalo o soupeře, kterého musíme dostat jednoznačně pod sebe. V zápase jsme měli akorát menší komplikaci, když nemohl nastoupit stabilní brankář Měrtl a zastoupit ho musel Honza Filsak z „Béčka“, ale pro něj to nebyla žádná premiéra, takže problém až takový nebyl. A navíc za nás poprvé a nejspíš i naposled v této sezoně nastoupil Štěpán Bambula

  Samotný zápas jsme začali velmi dobře. Hned od začátku jsme soupeře přehrávali a vytvořili si 2 výborné šance, které jsme ale neproměnili a za to nás soupeř potrestal, když z první střely na branku udeřil. To nás ještě víc nakoplo a přidali jsme na tempu a výsledkem bylo otočení skóre zápasu na 2:1. V aktivitě jsme dále pokračovali, ale soupeř byl velmi efektivní, když srovnal po šťastném odrazu od břevna a srovnal. Na to jsme ale také brzy stihli zareagovat, když jsme do konce první vstřelil další dvě branky a dostali se do vedení 4:2. Bohužel jsme ale nezvládli úplný závěr první půle, když se podařilo Odbille snížit na 4:3.

  Ve druhé půli jsme začali špatně, když se podařilo Odbille brzy srovnat na 4:4. Od té doby jsme ale vládli na hřišti my. Začali jsme soupeře přehrávat a dávat branky. Soupeř sice nějaké šance měl, ale buď nepřešel přes pozornou obranu, nebo se zaskvěl brankář Filsak. Naší další vedoucí branku se podařilo vstřelit Adamu Průchovi, který nás poslal do vedení 5:4. Další branku vstřelil technickou střelou Matoušek a hned se dýchalo lépe. V závěru zápasu poté využil svého důrazu před bránou Cejpek, který se 2 trefil z dorážek a stanovil tak konečné skóre na 8:4 pro nás.

  V zápase jsme podali ne úplně skvělý výkon, ale na 3 body bohatě stačil, což jsme velmi potřebovali, abychom se dostali do klidnějších vod.

  V dalším zápase nás čeká Some Vysočina Prachárna „A“, což bude úplně jiné kafe a jen kvalitní defenziva a 150% výkon nám pomůže k bodům, protože Prachárna je určitě větší favorit.

  Branky: Cejpek 2, Průcha A. 2, Bambula, Michálek, Matoušek, Dvořák
  Sestava: Filsak, Lapeš, Průcha A., Průcha K., Paiskr, Dvořák, Michálek, Matoušek, Bambula, Cejpek

 • Pohárovka byla v duelu produktivnější

  16.09.2014

  Starlet „A“ - Pohárová středa 2:6 (0:3)

  Po dvou remízových kolech jsme narazili na běhavou Pohárovou, která značně omladila, takže nás nečekalo nic jednoduchého.

  Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a začali svého soupeře přehrávat a vytvářet si šance. Bohužel jak už to v posledních letech bývá, tak nás hodně zrazovala koncovka. No a pravidlo „nedáš dostaneš“ stále funguje, takže Pohárovka ze svého prvního náznaku šance skórovala a dostala se do vedení. Takto pokračoval celý poločas, soupeře jsme přehrávali, ale branky dával pouze soupeř. Nakonec jsme první půli prohráli 3:0.

  Ve druhé půli jsme se snažili s výsledkem něco udělat, ale příliš se nám nedařilo v závěrečné fázi. Nakonec se nám ale přeci jen povedlo skórovat, když po faulu na Adama Průchu proměnil penaltu Lapeš. Bohužel za další minutu už to bylo zase o 3 branky, když jsme nepokryli obyčejný roh. To nás zlomilo a od té doby už to byla z naší strany jen křeč. Pohárovka si zápas hlídala a přidávala velmi snadné branky, bohužel náš brankář neměl zrovna svůj den a poslední 2 branky jdou trochu na jeho vrub, to jsme už prohrávali 6:1. Poslední branka v zápase padla do branky Pohárovou, když svým důrazem snížil Cejpek a uzavřel skóre na konečných 6:2.

  Opět jsme odehráli velmi kvalitní zápas, ale bohužel nám chybí kvalitnější zakončení. Tento zápas jsme mohli v pohodě vyhrát, ale zakončení je opravdu katastrofální.

  V příštím zápase se střetneme s www.Odbilla.cz „A“ a musíme bezpodmínečně vyhrát!!

  Branky: Lapeš, Cejpek
  Sestava: Měrtl, Lapeš, Paiskr, Průcha K., Průcha A., Michálek, Matoušek, Dvořák, Cejpek, Kubala

 • Silný nováček potrápil A-tým

  09.09.2014

  Starlet „A“ - Zoufalej Chaos 2:2 (1:0)

  Ve druhém kole jsme nastoupili proti dalšímu nováčkovi, kterým starý známý z poháru, Zoufalej Chaos. V naší sestavě se po půlročním angažmá v Some objevil znovu Adam Průcha, takže jsme zase byli o něco silnější.

  První půle začala ve vysokém tempu. Soupeř působil velmi sehraně a vůbec nepůsobil jako vyjukaný nováček. Půlku jeho týmu tvořili hráči Volfířova, což je druhá futsalová liga. Soupeř působil fotbalověji, ale scházela mu přesnější koncovka, my jsme se spíše soustředili na poctivou obranu a rychlé breaky. Nakonec jsme se dostali první do vedení my, když Lapeš O. vybojoval míč u lajny a následně ho posunul před bránu na Matějíčka, který uklidil míč do prázdné branky. Tempo nepolevilo a dále byly vidět další šance. My trefili břevno, soupeř tam měl nějaké tyčky, ale branka do konce první půle už nepadla.

  Ve druhé půli tempo zápasu neopadlo, naopak se stupňovalo. Chaos se hlavně snažil zápas otočit, ale narážel na skvěle chytajícího Měrtla a na pozornou obranu. My naopak spoléhali na breaky a jeden se ujal, takže jsme se díky Dvořákovi dostali do vedení 2:0. Chaos poté zvýšil obrátky a začal nám zle zatápět a navíc brzy snížil na 2:1. Zbytek zápasu byl ve znamení dobývání naší branky a našich breaků. Bohužel se tohle podařilo Chaosu, který se stihnul prosadit a srovnal na konečných 2:2.

  Je nutno přiznat, že remíza je pro oba týmy spravedlivá a bod je nakonec dobrý pro každého. Na naší hře bylo vidět velké nasazení a bojovnost, na čemž se dá hodně stavět. Když budeme proměňovat více šancí, tak to bude úplně ideální.

  Branky: Matějíček, Dvořák
  Sestava: Měrtl, Lapeš, Průcha A., Průcha K., Michálek, Kubala, Paiskr, Dvořák

 • A-tým v úvodu soutěže selhal v koncovce

  02.09.2014

  Starlet „A“ - 1.FC Mudrcové 5:5 (4:4)

  V prvním zápase sezony jsme narazili na nepříjemného nováčka, kterým byli 1.FC Mudrcové. Do zápasu jsme nastoupil odhodlaně, ale jako první jsme inkasovali my, když z ne příliš tvrdé střely náš brankář inkasoval. To nás nakoplo a začali jsme udávat tempo utkání, jehož výsledkem bylo otočení zápasu na 2:1. Vedení nás nakoplo a dál se tlačili dopředu a výsledkem byla branka na 3:1. Bohužel poté přišel snižující gól na 3:2. Divoký zápas pokračoval, když jsme další brankou odskočili na 4:2. Bohužel to nás ukolébalo a soupeř dvěmi brankami srovnal na poločasových 4:4.

  Ve druhé půli bylo k vidění spoustu šancí na obou stranách, ale my jich měli o něco více a hlavně vyloženější. Bohužel jsme se prosadili pouze jednou díky Romanu Dvořákovi. Roman měl další tutovky, ale bohužel mu to v zápase moc nelepilo. Nakonec se Mudrcům podařilo srovnat po špatně bráněné standardní situaci. Další branka v zápase nepadla, a tak zápas skončil plichtou 5:5.

  Zápasu je určitě škoda, protože měly být 3 body. Působili jsme fotbalovějším dojmem, ale zklamala nás koncovka. Nicméně bod je stále lepší, než nic.

  Branky: Matějíček 2, Dvořák, Paiskr, Michálek
  Sestava: Měrtl, Michálek, Lapeš, Průcha K., Paiskr, Cejpek, Dvořák, Matějíček

 • Junirka zvládla těžký zápas a posunula se na první místo

  29.05.2014

  Starlet „B“ - Gaseco 2:1 (2:0)

  V dalším zápase jsme nastoupili proti nebezpečnému Gasecu a zároveň jsme chtěli zůstat na vítězné vlně, abychom si pojistili umístění do 3. místa.

  Samotný zápas jsme začali aktivněji, soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu, ale nějakou vážnější šanci jsme si nebyli schopni vypracovat. Nějaké náznaky tam sice byly, ale zůstaly nevyužity. Nakonec jsme se ale prosadili, když Lapeš O. napřáhl 2m za půlkou a překvapil brankáře soupeře. To nás trochu uklidnilo a dál pokračovali v převaze. Soupeř taky hrozil, šance měl, ale všechny jeho pokusy zlikvidoval dobře chytající Filsak. Nakonec jsme se stihli do konce první půle ještě jedno prosadit, když se Lapeš O. znovu dostal ke střele a poslal opět míč za záda brankáře hostí.

  Ve druhé půli se hrálo podle našich not, ale nebyli jsme se schopni prosadit i z těch nejvyloženějších šancí. Soupeř se tlačil více dopředu, ale opět narážel na fungující defenzivu nebo výborného Filsaka. Zlomový okamžik přišel 4 minuty před koncem, kdy Matoušek netrefil prázdnou bránu a v zápětí po chybné rozehrávce soupeř proměnil nabídnutou šanci a snížil na 2:1, čímž zbytek zápasu slušně zdramatizoval. Soupeř si vypracoval nějaké náznaky šancí, ale do vyložené šance se nedostal. Poslední minutu jsme už odehráli zkušeně, když jsme soupeři už míč moc nepůjčovali a došli si pro těsnou výhru 2:1.

  Těžký zápas s nepříjemným soupeřem jsme nakonec těsně, ale zároveň s přehledem vyhráli a navíc díky zaváhání Juniors jsme se posunuli na první pozici tabulky, což je nejvyšší postavení Starletu „B“ v jeho nedlouhé historii, což je určitě super počin. V dalším kole se utkáme s Juniors, kde se bude hrát o velmi důležité body, kde se hodně napoví o konečné podobě tabulky. Bohužel našemu týmu budou chybět Lapeš O., Filsak a Křivan, kteří jedou na koncert nesmrtelné skupiny Lucie, takže bude na ostatních v týmu, aby potvrdili postavení v tabulce.

  Branky: Lapeš O. 2
  Sestava: Filsak, Lapeš O., Lapeš J., Křivan, Švaříček, Záškoda, Paiskr, Buček, Matoušek, Kahoun

 • A-tým si pojistil záchranu nad oslabeným Bumerangem

  27.05.2014

  Starlet „A“ - Bumerang 12:2 (3:1)

  V dalším záchranářském utkání jsme se utkali s Bumerangem, který jsme měli na dostřel. Případná výhra nás mohla jednoznačně zachránit. Navíc před zápasem Bumerang opustil jejich stěžejní hráč, Dan Kavka, který odešel do Some Vysočina Prachárny „A“, a to nám před zápasem docela nahrálo.

  Samotný zápas byl hlavně ovlivněn tím, že soupeř se sešel pouze se čtyřmi hráči v poli, což nám situaci dost ulehčilo. Brzy jsme se dostali do vedení, když se trefil Cejpek. Měli jsme i další šance, ale ty zůstaly nevyužity. Bumerang nás překvapil v první půli pouze jedno, když využil dlouhého nakopu od brány a nedorozumění obrany s brankářem a srovnal na 1:1. Do konce první půle jsme ale zabrali, když nejprve Lapeš O. střelou překonal brankáře soupeře a tečku dal za první půlkou Krejčí.

  Ve druhé půli už jsme převzali zápas do svých rukou. Bumerang to měl ve čtyřech velmi těžké a začal inkasovat jednu branku za druhou. Zápas byl zcela v naší režii a závěr zápasu se už pak jen dohrával. Nakonec jsme jednoznačně vyhráli 12:2 a získali velmi důležité 3 body, které nás posunulo k záchraně.

  Důležitý zápas jsme tak bez problémů zvládli a nakonec i díky prohře Plastomy jsme se v soutěži zachránili, což byl prioritní cíl. V dalších zápasech by to ale chtělo nějaké další body a posunuli se alespoň ke středu tabulky, aby soutěž dopadla lépe, než je teď.

  Branky: Michálek 3, Krejčí 3, Lapeš 2, Cejpek 2, Paiskr, Kubala
  Sestava: Měrtl, Lapeš, Matějíček, Průcha, Paiskr, Kubala, Krejčí, Cejpek, Michálek

 • A-tým podlehl ve vyrovnaném utkání pohárovce

  22.05.2014

  Starlet „A“ - Pohárová středa 1:3 (1:1)

  V dalším zápase, ze kterého bychom potřebovali 3 body, jsme se utkali s tradičním soupeřem, kterým nebyl nikdo jiný, než Pohárová středa.

  Samotný zápas začal ve velmi svižném tempu, oba týmy předváděli hlavně svojí ofenzivní sílu, ale brankáři na obou stranách měli svůj den. Na obou stranách bylo k vidění několik vyložených šancí, ale střelci neměli nabito ostrými. Nakonec se ale diváci přeci jen dočkali, když jsme si dali nešťastný vlastenec, kdy brankář Měrtl s námahou vyrazil těžkou střelu a při vší smůle trefil do nohou dobíhajícího Matějíčka. Naší největší šanci v první půli naopak zabil Matoušek, který z metru netrefil prázdnou bránu. První půli jsme tak prohráli 1:0.

  Ve druhé půli tempo zápasu neupadalo, naopak oba týmy se hrnuly spíše dopředu, aby strhnuli vedení na svojí stranu. To se lépe dařilo Pohárovce, která se 2x prosadila a dostala se do vedení 3:0. Na to jsme stačili v závěru zareagovat snížením Průchy, který bezpečně proměnil pokutový kop. To bylo z utkání vše, protože další branka už včera nepadla.

  Tohoto utkání je velká škoda, protože jsme určitě na 3 body měli. Bohužel nás v letošní sezoně trápí mizerná koncovka, když nejsme schopni proměnit ani ty největší šance. V příštím kole nás čeká další soupeř, který na tom letos úplně super a tím je Bumerang.

  Branky: Průcha Kamil
  Sestava: Měrtl, Matějíček, Lapeš, Paiskr, Matoušek, Michálek, Kubala, Cejpek

 • Juniorka vytěžila další výhru a dál se pere o prvenství

  22.05.2014

  Starlet „B“ - 1.FC u Gábinky 3:1 (1:1)

  V dalším zápase v parádně rozehrané sezoně jsme se utkali s posledním celkem tabulky, 1.FC u Gábinky, kde povinnost velela získat 3 body.

  První půle začal v ospalejším tempu a na první branku se muselo čekat docela dlouho, protože do té doby se ani jeden z týmů nedokázal prosadit. Fotbalovějším dojmem a herní převahou jsme se nakonec dostali do vedení, když se z přímého kopu trefil Lapeš O. Bohužel vedení nám nevydrželo moc dlouho, protože naše zbytečně pokažená rozehrávka namazala soupeři na vyrovnávací branku.

  Druhá půle byla ve znamení naší jasné převahy a šlo hlavně o to, jestli se nám jí podaří zužitkovat. Nakonec se nám to po sérii šancí povedlo, když se prosadil znovu Lapeš O. a poslal Starlet z novu do vedení. Soupeř měl sice taky pár náznaků šancí, ale počínal si v nich nepřesně. Výhru jsme nakonec potvrdili pěknou kombinací mezi Paiskrem a Bučkem, který pohodlně zakončoval do prázdné branky.

  Nakonec jsme tedy zápas zvládli a stále se držíme s bodovou ztrátou na první celek a s malým náskokem na týmy před námi.

  Branky: Lapeš O. 2, Buček
  Sestava: Filsak, Lapeš O., Lapeš J., Křivan, Kahoun, Buček, Paiskr, Švaříček, Zamazal

 • Juniorka pokračuje ve své spanilé jízdě Jarní sezonou.

  15.05.2014

  Starlet „B“ - FK Stavgaz Jihlava 3:2 (1:1)

  V letošní velmi dobře rozehrané sezoně jsme chtěli potvrdit minulý bodový zisk i proti Stavgazu, i když nás nečekalo vůbec nic lehkého.

  V první půli se hrálo velmi opatrně, ale o něco fotbalovějším dojmem působil náš tým, který si připsal více šancí, ale dlouho se nemohl nikdo prosadit. Soupeř také měl pár náznaků, ale naše obrana fungovala dobře, když něco propadlo, tak vše stačil hasit Filsak. Nakonec se nám jedna akce povedla, když se Lapeš O. uvolnil na středu a poslal nezištnou přihrávku na Paiskr, který zakončoval do prázdné branky. Další šance na sebe nenechala dlouho čekat, když se Lapeš O. uvolnil na levé straně a poslal svoji technickou střelu „šídlem“ pouze do tyče. Zbytek první půle jsme se soustředili na obranu a soupeře do ničeho nepouštěli. V samotném závěru jsme ale udělali velkou chybu v rozehrávce a soupeř v posledních vteřinách srovnal.

  Do druhé půle jsme nastoupili také lépe, ale soupeř pozorně bránil a do velkých šancí nás nepouštěl, to samé se dělo i na druhé straně. Jako první se nakonec ujala šance soupeře, který opět využil našeho zaváhání v rozehrávce a poprvé se ujal vedení. O chvilku později mohlo být hůře, ale Filsak vytasil svůj nejdůležitější zákrok v utkání. Poté jsme upravili střídání a nechali na hřišti silnou sestavu, což se vyplatilo. Nejdříve Lapeš O. přes polovinu hřiště technickou ranou srovnal, když využil výborného clonění Švaříčka před golmanem soupeře. To ale nebylo ze zápasu vše, protože po jednoduché kombinaci se sám před golmanem stavgazu objevil nikým nehlídaný Buček a svoji střelu zkušeně uklidil do sítě, a jak se později ukázalo, šlo o branku vítěznou, protože do konce zápasu už žádná šance na obou stranách k vidění nebyla.

  Připsali jsme si tedy zaslouženě další 3 body, které nás katapultovaly na druhou pozici s jednobodovou ztrátou na prvního. Hra nebyla špatná, ale příště se musíme vyvarovat úplně zbytečných chyb, které soupeř zbytečně trestá a situaci nám zbytečně ztěžuje.

  Branky: Lapeš O., Paiskr, Buček
  Sestava: Filsak, Lapeš O., Lapeš J., Švaříček, Záškoda, Kahoun, Drtina, Matoušek, Zamazal, Paiskr, Buček

 • Prachárna přehrála A-tým svoji produktivitou...

  13.05.2014

  Starlet „A“ - Some Vysočina Prachárna „A“ 4:7 (2:5)

  V dalším zápase jsme se utkali s nepříjemným soupeřem, kterým nebyl nikdo jiný, než Prachárna. Před zápasem jsme měly oba stejný počet bodů a případná výhra by jednomu týmu hodně pomohla k záchraně.
  Před zápasem byly dvě změny v sestavě, když si premiéru za Starlet odbyla nová akvizice Jirka Cejpek, který hraje velkou kopanou za Kouty a nemohl nastoupit Roman Dvořák, který má ruku v sádře z minulého kola.

  Samotný zápas začal ve velkém tempu, oba týmy se snažily spíše útočit, ale tato činnost se dařila spíše Prachárně, která si brzy vypracovala tříbrankový náskok, který si pak hlídala po celý zápas. My si taky vypracovali spoustu šancí, ale naše koncovka byla mizerná. Nakonec jsme první půli prohráli 5:2.

  Ve druhé půli jsme předváděli zlepšený výkon se snahou snížit utkání a zdramatizovat ho. Toto se nám nakonec nepodařilo, protože na každou naší branku Prachárna našla vždy odpověď a neumožnila nám se více přiblížit. Bohužel jsme v zápase nebyly horší, ale naše produktivita v této sezoně je opravdu tragická.

  V příštím kole nás čeká pohárová středa, což taky nebude žádná procházka, ale v této vyrovnané soutěži je možné vše. Jediné, co nás ale požene tabulkou nahoru, je proměňování šancí, kterých si za zápas vypracujeme mnoho.

  Branky: Lapeš, Krejčí, Matoušek, Cejpek
  Sestava: Lapeš, Měrtl, Matoušek, Michálek, Matějíček, Cejpek, Paiskr, Krejčí, Kubala

 • A-tým porazil s odřenýma ušima tápající Plastomu

  29.04.2014

  Starlet „A“ - Plastoma CZ-Jihlavan 7:5 (2:2)

  Do dalšího zápasu jsme nastoupili proti Plastomě CZ-Jihlavan a jednalo se o zápas, ve kterém šlo o velmi důležité 3 body, které měly naznačit, kdo bude mít menší problémy se záchranou.

  Do zápasu jsme nastoupili dost vlažně, ale nakonec jsme se z vedení radovali jako první, když se v 5.minutě trefil přízemní střelou Lapeš, kterého následoval v 8.minutě Dvořák. Poté jsme měli i další šance, ale zůstaly nevyužité. A jak už to tak bývá, přišel trest, protože po úvodních brankách jsme úplně přestali běhat, nahrávat si a bránit, což Plastoma potrestala dvěmi brankami.

  Do druhé půle jsme nastoupili opět o něco lépe, zase jsme se ujali vedení, ale opět nás provázela ospalá hra, na kterou se opravdu nedalo moc koukat. Branky jsme sice dali, ale Plastoma vždy stačila rychle zareagovat. Nakonec jsme se definitivně utrhli za stavu 5:5, kdy trefili Matoušek s Dvořákem a vystřelili rozhodující náskok, na který už Plastoma nestačila zareagovat, a tak jsme vyhráli 7:5.

  Sice jsme v tomto zápase vyhráli, ale předvedený výkon byl velmi podprůměrný. Určitě by tento výkon nestačil na našeho dalšího soupeře, kterým je R.U.M. Bylo by dobré, aby si každý hráč uvědomil, kde udělal chyby a co udělat pro lepší výkony, protože jinak budeme mít se záchranou velké problémy.

  Branky: Dvořák 4, Lapeš, Kubala, Matoušek
  Sestava: Měrtl, Lapeš, Průcha, Michálek, Matoušek, Paiskr, Matějíček, Krejčí, Kubala

 • Juniorka poprvé v historii vyhrála derby s FC Březinky se vrací

  25.04.2014

  Starlet „B“ - FC Březinky se vrací 3:2 (1:0)

  V dalším zápase jsme se utkali s Březinkami, které jsme dosud nikdy neporazili, a tak o motivaci bylo postaráno již před zápasem.

  Samotný zápas začal poměrně opatrně. Šancí příliš vidět nebylo, a když se nějak naskytla, tak ji pochytala bezchybní brankáři. O něco málo více ze hry jsme ale měli, což se nám nakonec podařilo potvrdit i gólově, když se nenápadnou a překvapivou střelou prosadil Švaříček a poslal nás do vedení 1:0. Tímto výsledkem nakonec i první půle skončila.

  Druhá půle byla hlavně o tom, že jsme chtěli udržet vedení a urvat cenné 3 body, které by nás posunuly tabulkou výše. To se nám nakonec dařilo, když jsme se po vlažném začátku dostali do vedení 2:0, když se po krásné kombinaci po ose Lapeš O.– Buček, trefil do odkryté klece Paiskr. Bohužel vedení jsme příliš dlouho neudrželi, protože soupeř zvýšil úsilí a po sérii odrazů se dostal až k zakončení a snížení na 2:1. Poté se hrál vyrovnaný fotbal a branka mohla padnout na obou stranách. Nakonec se to podařilo prvně nám, když se prosadil střelec zápasu Paiskr, který utekl obraně soupeře a přesně zakončil rychlý break. Březinky se poté snažily zápas zdramatizovat, ale naše pozorná obrana jim dovolila už pouze snížit, když se šťastně prosadil střelou mezi nohy brankáře Filsak.

  Čtvrtý zápas jsme zvládli na výbornou, když jsme porazili neoblíbeného soupeře a nečekaně se posunuli na 3.místo. Už nám chybí pouhé 3 body, abychom si zajistili účast v 6.lize i příští rok. Navíc se nám daří a výsledek této sezony může být hodně zajímavý. Uvidíme co nám nabídnou další utkání.

  Branky: Paiskr 2, Švaříček
  Sestava: Filsak: Lapeš O., Lapeš J., Švaříček, Matoušek, Kahoun, Záškoda, Drtina, Paiskr, Buček, Zamazal

 • Juniorka si vyšlápla na lídra tabulky

  17.04.2014

  Starlet „B“ - Old Boys 3:1 (1:0)

  Po minulém smolném zápase jsme nastoupil proti tradičnímu soupeři, kterým nebyli nikdo jiný, než Old Boys. Ti byli v tabulce na prvním místě, a tak nás nečekalo nic jednoduchého.

  Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hráli o něco lépe, než soupeř, ale na branku jsme museli čekat docela dlouho. Po několika náznacích šancí se ujala až gólová dorážka Tomáše Zamazala. Do konce první půle jsme ještě nějaké náznaky branky měli, ale zůstalo jen u nich. Honza Filsak měl v bráně svůj den a zůstal také neprůstřelný.

  Ve druhé půli jsme do zápasu vstoupili také dobře, hned po pár minutách se trefila „inkvizice“ z Prahy, Marek Stockinger, který parádně holení poslal míč k tyči. Po té jsme měli další šance, ale na další trefu jsme si museli ještě počkat. Naši dobře hrající obranu překvapil soupeř jedinkrát, když nepovedená střela trefila protihráče do kolena a od něj se míč odrazil za bezmocného Filsaka. Po té přišel zlomový okamžik zápasu, když se z rohu po pěkně souhře trefil nečekaně Lukáš Paiskr, který neskutečně přesně nastavil forhand pravačky, od které se míč odrazil přesně pod klacek.
  Připsali jsme si tak velmi cenné 3 body, které nás zase posunuli blíže přední části tabulky a hlavně už nám nechybí moc bodů k jistotě záchrany. Nutno říci, že tým podal kvalitní a disciplinovaný výkon, když se nás sešlo 10 a střídání probíhalo podle plánu, což bylo na hře pak znát.

  Branky: Zamazal, Stockinger, Paiskr
  Sestava: Filsak, Lapeš O., Matoušek, Paiskr, Kahoun, Křivan, Drtina, Švaříček, Záškoda, Stockinger, Paiskr

  /OL/

 • A-tým v souboji s nováčkem dotahoval skóre

  15.04.2014

  Starlet „A“ - MKM Dobronín 4:4 (1:2)

  Za velmi deštivého počasí jsme nastoupili v dalším zápase proti MKM a potřebovali jsme uhrát 3 body, abychom se tabulkou posunuli o něco výše. Bohužel už před zápasem bylo jasné, že pro zranění nebo nemoc nemůžou nastoupit Paiskr, Krejčí a Fišer. To pro nás nebyla snadná situace, protože tito hráči jsou pro nás velmi důležití.

  Samotný zápas jsme začali špatně, už v 10. minutě jsme prohrávali 2:0, když jsme před tím neproměnili jasnou gólovou a hlavně bych taky přikládal důvod tomu, že na zápas, který začíná v 19:00, přijde polovina hráčů v 19:05 a bez solidní rozcvičky jít do zápasu fakt nejde!! O tomto úvodu se hra srovnala a začali jsme mít šance i my. Bohužel se ujala pouze jedna, když Dvořák snížil na poločasových 1:2.

  Ve druhé půli jsme šli za jasným cílem, utkání zlomit. Začali jsme mírným náporem, ale naše koncovka byla opravdu tragická. Jak to tak bývá, přišel trest, po velké chybě při rozehrávce nám soupeř utekl do situace 2 na gólmana a opět jsme prohrávali o 2 branky. Na to jsme stačili zareagovat, když se trefil přesně k tyči Matějíček. Dále jsme pokračovali ve vysokém tempu, ale branku ne a ne vstřelil. Znovu tedy přišel trest, když jsme se špatně vrátili a soupeř z breaku utekl na 2:4. To nás trošku srazilo, ale zbraně jsme nesložili, protože za nedlouho na 4:3 snížil pěknou střelou Michálek a nakonec se nám podařilo vyrovnat i díky šťastné teči po střele Lapeše. Do konce zápasu se oba týmy už neprosadily, i když týmy měly šance, tak už žádná branka k vidění nebyla a zápas skončil 4:4.

  Bohužel nám tedy zápas nevyšel podle představ, což je pro vývoj tabulky trošku problém, ale zdaleka není nic rozhodnuté. Největší problém byl v již zmiňované před zápasové přípravě, špatném střídání, neproměňování velkých šancí a špatném bránění. Toto musíme příští zápasy zlepšit, jinak proti silnějším soupeřům mít moc šancí nebudeme.

  Branky: Dvořák, Matějíček, Michálek, Lapeš
  Sestava: Měrtl, Lapeš, Průcha, Matějíček, Kubala, Michálek, Matoušek, Dvořák

 • Ve vyrovnaném uktání doplatil A-tým na koncovku

  10.04.2014

  Starlet „A“ – AMC Trans 3:5 (2:3)

  V dalším zápase první ligy jsme se utkali s AMC Trans. Tento soupeř nabral po postupu solidní tempo, a tak nás nečekalo nic jednoduchého.

  Před zápasem jsme měli menší problémy se sestavou, tak jsme do brány povolali novou akvizici Martina Měrtla, který přišel na hostování z Mokovu. A taky se pod dlouhé době objevil Patrik Fišer. Naopak zranění, rodinné důvody a pracovní povinnosti znemožnily účast Michalu Krejčímu, Kubovi Šebestovi, Jirkovi Matouškovi a Marku Matějíčkovi. Nejhorší je ovšem zpráva od Milana Žáka, který si přivodil v předchozím zápase těžké zranění a ukončil fotbalovou kariéru. Přejeme mu teda hodně štěstí a zdraví do fotbalové penze.

  Samotný zápas začal poměrně vlažně, ale nakonec se na první branku nemuselo čekat příliš dlouho, když se tvrdou ranou prosadil Roman Dvořák. Bohužel AMC zápas otočili, když využili naší nepozornosti při rohu a také špatného bránění při rohu. Ovšem vedení AMC netrvalo příliš dlouho, když srovnal po individuální akci Pavel Kubala na 2:2. Bohužel do konce první půle jsme ještě jednou inkasovali a prohráli první půli 3:2. Ve druhé půli tak byl úkol jasný, utkání se pokusit otočit. To se nám úplně nepovedlo. Roman Dvořák srovnal téměř ihned po začátku druhé půle na 3:3 a bylo znovu vše otevřené. Bohužel jsme si zápas zkomplikovali sami, když jsme selhali ve vyložených šancích, kdy jsme nebyli 2x schopni trefit 2x prázdnou bránu. Jak to tak bývá, tak přišel trest. Opět nepokrytý roh posadil soupeře opět do vedení. Po té jsme se snažili opět srovnat, ale už to byla spíše křeč. Nakonec AMC Trans dalo ještě jednu branku, když tvrdá střela soupeře skončila na tyči a posléze se odrazila od zad brankáře do brány. Prohráli jsme teda 5:3.

  Zápas jsme neodehráli špatně. Byl to hodně vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodovali maličkosti. Bohužel nás stálo body neproměňování ani těch největších šancí. Naopak AMC toto zvládalo lépe a se štěstím vyhrálo.

  Určitým pozitivem je velmi kvalitní výkon brankáře Měrtla a výkon Patrika Fišera, kteří nám můžou v příštích zápasech velmi pomoct.

  Branky: Dvořák 2, Kubala
  Sestava: Měrtl, Lapeš, Průcha, Paiskr, Dvořák, Michálek, Fišer, Kubala

 • Sportovní nespravedlnost zavládla v zápase Juniorky s Kuželnou

  03.04.2014

  Starlet „B“ - Sport Bar Kuželna 2:4 (0:2)

  V prvním kole jsme urvali 3 body, a to samé jsme chtěli uskutečnit i v tom druhém. Bohužel realita byla nakonec jiná.

  Do zápasu jsme vstoupili o hodně aktivněji, než náš soupeř, ale nemohli jsme se střelecky prosadit. Naopak soupeř potrestal naše 2 individuální chyby a dostal se lehce do vedení 2:0. Do konce první půle jsme soupeře jasně přehrávali a měli mnoho střeleckých příležitostí, ovšem brankář soupeře měl velký den. Jeho zákroky byly místy až neuvěřitelné a udržel po první půli čisté konto. My tak museli zkusit zabrat ve druhé půli.

  Ve druhé půli se jelo ve stejném tempu. Opět jsme začali aktivně, ale opět se po zbytečné chybě prosadil soupeř. Po té jsme zase převzali otěže zápasu. Akce střídala akci, střílelo se, jak za nároďák, ale branka byla zakletá, když už něco prošlo přes bloky obrany soupeře do brány, tak brankář čaroval. Nakonec se nám podařilo snížit, když se šťastně z přímého kopu trefil Lapeš O. Po té jsme opět soupeře mačkali, ale opět soupeř udeřil po šťastném odrazu při autu. Nám už se pak podařilo pouze snížit zásluhou Kahouna M. na konečných 4:2.

  Zápas jsme určitě neodehráli špatně, bohužel nám chybělo to pověstné štěstí. To co pochytal jejich brankář a zblokovala obrana se jen tak nevidí. Nicméně v dalším zápase můžeme tuto ztrátu nahradit

  Branky: Lapeš O., Kahoun
  Sestava: Filsak, Lapeš O., Lapeš J., Matoušek, Kahoun, Paiskr, Buček, Záškoda, Drtina, Zamazal

 • A-tým si vynahradil zaváhání vysokou výhrou nad Partners

  01.04.2014

  Starlet „A“ - Partners Jihlava 15:2 (8:0)

  Druhé kolo nás čekal nováček soutěže Partners Jihlava,který je pasován do role jasného sestupujícího. Naopak my si museli připsat povinné 3 body a trošku si i nahnat skóre.
  Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a na branky se příliš dlouho čekat nemuselo. Kombinačně jsme byli zdatní a soupeře jsme jasně přehrávali. Branky jsme stříleli po hezkých kombinacích do prázdné brány i hlavami z autů. Nakonec jsme po půli vedli v poho 8:0.

  Ve druhé půli tempo hry o něco opadlo, nicméně hra byla hodně podobná té v první půli. Opět jsme dávali krásné branky do prázdné branky a dál šli za vylepšením skóre. Malou kaňkou jsou 2 zbytečně obdržené branky, ale konečné skóre 15:2 mluví za vše a více není třeba komentovat.

  V dalším kole nás čeká soupeř úplně jiné kvality, kterým je AMC Trans, který letos předvádí solidní výsledky. V tomto zápase se teprve ukáže, jak na tom skutečně jsme.

  Branky: Dvořák 4, Lapeš 3, Michálek 3, Průcha K., Kubala, Krejčí, Matoušek 2
  Sestava: Filsak, Lapeš, Průcha., Paiskr, Matoušek, Michálek, Krejčí, Kubala, Dvořák

 • Juniorka vstoupila do nové sezony vítězně

  27.03.2014

  Starlet „B“ - Vašíčkova banda 6:4 (3:4)

  Do nové sezony jsme nastoupili s velkým odhodláním a hlavně s tím, že chceme odehrát sezonu lépe, než tu předchozí. Začátek utkání jsme zvládli dobře, byli jsme aktivnější a také se dostali brzy do vedení, když se trefil David „Benzema“ Záškoda a stal se tak nečekaným střelcem úvodní branky. Po té jsme pokračovali v náporu, který vyústil v další 2 branky a zdálo se, že si zápas pohlídáme. Bohužel pak přišlo znatelné polevení a soupeř nás začal trestat. Soupeř nás začal trestat tak moc, až se mu podařilo vývoj utkání otočit ve svůj prospěch na 4:3. U dvou branek neměl určitě čisté svědomí brankář Filsak, který dostal zbytečné branky z úhlu. Do druhé půle jsme tak šli z malých deficitem.

  Druhá půle byla ve znamení naší snahy zápas zvrátit na svojí stranu. To se nám dlouho nedařilo, protože soupeř nastoupil s jasnou defenzivní taktikou a do útoku se téměř nehrnul. Dlouho jsme se nemohli prosadit, až na 4:4 srovnal šťastnou tečí Lapeš O., který využil ideálního pasu od Pepy Lapeše. Od té doby jsme byli lepší a začali přicházet i branky. Jmenovitě Tomáš Zamazal, který se trefil podruhé v zápase a posla nás do vedení 5:4, které v závěru potvrdil po pěkné kombinaci Paiskr. Získali jsme tak velmi důležité 3 body, které se nám budou velmi hodit, aby naše sezona proběhla bez záchranářských bojů jako v loňské sezoně

  Branky: Lapeš O. 2, Zamazal 2, Paiskr, Záškoda 

  Sestava: Filsak, Lapeš O., Lapeš J., Buček, Paiskr, Drtina, Záškoda, Švaříček, Zamazal

 • Prvoligový start jarní sezony se nevydařil A-tým přišel o dva hráče.

  24.03.2014

  Starlet „A“ - FK Klasici „A“ 1:7 (0:7)

  V prvním kole nás čekal velmi těžký soupeř, kterým byl obhájce titulu, FK Klasici. Před zápase jsme měli problémy se sestavou, a tak se nám příliš šancí nedávalo. Hned od začátku byla vidět síla a kvalita Klasiků, kteří nás začali rychle přehrávat a dávat branky. Náš malý pohyb a špatné bránění byly hlavním důvodem budoucího neúspěchu. Navíc, když se k tom přidaly nesmyslné výběhy gólmana, které Klasici trestali, tak byla první půle zobrazena do jasného výsledku 7:0 pro Klasiky.

  Ve druhé půli jsme se herně zlepšili, ale do obrany v pohodě hrajících Klasiků jsme se jen těžko dostávali. Navíc Klasici byli i velmi nebezpeční dopředu. Nakonec jsme se ale přece jen prosadili, když „kontaktní“ branku na 1:7 dal Kubala. Poté už ale přišel zlomový okamžik zápasu. Náš brankář Kuba Šebesta si nepříjemně poranil koleno a musela pro něj přijet Záchranná služba. Vzhledem k tomu, že se v první půli těžce zranil i Milan Žák, tak se zápas nedohrál a skončil výhrou Klasiků 7:1. Víc, než samotná prohra je pro nás velká ztráta 2 hráčů a především brankáře, který byl velkou oporou. Určitě nám to nahlodalo plány co se týče umístění v této sezoně. Nicméně budeme bojovat dále!!

  Branky: Kubala
  Sestava: Šebesta, Žák, Lapeš O., Michálek, Průcha K., Paiskr, Matoušek, Kubala

 • Hodnocení vystoupení v ligovém poháru MKJI 2014 zhodnotil Roman Dvořák

  14.03.2014

  Po skončení našeho pohárového tažení jsme se zeptali na pár otázek našeho nejlepšího střelce Romana Dvořáka :)

  1. Jak jsi spokojený s účinkováním v poháru?

   Myslím, že jsme pohár odehráli dobře. Je to dobrá příprava před sezonou. Těžké zápasy s SV Ayl a Zoufalým Chaozem jsme zvládli, škoda jenom, že jsme se na čtvrtfinále nesešli v kompletní sestavě. Pak jsme mohli pomýšlet ještě výše, ale i tak považuji ligový pohár 2014 za úspěšný.

  2. Co říkáš na složení týmu?

   Během poslední sezony se tým kvalitně doplnil o kluky z Třeště. Máme dobrého brankáře, s ním přišel Pavel Kubala a teď v poháru se dobře uvedla další posila Michal Krejčí, který podal výborné výkony. Ostatní kluci hrají ve Starletu už dlouho a podávají stabilní výkony, které se od nich čekají. Složení týmu je dobré, můžeme pomýšlet opět na dobré umístění.

  3. Jak hodnotíš svoje výkony v poháru?

   Řekl bych, že moje výkony v poháru byly standardní. Doufám, že si střeleckou pohodu přenesu i do ligové sezony. :)

  4. Co očekáváš od nové sezony?

   Vzhledem k tomu, jak ostatní mužstva posílily, tak čekám, že bude boj o titul zajímavější. Od nás čekám, že budeme hrát fotbal jako poslední dvě sezony, kdy jsme skončili na bedně. Základem je pohodová záchrana a pak můžeme pomýšlet i na dobré umístění.

  5. Myslíš, že je tým ještě třeba doplnit?

   Pořád jsem přesvědčený, že nám chybí jeden kvalitní tvořivý hráč. Tým je složený dobře, je kompaktní, ale tenhle typ hráče v kádru schází.

  6. Myslíš, že tým má na první ligu kvalitní složení?

   Určitě. Když hrajeme svoji hru, běháme a vycházíme z dobré obrany, pak jsme i vpředu schopni vždycky nějaké ty góly dát. V tom je naše síla.

  7. Jaké tipuješ umístění Starletu v jarní sezoně?

   Skončíme do 5. místa.

 • A-tým ve čtvrtfinále poháru nestačil na rozjetý prvoligový R.U.M.

  13.03.2014

  Starlet „A“ – R.U.M. 2:5 (1:2)

  Ve čtvrtfinále jsme nastoupili proti R.U.M. a dalo se předpokládat, že nás nečeká snadné utkání. Už před bylo jasné, že nebude Dvořák, Paiskr a Průcha K., premiéru si v této sezoně měl odbýt Matoušek, takže počet lidí nic moc. Samotný zápas začal velmi opatrně, žádný tým nechtěl udělat a chybu, a tak se na první branku čekalo dlouho, bohužel se radoval soupeř. Za nás pak srovnal Průcha A., který svým důrazem překvapil obranu soupeře. Když už se zdálo, že první půle skončí remízou, tak Kovář využil naší chybné rozehrávky a nedůrazu a opět strhnul vedení na stranu R.U.M. Ve druhé půli jsme se snažili s výsledkem něco udělat, ale soupeř dobře bránil a do šancí nás moc nepouštěl, naopak sám byl velmi nebezpečný z breaků, které se mu dařily proměňovat.

  Nutno také říci, že jsme dostávaly branky po smolných odrazech, které nás stály hlavně psychické síly. My si šance vypracovali, ale naše koncovka byla mizerná a podařilo se nám pouze korigovat výsledek brankou Kubaly. Nakonec jsme prohráli, nutno říct, že zaslouženě 5:2 a s pohárem se rozloučili ve čtvrtfinále, což se dá u nás po posledních účastech označit jako úspěch.

  Branky: Průcha A., Kubala

  Sestava: Šebesta, Kubala, Krejčí, Lapeš, Michálek, Matoušek, Průcha A.

 • Zhodnocení futsalové sezony očima Radka Tomana

  24.02.2014

  Letošní sezóna okresního přeboru je za námi. Před sezónou si vedení v čele s manažerem O. Lapešem stanovilo jasný cíl - po 4 letech, kdy jsme skončili stříbrní, jsme chtěli konečně na samotný vrchol této soutěže. Problémy však nastaly již v prvních zápasech, kdy se s relativně snadnými soupeři (Atis, Kněžice) vytěžil pouze jeden jediný bod, a tak bylo jasné, že cesta ke zlatu bude více než obtížná. Sestava zůstala prakticky stejná jako vloni, do futsalového důchodu odešel po vleklých problémech s kolenem Lukáš Zapletal, další legenda Marek Stockinger se na plný úvazek věnoval své badatelské činnosti a plánování potomka, Borek Volák odešel hledat štěstí do konkurenčního týmu Palerma. Naopak naší sestavu okysličili noví koně, jako Milda Brabec nebo Ondra Přibyl. Svůj přínos pro tým ukázal v několika zápasech i Pavel Heřmánek. Stálicemi týmu pak byli brankář Radek Toman, obránci Lukáš Paiskr, Lukáš Kalný, Borek Mašek, nestárnoucí Kamil Průcha, rychlonožka Štěpán Bambula manažer Ondřej Lapeš, v útoku pak své kvality dokazoval míčový kouzelník Adam Průcha. Martin "Kolečko" Kolman nebo "jeseter" Petr Mašek. Jak již bylo uvedeno výše, start do ročníku se našemu týmu zcela nepodařil, ale další zápasy již měly svou kvalitu, první utkání s Mrákotínem jsme zvládli s naprostým přehledem, více než vyrovnaným soupeřem jsme pak byli pozdějším vítězům soutěže z Palerma, kdy si troufám tvrdit hlavně v prvním zápase měli mafiáni více štěstí jak rozumu a v brance vynikajícího Hanuska.

  Velice vyrovnané pak byly zápasy s Kostelcem, kdy v prvním utkání jsme neměli patřičné štěstí, v tom druhém pak chyběla i síla a leckdy i fotbalová kvalita. Oblíbeným soupeřem se pak ukázal mladý tým Playmakers, se kterým jsme měli stoprocentní bilanci, ačkoliv tento tým udělal značný progres oproti minulým sezónám a například v druhém letošním zápase s námi ukázali mladí kluci velkou kvalitu a Starlet vydřel tři body jen díky velké porci štěstí a zázračnému výkonu Tomana. Utkání s Atisem ovlivnily dle mého názoru dvě skutečnosti. V prvním utkání se projevila nerozehranost, bylo to přece jen první utkání po dlouhé pauze, takže klasické oťukávání, které mělo k futsalové kvalitě asi stejně daleko jako Sokol Bedřichov do Gambrinus ligy. V druhém utkání se pak po delší odmlce připomněli páni rozhodčí. Únik útočníka Atisu hasil Toman kousek za půlkou za cenu faulu (faul to byl jasný, o tom netřeba debatovat), nicméně je třeba dodat, že za ním byli v okolí branky ještě vracející se Paiskr a Lapeš, i přes tyto skutečnosti ukázal sudí Pešta nekompromisně ČK, takže Atis měl výhodu PK, Toman dostal stopku i na další zápas Kněžicemi. Zápas, který byl ještě před vyloučením takřka rozhodnutý pro náš tým skončil relativně přijatelným výsledkem 8:4. Zápasy s Kněžicemi probíhaly v ji tradičním duchu. První zápas se nevydařil podle představ, kdy se potvrdila větší sehranost hráčů z Kněžic a nekompletní a poslepovaná sestava Starletu tak nemohla pomýšlet na bodový zisk. V druhém zápase jsme se ale parádně vyhecovali, Paiskr v brance přiváděl hráče Kněžic k zoufalství, nepřišel si na něj ani vyhlášený František "Robben" Boudný a tak jsme se radovali z těsné, ale o to cennější výhry. Zápasy s Palermem byly oba velmi vyrovnané, klasicky jsme doplatili na nepříliš kompaktní sestavu, ale dřeli jsme a bojovali, v každém utkání jsme se dostali do vedení, vytvářeli si šance, ale jak již bylo řečeno, buď nám nebylo přáno anebo byl proti Hanusek v bráně. Hru Palerma tvořil prakticky jediný hráč - Jakub Goth - i přesto jsme si s ním leckdy nevěděli rady a tak de facto tento hráč spolu s Hanuskem tvořili základy výher Palerma nad Starletem. Dalším z cílů pro letošek bylo po dlouhé době konečně porazit "neporazitelný" Mrákotín. V prvním zápase jsme podali jeden z nejlepších výkonů letoška a zcela po zásluze jsme loňské mistry udolali. V druhém zápase šlo Mrákotínu o hodně, pokud se chtěl udržet ve hře o zlatou placku. Průběh byl více než vyrovnaný, nicméně poté zasáhla vyšší moc, respektive pan rozhodčí Kříž, který zjevně podlehl atmosféře a naléhání diváků v hale a za normální zatahání za dres na půlící!! čáře (opět stejná situace, jako u prvního vyloučení - naši hráči byli před vlastní brankou, čili o nějakém samostatném úniku nemůže být řeč) vyloučil Ondru Přibyla, a jelikož je Mrákotín zkušený tým, za ty dvě minuty přesilovky nám našupal tři góly a bylo prakticky po zápase. V zápasech s Černou smrtí jsme podali průměrné výkony, které v prvním zápase stačily na pohodovou výhru, v tom druhém jsme se na výsledek řádně nadřeli a výhru zachraňoval brankář chyceným pokutovým kopem v poslední minutě. Posledním týmem, se kterým jsme letos soupeřili, byl tým domácích Berseckrů. V prvním zápase nám tento tým příliš problémů neudělal, poměrně v ležérním tempu jsme je porazili, v druhém zápase nám ale už nestačili síly a podlehli jsme po boji nejtěsnějším výsledkem.

  Sezónu jsme tak skončili s bilancí 7 výher, 1 remízy a 8 porážek. Tyto výsledky stačily na konečné 5-6. místo (nevím, jak ty Kněžice hrály). Výkony byly značně nevyrovnané, někdy jsme zahráli jako z partesu, a za týden jsme zahráli jak z hororového filmu. Nejlepším střelcem našeho týmu se stal Adam Průcha s 15 brankami. Největší problém představovala sestava. Ne snad, že by nebyla kvalitní, ale docházka na utkání byla v některých zápasech doslova tristní! Kosila nás zranění (O. Lapeš), pracovní povinnosti (P. Mašek, K. Průcha) nebo příprava v klubech (Š. Bambula). Jsou samozřejmě okolnosti, které nelze ovlivnit, nicméně pro příští sezónu leží před naším managementem úkol, aby na zápasy jezdila stála a osvědčená sestava a také, aby byl kádr dostatečně široký, pokud nám někdo ze sestavy vypadne, jak tomu bylo letos v mnoha případech. Na závěr je potřeba poděkovat všem hráčům, kteří se v letošní sezóně zapojili do zápasů, děkujeme taky všem fanouškům, i přes některé nepochopitelné výroky rozhodčím, protihráčům a zkrátka všem, kteří nějak ovlivnili futsalové dění v Třešti. 

  Takže futsalu zdar, Starletu zvláště!

  Radek Toman

 • Derniéra futsalové sezóny nevyšla podle představ

  23.02.2014

  V sobotu 22.2 zajížděl futsalový tým Starletu k posledním dvěma zápasům okresního přeboru v Třešti. K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti hráčům Kostelce, tedy přímým konkurentem v boji o celkové třetí místo v soutěži. V druhém utkání nás pak čekal domácí tým Berseckrů, také konkurent v boji o medailové pozice, který před tímto dvojutkáním okupoval právě třetí místo. První problémy postihly náš tým již před samotným zápasem, kdy se z různých důvodů omluvili O. Lapeš (zranění ze zápasu v týdnu), P. Mašek (hory), P. Heřmánek, M. Kolman (povinnosti na plese Pohárové středy) nebo Štěpán Bambula, který si plnil povinnosti v klubu. Na dvojutkání jsme tak odjížděli v sestavě: v brance Radek Toman, do pole pak Lukáš Paiskr, Lukáš Kalný, Dalibor Mašek, Adam Průcha, Milda Brabec.

  Starlet - Kostelec Bulls 2:5 (2:2)

  Branky: Průcha A. 2x

  Utkání proti "býkům" z Kostelce jsme odstartovali nejlépe, jak jsme mohli, kdy hned v úvodu zápasu mířil přesně mezi nohy brankáře Piskury A. Průcha - 1:0. Zpočátku utkání jsme ale vyprodukovali více faulů, než je zdrávo, a tak jsme již po pěti minutách prvního poločasu měli na kontě 3 fauly, navíc hra byla poměrně nervózní a vázla kombinace. I přesto jsme se díky agilnímu A. Průchovi dostali do dvoubrankového trháku - 2:0. V prostřední části prvního poločasu se hra přelévala ze strany na stranu, bylo to nahoru - dolů, šance si vytvářely oba týmy, ale buď narážely na pozorné brankáře, nebo jejich projektily nemířily do "zařízení". Když se blížil konec poločasu, polevili hráči Starletu a výsledkem bylo snížení Fejtem na 2:1, kdy jeho střelu nešťastně tečoval mimo dosah Tomana Milda Brabec. V předposlední minutě pak Kostelec srovnal stav utkání "desítkou", kdy využil Adam Procházka našeho 6. faulu a do druhého poločasu se tak šlo za vyrovnaného stavu 2:2. 

  Úvod druhého poločasu jsme opět začali aktivně, vytvářeli jsme si poměrně slušné příležitosti, hlavně A. Průcha byl velmi aktivní, hráli jsme dobře i v zadních řadách a hráči Kostelce příliš nevěděli , jak se z tohoto tlaku dostat. Nicméně se na našich hráčích začala zlehka projevovat únava a kostelečtí toho začali využívat, hlavně útočný tandem Sekan - Číhal dělal obraně velké problémy. Hráči Starletu se začali příliš vytahovat a výsledkem byl únik kosteleckého hráče po pravé lajně, přihrávka přes celé pokutové území a pro Číhala již nebyl problém doklepnout mičudu do prázdné klece - 2:3. Po obdržené brance jsme se snažili o zvrat v utkání, ale byla to spíše křeč, nedařilo se prakticky nic. Na 4:2 z pohledu Kostelce upravil po odraženém míči Martin Sekan střelou z vápna k pravé tyči, kdy brankář Toman ani nereagoval. Tečku za utkáním udělali kostelečtí po pěkné kombinaci, kdy přihrávku zleva přetavil jejich útočník v pátý gól utkání - 2:5. Škoda prvního poločasu, kdy jsme své šance neproměnili a naopak svou nedisciplinovaností a velkým množství faulů jsme nechali soupeře vrátit se do utkání. Nutno podotknout, že Kostelec si výhru za výkon ve druhém poločase zasloužil.

  FC Berseckers - Starlet 3:2 (0:2)

  Branky: Průcha A, M. Brabec

  K druhé utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu Berseckrů, kdy stále bylo o co hrát, ačkoliv o možnost třetího místa jsme přišli prohrou s Kostelcem ( jelikož jsme s nimi prohráli obě utkání, tak by na náš tým i při naší výhře nad domácími a následně jejich výhrou nad Kostelcem nezbylo nic lepšího, než 4. místo). V úvodu zápasu jsme se i přes značnou únavu snažili být aktivní, hrálo se v klidu odzadu a tato hra nám vycházela. První šanci si vytvořil Borek Mašek, který se řítil na domácího gólmana Císaře a hostující bek Kříž musel tahat za záchrannou brzdu - byla z toho ŽK pro domácího hráče a výhodná standartní situace. K její exekuci se postavil A. Průcha a narážečkou o tříčlennou zeď pohotově dorážel do prázdné branky, jelikož Císař se postavil ke svým dvěma bekům ve zdi - 0:1. Hráči domácích byli v prvním poločase takřka bezzubí, do šancí se dostávali spíše sporadicky, například při ztrátě Kalného uprostřed hřiště běžel sám na Tomana domácí útočník, ale brankář Starletu házenkářsky vyrazil na roh. Další šanci si domácí vytvořili po závaru ve vápně Starletu, kdy Toman jasně držel balón ve svých rukavicích, byl zcela nepochopitelně okopáván jak záhon v zahradě a rozhodčí Cvach, stojící cca dva metry od toho, k údivu všech přítomných nepískal. Hráči domácích se ale zachovali fair - play a hostům sportovně míč vrátili. Po této pasivitě se starleťáci probrali a začali opět podnikat útočné výpady. Cca ve 13. minutě vybojoval na půlce míč dobře hrající Borek Mašek a přihrával A. Průchovi, který na obrdlíku vymotal dva domácí hráče a předložil míč Mildovi Brabcovi, který, ač nevybíravě atakován zezadu, dopravil míč na místo určení - 0:2. Do druhého poločasu jsme tak šli s relativně pohodlným dvoubrankovým náskokem.

  Druhý poločas nastoupili domácí jako polití živou vodou a přišpendlili hráče Starletu na vlastní polovině, obrana a brankář měli plné nohy, respektive ruce práce. Ve 23. minutě přišlo snížení od domácích, kdy střílel domácí útočník a míč se odrazil od zad Kalného do protipohybu brankáře Starletu - 1:2. Ve 26. minutě přišel jeden ze zásadních momentů utkání. Výborně hrající Adam Průcha si vzal míč na vlastní polovině, pelášil s ním de facto sám na branku a domácí Jan Kříž opět tahal za záchrannou brzdu - k překvapení všech (i domácí hráči se divili) rozhodčí Cvach neukázal druhou ŽK a Starlet tak měl "pouze" výhodu standartní situace. Zhruba v půlce druhého poločasu začali hosté opět "bláznit", kdy se zbytečně vytahovali dopředu a v zadních řadách tak často zůstávaly mezery. Jedné domácí hráči využili a po levé straně utekl domácí hráč, předložil míč před branku a do prázdné branky domácí srovnali stav na 2:2. Opět se na hráčích Starletu začala projevovat kumulující únava, naopak domácí přidali na obrátkách a začali se opět čím dál více tlačit před branku Starletu. Ve 33. minutě opět zaúřadovali rozhodčí - tentokrát pan Suran - kdy zcela běžný souboj "tělo na tělo", kterých vídáme na hřišti desítky, posoudil jako faul Mildy Brabce na domácího hráče. Standartku domácí využili podobně jako hostující Průcha v prvním poločase. Střela se odrazila od jednoho z hráčů ve zdi, Milda Brabec již nestačil reagovat a domácí hráč uklidil míč nekompromisně do branky - 3:2. V závěrečných asi 3 minutách se hráči Starletu pokoušeli o power play, vytvořili si dvě solidní šance, ale nic z toho nebylo a tak utkání dotáhli do vítězného konce domácí.

  /Radek Toman/

 • V první kole reparátu futsalu se moc nedařilo...

  09.01.2014

  Starlet v neděli nastoupil do dalších bojů ve futsalovém okrese. Tentokrát ho čekaly týmy Atisu a Kněžic, proti kterým se jim zrovna první zápasy moc nepovedly, a tak byl prostor na reparát.

  Starlet – Atis Jihlava 4:8 (1:5)

  Do první půle prvního zápasu jsme nastoupili velmi špatně. Od začátku nám chyběl lepší pohyb a hlavně přesná přihrávka. Atis se prosazoval lépe a trestal hlavně z breaků. Nejdůležitějším okamžikem tak byl závěr první půle, kdy Toman fauloval soupeře v solidní šanci a sudí velmi necitlivě vytáhl červenou kartu, která zbytek zápasu velmi ovlivnila, když byla nejprve penalta a následné oslabení na 2 minuty. Situace se navíc musela vyřešit tím, že do branky musel naskočit Paiskr, který se přesunul z „brka“ do „kasy. Do druhé půle jsme nastoupil o poznání lépe. Soupeře jsme začali přehrávat a pomalu stahovat skóre. Bohužel soupeř využil situace, že jsme měli hráče v bráně a taky nějaké branky přidal. Nakonec jsme prohráli 8:4 a největší příčinu musíme hledat ve velmi špatné první půli, kde jsme herně zcela propadli.

  Branky: Kolman 2, Mašek P., Mašek D.

  Starlet - Kněžice 5:4 (3:1)

  Do zápasu jsme museli opět nastoupit s menším handicapem, když do branky musel opět Paiskr, protože Toman dostal zápasový trest. Na rozdíl od prvního zápasu jsme začali hrát o hodně lépe a svého soupeře jednoznačně přehrávali. Kněžice využívaly pouze breaků. Nakonec jsme první půli vyhráli v pohodě 3:1. Ve druhé půli se obrázek hry příliš nezměnil. Hru v poli jsme měli ve své moci, ale nedařilo se nám odskočit na více, než dvoubrankový rozdíl. Nakonec jsme po hektickém závěru vyhráli 5:4 a držíme se aktuálně na 4.pozici. Bohužel to vypadá, že titul je v nedohlednu, a tak cílem do konce sezony je skončit alespoň na bedně.

  Branky: Mašek D., Mašek P. 2, Kolman, Bambula

  Sestava: Toman, Lapeš, Paiskr, Kalný, Průcha K., Mašek P., Mašek D., Bambula, Kolman

 • Starlet předváděl okouzlující výkon na vánočním turnaji, na stupně vítězů to nestačilo

  26.12.2013

  XXI. ročník Vánočního turnaje MKJI 2013

  O vánočních svátcích čekal na áčko Starletu tradiční vánoční turnaj MKJI, který se konal 26.prosince v hale SK Jihlava.

  Náš tým byl nasazen do odpolední skupiny spolu s BSMK (výběr Brna), Kozel Team (Žďár n. Sáz), Ježek a MLMF (reprezentace Milovického malého fotbalu).

  V základní skupině jsme si nevedli vůbec špatně. Výsledky a popis základní skupiny.

  Starlet - Ježek 3:2
  Na rozlet jsme sehráli derby s ježkem. Pokaždé jsme si dokázali vytvořit jednogólový náskok, ovšem soupeř z našich individuálních chyb trestal co mohl.
  Jiskřičku naděje vykřesali kombinací Brabec - Paiskr, kteří minutu před koncem poslali Starlet do vedení. Konečný výsledek už se podařilo do konce utkání udržet.

  Starlet - BSMK 4:0
  Druhý zápas jsme nastoupili proti favorizovanému Brnu. Soupeř se ale nesešel v optimální sestavě a na jeho výkonu to o proti minulých ročnících bylo znát.
  Starlet doslova kombinačně soupeře přehrál a není se tak divit i výsledku 4:0, který zajišťoval postup ze skupiny.

  Starlet - MLMF 2:0
  I v dalším zápase proti výběru milovického fotbalu jsme hráli pořád naší hru. Na hráčích bylo vidět, že si hru užívají. Futsalová sehranost dávala soupeři zabrat.
  Starlet se dokázal dostat do vedení a takřka držet otěže zápasu ve svých rukou. Do konce utkání tak přidal ještě jednu pojistku a bez inkasované branky dojít k další výhře.

  Starlet - Kozel Team 3:1
  Poslední zápas ve skupině jsme narazili a žďárský Kozel Team. Tým, který neměl v tomto ročníku mnoho štěstí předvedl sympatický výkon ovšem na výhru nad rozjetým Starletem to nestačilo. Prohra Kozel Teamu o dvě branky ho poslal předčasně pod sprchy.

  Základní skupina pro nás tedy vyšla bez ztráty bodu a pouze s třemi inkasovanými góly. Suverénímu postupu z první příčky se nikdo, vzhledem k předváděné hře, nedivil. Ve vyřazovacích bojích na nás čekal další soupeř z MKJI Litrpůl.

  Starlet - Litrpůl 0:3
  Zápas s Litrpůlem měl jasný náboj, šlo o vše. Hra do plné obrany Litrpůlu, který na nás útočil z protiútoků nám nesvědčila.
  Litrpůl prozatím odolával tlaku, ale Matoušek mohl mohl poslat soupeře do kolen ale trefil pouze tyčku. :(

  Litrpůl se prakticky z ničeho dostal k zahrávání rohu, toho využil a z náběhu dokázal překonat vynikajícího Šebestu.
  Starlet měl nyní těžší pozici, prohrával o gól a hrál do házenkářské obrany. Po několika slibných šancích, které neskončily brankou se litrpůl dostal opět do protiútoku z kterého zvyšoval na 2:0.

  Do konce zápasu nezbývalo nic jiného než vsadit vše na jednu kartu. Ovšem srovnat ani snížit se už nepovedlo.
  Naše hra byla po celý ýápas rozhozena a nedokázali jsme navázat na předchozí zápasy, které jsme odehráli herně úplně jinak.
  A tak se nedá nic namítat, že 5. příčka na turnaji je tento rok zklamáním.

  Ocenění

  Adam Průcha získal individuální cenu za nejrychlejší branku v turnaji a to 27 vteřin po započetí utkání úvodním hvizdem.

  Je třeba vystihnout týmovou hru a v neposlední řadě vynikající výkon brankáře Šebesty.

  Děkujeme všem hráčům za předvedenou hru a reprezentaci našeho klubu nejen na sportovním poli.


  Sestava:
  (horní řada zleva) Přibyl, Paiskr, Dvořák, Průcha A., Šebesta,
  (dolní řada zleva) Brabec, Lapeš, Bambula, Matoušek

  Fotogalerie z turnaje najdete na Facebooku (https://www.facebook.com/MalaKopanaJihlava/photos_stream)

 • Futsalistům se dařilo střelecky i herně, z Třeště přivezli plný počet bodů!

  15.12.2013

  Starlet Jihlava - Černá smrt Třešť (4:1) 4:3

  Další kolo okresní futsalové ligy jsme nastoupili na Třešťské palubovce proti domácí Černé smrti. V méně početné sestavě jsme nezačali vůbec špatně. Ačkoliv přesná kombinace někdy scházela do brankových příležitostí jsme se dostávali. Do poločasu jsme se prostříleli do vedení o tři branky, o které se postarali dvakrát Adam Průcha, Ondra Lapeš a Lukáš Kalný.

  Druhý poločas začal už v poklidnějším tempu. Toho využil soupeř a začal postupně snižovat náš náskok. Po několika protiútoků jsme se dostali na rozdíl jedné branky a vedení tak bylo ohroženo. Ovšem tým se semknul a ubránil poslední dvě minuty utkání a dočkal se tak výhry, ke které nemalým přídělem přispěl výborný výkon Radka Tomana v brance.

  Sestava: Toman, Lapeš O., Bambula, Paiskr, Průcha A., Kalný 

  Branky: 2x Průcha A., Lapeš, Kalný

  Starlet Jihlava - Playmakers Třešť (3:0) 10:3

  Druhý zápas jsme nastoupili v podobném rázu jako v tom předchozím. Střelecky a herně se nám dařilo. Kombinace se zlepšila a držení balónu hrálo v náš prospěch. Po krásné kombinaci nastřelil Ondra Lapeš balón křižně téměř přes půl hřiště, kde se ocitl osamocený Paiskr a s elegancí Ibry, šikovnou patičkou, zaskočil brankáře a následně i obecenstvo. Šokovaní Playmakers se snažili dostat do hry, to se jim ale nedařilo, jelikož v dobré formě hrající Áda Průcha několikrát využil zaváhání soupeře a prokličkoval co se dalo až do branky.

  V zákrytu nezůstali ani ostatní hráči, třeba divizní bek Štěpán Bambula roztleskal Třešťské obecenstvo dvěma zásahy. Lukáš Kalný a Ondra Lapeš si pak připsali po jednom zásahu.

  Druhý zápas byl rozhodnutý takřka v začátkem druhého poločasu, když po čtyřech brankách soupeř takřka odpadl. Kombinační hra a futsalová chytrost nám dne přinesla plný počet bodů.

  Sestava: Toman, Lapeš O., Bambula, Paiskr, Průcha A., Kalný 

  Branky: Paiskr, Lapeš O. 2x, 4x Průcha A., Kalný, Bambula 2x

  Následující týden se náš tým představí v derby proti BULLS Kostelec a 1.FC Berseckers, kde hrají zástupci našich týmů z MK.

  22. 12. 2013 10:30 Třešť Kostelec Bulls
  22. 12. 2013 11:20 Třešť 1.FC Berseckers

 • Hodnocení vystoupení Juniorky v podzimní sezoně MK

  15.12.2013

  Juniorka v VI. Ježek lize za Podzim 2013

  Po dlouhé době, kdy jsme stagnovali v 7.lize jsme se díky štěstí a solidnímu postavení, šťastně prokousali do 6.ligy. V této soutěži bylo spoustu týmů, se kterými jsme se utkávali i v minulosti, nicméně cíl byl jasný – ZÁCHRANA. Tým byl taky postaven do složité hráčské situace, když nemohl nastupovat kvůli nové práci Stockinger a díky pracovnímu vytížení také Škoda, což nám hodně ubralo na kvalitě. Proto manažer Lapeš sehnal legendu Bučka a na přestup z trápícího se Mokovu Zamazala a Matouška.

  V úvodu soutěže jsme neodehráli špatné zápasy, hodně jich bylo vyrovnaných, ale chyběla nám střelecká muška. A tak bylo čím dál jasnější, jakým směrem se bude sezona ubírat, a že to nebude se záchranou vůbec jednoduché. V první půli soutěže se trefoval převážně jen Lapeš O., ale jeho branky taky nevedly k pořádnému bodovému zisku. Jediné body jsme urvali po velmi dobrém výkonu proti Old Boys.

  V půlce soutěže se spousta zápasů odehrávala ve stejném duchu. Mizerná koncovka, ne úplně špatná hra, ale nulový bodový zisk. Tak to šlo dál a dál a nakonec před námi byl pomalu konec sezony a poslední 4 veledůležité zápasy před námi. Proti Gasecu a Mámě jsme byli v poli lepší, ale naše bídná koncovka a smolné okamžiky nakonec rozhodly o tom, že jsme s ukotvily na posledním místě tabulky a jen 2 výhry v posledních zápasech nás mohly zachránit.

  Proti Mokovu a proti www.Odbilla.cz „B“ jsme se sešli ve velmi kvalitním složení a nedali soupeřům šanci. Zápasy jsme v pohodě vyhráli a nakonec se s velkým štěstím zachránili. Hlavně v posledním kole jsme nastoupili ve složení, ve kterém bychom jen těžko hráli o poslední pozice. Takto se scházet celou sezonu, tak hrajeme spíše v předních pozicích tabulky. Z posledního zápasu se akorát urodila jedna nepříjemná událost, kdy nás www.Odbilla.cz „B“ osočila, že jsme tam měli hráče „na černo“, ale toto tvrzení se nepotvrdilo, jediná chyba byla v zápise, kde náš kapitán zapomněl napsat hráče ze soupisky, takže vše ok, ale musíme si na to dát pozor!! Jediný hráč, který hrál „na černo“ byl Stockinger, ale to je spíše pigmentem, než špatnou legislativou

  Závěr:

  Konec dobrý, všechno dobré. Nakonec jsme tedy cíl splnili a 6.ligu bude hrát i příští sezonu. Výsledky se budou opět odvíjet od našeho scházení, pokud bude chodit kompletní, tak budeme soutěž hrát v klidu, pokud ne, tak nás boj o záchranu opět nemine. Hlavně je potřeba zlepšit koncovku, protože okamžiku, kdy jsme netrefili prázdnou bránu z metru, těch bylo zbytečně moc. Tým by neměl projít velkými změnami, takže by všichni měli být sehraní a mělo by to tak trochu vypadat i na hřišti.

  Ondra Lapeš

 • Hodnocení podzimní sezony A-týmu očima kapitána Ondřeje Lapeše

  06.12.2013

  Kapitán A-týmu Ondřej Lapeš, hodnotí uplynulou podzimní sezonu nejvyšší soutěže MKJI.

  Hodnocení sezony: Starlet „A“

  Do sezony jsme vstoupili s velkou pokorou. Sice jsme na jaře skončili na pěkném 3.místě a ambice by měly být asi vyšší, ale také víme, že soutěž je velmi vyrovnaná a vše může skončit opačně, jak letos potvrdil například Global.

  Před sezonou se nám taky povedlo udělat nějaké změny v hráčském kádru. První změnou bylo uvolnění Martina Kolmana do týmu Pohárové středy. Tento hráč byl vždy platným a poctivým Starleťákem a rozhodně jeho transakci nebereme jako útěk a přejeme mu vše nejlepší a hodně zdaru v novém působišti. Naopak nové tváře byly také k vidění. Povedlo se nám udělat 2 hráče, kteří hrají velkou kopanou v Třešti. Nejprve brankáře Kubu Šebestu, který se do týmu dostal náhodou, nicméně brzy ukázal, že to bude obrovská posila, která výrazně zvýší kvalitu v brance. Kuba nám také doporučil během sezony z Old Boys Pavla Kubalu, nicméně ten byl dlouho mimo a mohl nastoupit, až na dva poslední zápasy, ve kterých úplně nezklamal, nicméně na sehrání s týmem moc času neměl a to se také odrazilo ve výkonech. Uvidíme, jak se popasuje s další sezonou, když bude vědět do čeho šel.

  Úvod sezony nás zachytil v dobré formě, hned první 2 zápasy jsme vyhráli a drželi se v popředí tabulky. Ve 3.kole ale přišel menší zvrat, když jsme proti Pohárovce ztratili vyhrané utkání, což nás trošku posadilo zpět na zem. Tento zápas taky ukázal, že se v této soutěži nedá nic podcenit. Pak jsme sehráli slušný zápas s Bumerangem, ale ten měl ve svém středu Dana Kavku, který nás rozstřílel a my se tabulkou sunuli níže. Další zápas proti Ježkům nám taky nepřidal. Po parádním úvodu, kdy jsme vedli 3:0, se vše změnilo, náš přístup ke hře byl špatný a do konce zápasu jsme už nestačili kloudně zareagovat, nakonec z toho byla další porážka. Pak jsme se chytli v zápase se Some, kdy jsme body moc neočekávali, ale díky asi našemu nejlepšímu výkonu v sezoně jsme získali 3 body a opět si bodově přilepšili. V dalším zápase nás ale čekali Klasici, kteří nás slušně vyškolili. Rovnocenným soupeřem jsme byli jen první půli, ale pak se ukázala fyzický fond soupeře, který nás zdemoloval. Pak ale přišly další pozitivní zápasy. Nejprve jsme porazili ve vyrovnaném zápase R.U.M. a v dalším pak Atis, což nás posunulo do pozic, kde se bojovalo o pozice na druhém a třetím místě.

  Závěr sezony se nám velmi povedl, nejprve jsme otočili velmi nepříznivý stav proti Plastomě, když jsme po půli prohrávali 4:1, ale nakonec jsme vyhráli 5:4 a zajistili si tak parádní pozici do posledního kola. V tom jsme se utkali s Globalem, který musel vyhrát, aby se zachránil v první lize. Již před tímto zápasem bylo jasné, že když nevyhrajeme zůstaneme 3., a když by jsme získali 3 body, tak se dostaneme na 2.místo. Nakonec se nám zápas podařilo vcelku v pohodě zvládnout a získat 3 body, které nás vystřelili na konečné, parádní 2.místo

  V sezoně náš tým předvedl hlavně velkou sílu do útočení, když jsme vstřelili 71 branek, což je velmi slušný počin. Naopak hra dozadu už byla o něco slabší. Hodně branek jsme dostávali naprosto zbytečně po nedůsledném bránění. Toto je určitě věc, na které musíme příští rok dost zapracovat, pokud chceme udržet tyto pozice.

  Musíme také uznat, že toto umístění je naše maximu, co můžeme udělat. V zápase proti Klasikům jsme jasně viděli, že na tohoto soupeře momentálně nemáme, a že náš tým potřebuje lehce posílit a možná i lehce obměnit kádr. Přeci jen náš kádr se řadí mezi ty nejstarší v 1.lize a podle toho se také musíme zachovat, aby se nám kvalita udržela. V zimní přestávce tak budeme muset přemýšlet, co a jak dál, samozřejmě podle hráčských možností atd.

  V týmu bych chtěl vyzdvihnout Kubu Šebestu, protože ten, když byl zdravý, tak byl oporou a spoustu zápasu s přehledem odchytal na výhru. Těžko říct, jak by to vypadalo, kdyby mohl celou sezonu, protože jeho zranění třísel nám nahnalo trochu vrásky, ale Filsak z B-týmu dělal vše pro, aby ho nahradil.

  Dále útočná dvojice Průcha A. – Dvořák, kteří byli našimi nejlepšími střelce a nasázeli dohromady více, než polovinu našich branek, což bylo určitě důležité. Nicméně u těchto hráčů by se dala určitě zlepšit i obranná činnost.

  Defenzivní práci týmu jako vždy plnili hlavně Průcha K., Paiskr a Lapeš. Tito hráči patří k defenzivním stálicím Starletu bez kterých si obranou fázi týmu asi jen těžko někdo představí.

  Ostatní hráči týmu přispěli nemalým dílem ke druhému místu a taky zaslouží uznání.

  Ostatní:

  Tým si také zpestřil sezonu kvalifikací na mistrovství republiky klubů, kdesi musel půjčit hráče i z našich spřátelených týmů: Mašek P., Fejt M., Vevera R. Brabec M., Toman R., kteří nám hodně pomohli, nicméně k postupu jsme měli daleko a nakonec jsme v naší premiéře v této soutěži nepostoupili, ale všem děkujeme.

  Poslední zatím známou a naplánovanou akcí bude vánoční turnaj, který se tradičně koná 26. prosince v hale na Modetě, a kde osa týmu bude z našeho tým, který doplní pár borců z jiných týmů. Nominaci si bere na starost Ondra Lapeš.

  Fotbalu zdar, Starletu zvláště.

  Ondra Lapeš

 • Ve futsalovém derby bylo produktivnější Palermo

  05.12.2013

  Ve 3. a 4. kole jsme narazili na nejtěžší soupeře v soutěži, kterými nebyl nikdo jiný, než Mrákotín a Palermo.
  V minulých kolech se nám příliš nedařilo, a tak jsme si chtěli napravit reputaci a předvést hlavně slušný výkon, který by vedl k bodovému zisku.

  Starlet – Palermo 1:3

  V prvním zápase jsme se utkali s Palermem, které v předchozím zápase porazilo Mrákotín. Do zápasu jsme vstoupil velmi aktivně a soupeře přehrávali. Nakonec z toho byl i vedoucí branka pro náš tým. Vedení nám ale příliš dlouho nevydrželo, protože po špatně ubráněném rohu soupeř srovnal. To bylo z první půle vše. Do druhé půle jsme vstoupil velmi dobře, vypracovali jsme si solidní tlak, ale nebyli jsme schopni využít naše šance, což se ukázalo jako zlomový okamžik zápasu. Z naší šance se zrodil break, kterou Palermo z ojedinělé akce proměnilo a dostalo se do vedení. Konec zápasu už spíše z naší strany křeč. Nakonec Palermo vyhrálo 3:1, když poslední branku vstřelilo z 10m penalty.

  Starlet – Mrákotín 6:2

  Do druhého zápasu jsme vstoupili opět ve velkém stylu. Našeho neoblíbeného soupeře jsme začali hned od začátku přehrávat a hlavně se nám dařilo proměňovat vytvořené šance. Během první půle jsme si vypracovali solidní náskok, který jsme si v klidu udržovali. Jediným slabším okamžikem bylo posledních 5 minut první půle, kdy nás soupeř zatlačil, ale tlaku jsme odolali. Do druhé půli jsme ale opět nastoupil s větší aktivitou a soupeře do ničeho nepouštěli, sami naopak dávali branky, z nichž některé byly do časopisu hattrick. Nakonec jsme zápas v pohodě zvládli a připsali si velmi důležité 3 body, které nás trochu posunuli nahoru a napravili dojem z prvních kol.

  Sestava: Toman, Lapeš, Bambula, Průcha A., Průcha K., Heřmánek, Přibyl, Mašek P. Kalný
  Branky: Bambula, Lapeš, Přibyl 2x, Heřmánek 2, Mašek P.

 • A-tým v derniére porazil Global a vystoupal na stříbrnou pozici!

  26.11.2013

  Starlet „A“ - Global 9:5 (4:3)

  Tento zápas měl rozhodnout o tom, jestli se umístíme na bedně nebo zůstaneme na 4.pozici. Navíc se nám proti Globalu příliš nedaří, a tak se šlo do zápasu s velkým respektem i díky tomu, že Global hrál o bytí a nebytí v 1.lize.

  Zápas jsme hráli až ve 20 hod. a z rozlosování bylo jasné, že budeme dopředu vědět co budeme muset zvládnout, abychom jsme se umístili co nejlépe. Výhra nás jasně posouvala na druhé místo a jiný výsledek nás nechal na 3.pozici.

  Do samotného zápasu jsme vstoupili s větší aktivitou, než soupeř, ale nemohli jsme se prosadit. Nakonec se projevilo staré pravidlo „nedáš-dostaneš“, když jsme si z rohu vstřelili vlastní branku. Poté jsme opět zvýšili úsilí, které jsme korunovali dvěmi slepenými brankami, které nás dostal do vedení, které jsme pak už po celý zápas neztratili. Nakonec jsme první půli vyhráli 5:3.

  Do druhé půle jsme nastoupili lehkovážně, když Global snížil na 5:4. Poté už jsme ale byli páni na hřišti. Po pohledných akcích jsme přidávali další branky a nakonec se výsledek vyšplhal na pohodlných 9:4. V závěru zápasu jsme si dovolili luxus, když jsme vyměnili brankáře Šebestu do pole za Paiskra. I přes velké šance nakonec Šebesta neskóroval, naopak Paiskr jednou kapituloval. To nás ale nemuselo mrzet, protože zápas jsme zvládli, jak jsme potřebovali a mohli jsme se tak radovat z druhého místa, což je pro nás velký úspěch, zvlášť v této vyrovnané soutěži, když nepočítáme Klasiky.

  Branky: Dvořák 3, Průcha A. 2, Lapeš, Michálek, Kubala, Paiskr
  Sestava: Šebesta, Kubala, Lapeš, Průcha A., Průcha K., Michálek, Dvořák, Paiskr

  /OL/

 • Rozloučení se sezonou MKJI - závěrečka A i B

  26.11.2013
  Dne 13. prosince 2013 ve SteakHousu na Dolině od 19.00. 
  Všechny naše týmy pospolu. 

  Přijďte se rozloučit s těžkou sezonou a připravit se na tu novou. ;) 
  /OL, LP/
 • Přímý souboj o medailové pozice, zázračné otočení zápasu ve druhém poločase

  18.11.2013

  Starlet „A“ - Plastoma CZ-Jihlavan 5:4 (1:4)

  V zápase proti Plastomě nás čekal přímý souboj o medailové umístění, a tak se dal čekat velký boj.

  Do první půle jsme vstoupili výborně a brzy se ujali vedení 1:0. Poté jsme dále předváděli solidní hru, ale nemohli jsme se prosadit, naopak Plastoma nás začala nepříjemně trestat a nakonec první půli vyhrála 4:1, a tak nás do druhé půle nečekalo nic lehkého, pokud jsme pomýšleli výše.

  Hned od začátku druhé půle jsme se do soupeře zakousli a byli velmi nebezpeční, naštěstí se nám opět začalo dařit střelecky a pomalu začali náskok soupeře stahovat. Nakonec se nám přeci jen povedlo srovnat na 4:4 a vše bylo otevřené. V závěru přišel v náš prospěch přímý kop, který Průcha Kamil uklidil po zemi k tyči a dostal nás do vedení 5:4. Do konce zápasu nebylo stále nic jisté, ale nakonec se nám podařilo výsledek udržet a získat veledůležité 3 body, které nás o velký kus přiblížily k medailové pozici.

  Branky: Dvořák 2, Paiskr, Průcha A., Průcha K.
  Sestava: Šebesta, Lapeš, Průcha K., Průcha A., Paiskr, Kubala, Matoušek, Michálek, Dvořák

 • V boji o záchranu pokořila Juniorka rezervu Odbilly

  15.11.2013

  Starlet „B“ - www.Odbilla.cz „B“ 6:4 (4:3)

  V posledním utkání sezony se mělo rozhodnout v jaké lize budeme bojovat příští rok. Naštěstí se zápas hrál v pátek a my mohli využít Marka Stockingera, který se jinak nemohl zúčastnit během sezony kvůli práci. Tento fakt také zápas rozhodl.

  V první půli se hrál svižný fotbal. Na obou stranách byla vidět důležitost zápasu. Lehce fotbalovějším dojmeme jsme působili určitě my. Bohužel nás to až moc tlačilo dopředu a zapomínali bránit. V útoku jsme ale byli úspěšní a první půli jsme vyhráli těsně 4:3.

  Do druhé půli jsme taky vstoupili o něco lépe, když jsme se brzy ujali vedení 5:3. Soupeř ale nezůstal pozadu a snížil na rozdíl jediné branky. Poté přišel asi rozhodující moment utkání, kdy Odbilla nevyužila velkou na srovnání. My byli efektivnější a vstřelili rozhodující branku na 6:4. Do konce zápasu už totiž žádná branka nepadla a my se tak mohli radovat ze záchrany v 6.lize.

  Jedinou kapkou na zápase byla stížnost Odbilly, že za náš tým hrál někdo neoprávněně. Toto se taky nepotvrdilo a ani se potvrdit nemohlo, protože to tak ani nebylo, prostě jsme se sešli, jak jsme se celou sezonu nesešli. Kdybychom se takto scházeli celou sezonu, tak určitě nehrajeme o záchranu, to je víc, než jasné.

  Velké poděkování také patří všem fanouškům a fanynkám, kteří přišly podpořit náš tým a také klukům z 1.FC Ojoják, kteří nás přišli podpořit. Zároveň bychom jim chtěli touto cestou pogratulovat k postupu do 5.ligy;-)

  Branky: Lapeš O. 2, Stockinger 2, Paiskr 2 

  Sestava: Filsak, Lapeš O, Paiskr, Stockinger, Švaříček, Záškoda, Buček, Matoušek, Zamazal

 • Juniorka započala v posledních kolech cestu za záchranou, v derby to odnesl Mokov

  13.11.2013

  Starlet „B“ - Mokov 7:2 (4:1)

  V utkání proti Mokovu jsme museli hrát jednoznačně za 3 body, jinak by jsme se po sezoně rozloučili se 6.ligou.

  Do utkání jsme vstoupili aktivně a soupeře mírně přehrávali a brzy se dostali do vedení 1:0. To ale dlouho nevydrželo a za chvilku bylo srovnáno. Do konce první půle jsme byli mnohem aktivnější a taky přidávali branky, které nás uklidňovali do dalšího průběhu. Nakonec jsme první půli vyhráli v pohodě 4:1.

  Ve druhé půli tempo trochu opadlo, ale náš tým byl stále hladový po dalších brankách. Střelecky se nám nečekaně dařilo, a tak jsme do sítě Mokovu přidávali další branky. Nakonec jsme v pohodě vyhráli 7:2 a získali zaslouženě 3 body, které nás přiblížily k záchraně. Nicméně v dalším zápase nás čekala www.Odbilla.cz „B“, se kterou to bude přímý souboj o sestupovou pozici.

  Branky: Paiskr 3, Lapeš 2, Zamazal, Buček
  Sestava: Filsak, Lapeš O., Lapeš J., Zamazal, Kahoun, Záškoda, Drtina, Buček, Paiskr

 • Juniorka se dál trápí s koncovkou

  11.11.2013

  Starlet „B“ - SK Máma 2:3 (1:2)

  V zápase, který měl hodně napovědět, jestli se udržíme v 6. lize či nikoliv jsme nezačali špatně. Od začátku jsme si vytvářeli šance a měli i optickou herní převahu, kterou jsme korunovali vstřelením vedoucí branky, když se prosadila nová akvizice Zamazal. Toto nám prakticky uškodilo, neboť jsme poté ustoupili od naší hry a více do hry se dostávala Máma, která do konce první půle využila našich zaváhání a otočila první půli na 2:1 ve svůj prospěch.
  Do druhé půle jsme nevstoupili příliš dobře, když vedení Mámy navýšil krásnou hlavičkou do vlastní brány Lapeš O. Poté jsme se zvedli a začali soupeře přehrávat, ale opět se projevila bolest letošní sezony, když jsme nebyli schopni proměnit ani ty největší šance. Nakonec se nám podařilo snížit, když se individuální akcí prosadila další nová akvizice Matoušek, který už jen korigoval konečné skóre, protože z dalších příležitostí jsme už neudeřili.

  V dalším zápase nás čeká derby proti Mokovu a jedině výhra nás udrží v teoretické šanci na udržení v soutěži. Uvidíme, jak se nám bude proti tradičnímu soupeři dařit.

  Branky: Zamazal, Matoušek
  Sestava: Filsak, Lapeš O., Lapeš J., Matoušek, Zamazal T., Záškoda, Kahoun, Paiskr, Buček, Švaříček

 • Juniorka nezvládla zápas s FC SteakHouse

  16.10.2013

  Starlet „B“ – FC Steak House na Kalvárii „A“ 3:7 (1:5)

  V minulé kole jsme těsně prohráli, a tak jsme to tohoto zápasu šli s tím, napravit prohru a urvat nějaký ten bod, ale proti tomuto soupeři se jednalo téměř o nemožný úkol v naší oslabené sestavě. Zápas začal opatrně a čekalo se na první chybu. Tu nakonec vytvořil náš tým a soupeř se dostal do vedení. Tím naše defenzivní taktika vzala za své, soupeř nás přehrával a do mnoha šancí nás nepouštěl. Jediný zásah si z naší strany připsal Lapeš O., který utekl všem a v poslední vteřině zavěsil. První půli jsme prohráli zaslouženě 5:1.

  Ve druhé půli náš tým podal obětavý výkon, který přinášel ovoce, sice jsme 2 branky obdrželi, ale dominance soupeře nebyla už tak obrovská. Soupeř dal sice 2 branky, ale my jsme nezůstali pozadu, když druhou branku v zápase dal Lapeš O., který se nemýlil z penalty a poté taky gólmana soupeře překvapil svojí střelou Švaříček. Nakonec jsme prohráli 7:3, ale dalo se říct, že jsme proti soupeři podali výkon, který byl v této sestavě na hranicí možností.

  Branky: Lapeš O., Švaříček
  Sestava: Filsak, Kahoun, Záškoda, Švaříček, Křivan, Lapeš O., Lapeš J.

  /OL/
 • A-tým přehrál R.U.M tříbrankovým rozdílem

  14.10.2013

  Starlet „A“ - R.U.M. 4:1 (1:1)

  Po minulém debaklu s Klasiky náš tým narazil v dalším boji o záchranu proti R.U.M., který měl sice problémy se sestavou, ale i tak představoval nepříjemného protivníka.

  Lépe do zápasu vstoupil R.U.M., když po pěkné kolmici zakončil přesně mezi nohy nerozchytaného Filsak Zamazal. Vedení R.U.M. netrvalo dlouho, protože hned v následující minutě srovnal pomocí teče Průcha A. Do konce první půle měly oba celky šance, ale brankáři byli na obou stranách pozorní. Do druhé půle vstoupili oba týmy s vědomím, že další branka může být v zápase rozhodující. Na obou stranách se šance střídaly, tu největší nevyužil Szabo, který si pohrál s naší obranou, ale na Filsak nevyzrál, když zkoušel kličku místo střelby. Z následného protiútoku jsme udeřili my, když si druhou trefu v zápase připsal Průcha A. Od té doby jsme zápas kontrolovali a byli nebezpečnější. Nakonec jsme výhru v zápase potvrdili ve 47.minutě, kdy se za sebou trefili důrazný Průcha K. a chytrou střelou Matoušek, který tak vsítil svůj 199 gól.

  V zápase jsme si výhru určitě zasloužili, šancí jsme měli více a více i ze hry. Připsali jsme si tak velmi důležité 3 body, které by nám měly velmi výrazně pomoci k záchraně a zároveň nás posunuli zpět do bojů o bednu.

  Sestava: Lapeš, Filsak, Průcha K., Průcha A., Dvořák, Michálek, Matoušek, Matějíček

  Branky: Průcha A. 2x, Průcha K., Matoušek

  /OL/
 • Juniorku porazil parní válec!

  25.09.2013

  Starlet "B" - SBT Kuželna (1:3) 1:5

  Juniorka nastoupila k dalšímu soutěžnímu utkání VI. Ježek ligy MKJI proti celku SBT Kuželna. Velmi vyostřený zápas v podání kuželny nasvědčovalo už z počátku tomu, že to nebude procházka růžovým sadem.

  Kuželna se svou agresivní hrou dostala do vedení, když ze stadartní situace skóroval útočník hlavou. (0:1) Zanedlouho po individuálních chybách soupeř vyšoval na 0:2 a 0:3.

  Ačkoliv výsledek pro nás byl drtivý ve hře jsme pořád byli. Juniorka dokázala snížit do poločasu individuální akcí Paiskra, který si šikovně obhodil všechny co mu stáli v cestě a do odkryté branky skóroval.

  Druhý poločas jsme soupeře zavřeli na jeho vlastní polovině, ale hra do "plných" nám nesvědčí. Masa těl narovnaných na soupeřově vápně odrážela všechny tvrdé Lapešovy pokusy.

  Soupeř hrozil pouze z breaků a ze standartních situací. To se ukázalo jako naše slabina a není se čemu divit, že Kuželna dokázala vsítit další dvě branky a tím tak rozhodla zápas ve svůj prospěch.

  V tabulce se nyní nacházíme na 9. místě se ziskem tří bodů. V dalším utkání je cíl jasný, naplno bodovat!

  Hoši Bojovat!!

  Soupiska: Filsak, Lapeš O., Lapeš J., Buček, Paiskr, Švaříček, Drtina, Záškoda
  Branky: Paiskr Lukáš

 • Trápení A-týmu pokračuje, jednoznačný zápas jsme opět neudrželi

  23.09.2013

  Starlet "A" - Ježek "A" (3:3) 4:5

  V pátém kole nejvyšší soutěže MK Jihlava nastoupilo naše áčko v DERBY proti Ježkům.

  Do branky se vrátil Jakub Šebesta, který předvedl v úvodu soutěže stabilní výkon a do pole se vrátil ze zahraniční štace Lukáš Paiskr.

  Od úvodního hvizdu byl Starlet aktivnější a po vybojovaném balonu Paiskra ve středu hřiště, se dostal baló až ke kanonýrovi Romanu Dvořákovi, který se nemýlil.
  Ježci byli zaskočeni a tak přišla další rána, když opět na-hecovaný Paiskr našel chytrou přihrávkou nabíhajícího Lapeše a ten nekompromisně zakončil a zvýšil na 2:0.

  Opět jako v předminulých zápasech jsme si dokázali vytvořit určitou převahu. Ovšem náhle z vlastní lehkovážnosti nás opustil pohyb a kombinace. Toho využil Ježek a dostal se rychle do hry. Nejprve snížil na 2:1, když Šebestovi smolně proletěl balón pod nohou.
  Na to Starlet odpověděl krkolomnou kombinací, kterou zakončoval střelec Roman Dvořák.

  Dále byla hra v režii Ježků, ten začal více tlačit a Starleťáci nedokázali zachytit tempo. A do konce prvního poločasu dokázali Ježci srovnat na 3:3.

  Ve druhém poločase se nám přestala dařit koncovka a stále chyběl pohyb na hřišti. O to větší chuť měl soupeř a po individuálních chybách jsme se dostali pod tlak na rozdíl dvou branek.

  Ke konci zápasu jsme se konečně dostali do tempa a po individuální akci snížil Roman Dvořák na 4:5.

  V závěru jsme Ježky zatlačili až do jejich vápna a snažili se rozbourat zeď. To se ovšem nepodařilo a Starlet prohrál rozdílem jedné branky.

  Sestava: Šebesta, Lapeš O., Žák, Michálek, Paiskr, Dvořák, Průcha A., Průcha K. 

  Branky: Dvořák 3, Lapeš

 • Juniorka slaví první 3 body!

  18.09.2013

  Starlet „B“ - Old Boys 3:0 (2:0)

  Naše juniorka v dalším zápase narazila na staré známe Old Boys. S těmi se hrají většinou vyrovnané zápasy, tak se dalo předpokládat, že to nebude jiné ani teď. V zápase jsme poprvé v sezoně nastoupili i s fotbalovou kvalitou, a tak povinnost získat nějaký ten bod byla jasná.

  V první půli se hrálo ze začátku docela opatrně, k vidění bylo pár šancí, hlavně po chybách obran, ale brankáři byli neprůstřelní. Jako první se v zápase trefil Lapeš O., který nákopem od brány překvapil brankáře soupeře a poslal Starlet do vedení. Poté měl Starlet více vyložených příležitostí, ale hlavně Kahoun neměl ten den srovnanou střeleckou mušku, když bez problémů netrefoval prázdnou branku. Další branku si připsal opět Lapeš O., který po podařené kombinaci s Paiskrem uklidil balon k tyči. To bylo z první půle vše.

  Ve druhé půli se čekalo na branku docela dlouho, nakonec se diváci přeci jen dočkali, když se opět trefil Lapeš O. a uzavřel tak hattrick. Starlet měl další šance, které volali po brance, ale někteří hráči jsou ještě asi na dovolené, a tak se skóre neměnilo.

  V zápase musíme pochválit hlavně výkon Filsaka, který v bráně vše pochytal a dováděl soupeře k zoufalosti a připsal si tak po dlouhé době nulu. Nutno říci, že bojovností a i větší fotbalovou kvalitou jsme si výhru jednoznačně zasloužili a konečně urvali nějaký ten bod a posunuli se tabulkou výše.

  Branky: Lapeš O. 3

  Sestava: Filsak, Lapeš O., Lapeš J., Buček, Paiskr, Záškoda, Drtina, Kahoun

 • A-tým nevydržel nápor nováčka Bumerangu

  16.09.2013

  Starlet „A“ - Bumerang 5:10 (3:4)

  Po zklamání z minulého kola jsme chtěli vše napravit zlepšeným výkonem proti Bumerangu. Ovšem sestava byla trochu oslabena, neboť stále chyběl Šebesta a k němu přibyli i Bambula a Žák.
  Hned od začátku bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého, protože soupeř se sešel v sestavě, v jaké se už dlouho nesešel. Jako první udeřil soupeř a dostal se do vedení 1:0. Na to jsme stačili odpovědět brankou Lapeš. Poté Bumerang opět ukázal svou kvalitu a zvýšil na 3:1 i po jedné obrovské individuální chybě. Na toto jsme taky stihli odpovědět, když dobrým presinkem jsme soupeře donutili k chybám a srovnali na 3:3. Toto nás ale ukolébalo a do konce první půle ještě udeřil Bumerang a dostal se dovedení 4:3.

  Ve druhé půli jsme se snažili s výsledkem něco udělat, ale proti fotbalovému Bumerangu jsme se prosazovali jen stěží. Zaostávali jsme hlavně v přesnosti rozehrávky a pohybu, a když jsme si vypracovali šance, tak jsme nebyli schopni trefit ani prázdnou bránu. Naopak útočníci soupeře byli velmi nebezpeční a trestali každé sebemenší zaváhání. Ve druhé půli se tak strhla přestřelka, ze které zaslouženě lépe vyšel Bumerang, když vyhrál 10:5.
  Nám se tak již nepodařil další zápas a spadli jsme do středu tabulky. V dalším kole nás čeká Ježek, který potřebujeme nutně porazit a dostat se do větší pohody ve vyrovnané tabulce.

  Branky: Lapeš, Matoušek, Průcha A., Matějíček, Michálek

  Sestava: Filsak, Lapeš, Dvořák, Průcha A., Průcha K., Matějíček, Matoušek, Michálek

  /OL/

 • V Derby Juniorek zvítezili jednoznačně Klasici

  12.09.2013

  Starlet „B“ - Klasici „B“ 1:8 (0:2)

  V dalším kole jsme narazili na velmi těžkého soupeře, Klasiky B. Opět jsme nastoupil v nekompletní sestavě, což má na naší hru velký dopad. Jediná pozitivní zpráva je, že se v dobrém světle předvedla naše nová akvizice Buček Luboš, který ukázal, že bude rozhodně posilou.
  V první půli byl úkol jasný, zkusit co nejdéle udržet bezgólový stav. To se nakonec moc nepovedlo, když jsme inkasovali hned ve 2.minutě. My si taky vypracovali nějaké šance, ale naše střelecká produktivita byla na bodu mrazu. Nakonec tak do první půle byla vidět už pouze jedna branka, když se Klasici dostali do vedení 2:0. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Klasici působili fotbalovějším dojmem a zápas měli pod kontrolou. My navíc kupili obrovské hrubice, kdy se Klasici většinou řítili po individuálních chybách sami na bránu a trestali. My pouze zareagovali brankou Lapeš O., která ale nic neměnila, pouze kosmeticky zápas upravila.

  V dalším zápase to vypadá, že by sestava mohla být o něco lepší, a tak je předpoklad prvních bodů, uvidíme

  Branky: Lapeš O.

  Sestava: Filsak, Lapeš O., Buček, Kahoun, Záškoda, Švaříček, Drtina

  /OL/

 • První poločas na Pohárovku nestačil

  09.09.2013

  Starlet „A“ - Pohárová středa 3:4 (3:0)

  V dalším zápase jsme se utkali se soupeřem, který byl na tom bodově stejně, Pohárovou středou, a tak jediným otazníkem před zápasem bylo, kdo poprvé zaváhá. Nastoupil jsme téměř v kompletní sestavě, jen se musela udělat nepříjemná změna, kdy Šebestu musel nahradit brankář Čermák, který k nám přišel na hostování z Orel Luka.

  V první půli jsme nezačali trochu opatrněji a čekali, co na nás běhaví a aktivní soupeř vymyslí. Nakonec jsme jeho šance a kombinace přežili bez úhony a sami udeřili, když se 2x po povedené kombinaci trefil střelec Dvořák. Pohárovka se ale nenechala zlomit a opět nás dostala pod tlak, kterému jsme horko těžko odolávali. Nakonec jsme se ale do půle ještě jednou udeřili, když špatné rozehrávky Pohárovou využil Matoušek a přes ¾ hřiště poslal balon do brány. Po první půli jsme tedy spíše šťastně vedli 3:0 a měli zaděláno na slušný výsledek.
  Ve druhé půli se ale Pohárovka nevzdávala a nebezpečně zatápěla. Nám začal scházet pohyb a kupili jsme obrovské individuální chyby. Nakonec se Pohárovka prosadila a začalo být zle. Svůj tlak nadále stupňovala a my měli nadále velké problémy. Do šancí jsme se téměř nedostávali a spíš to vypadalo na naší smrt. Což se bohužel nakonec vyplnilo. Pohárovka nakonec zápas otočila na 4:3 ve svůj prospěch a zaslouženě brala 3 body. My se totiž ve druhé půli prezentovali hrůzostrašným pohybem a neuvěřitelnýma chybami, kterým jsme branky soupeři doslova darovali.

  Branky: Dvořák 2, Matoušek

  Sestava: Čermák, Lapeš, Bambula, Průcha A., Průcha K., Matoušek, Michálek, Matějíček, Dvořák, Žák

  V následujícím zápase náš čeká Bumerang a to taky nebude žádná sranda. My hlavně musíme podat diametrálně odlišný výkon, protože jinak to s námi nemusí dopadnout opět dobře. Bumerang bude hlavně dělat problémy bratrskou dvojicí D+D Kavkovýma, kteří se starají o většinu branek svého týmu.

  /OL/

 • A-tým v druhém kole přejel Odbillu

  02.09.2013

  Starlet „A“ – www.Odbilla.cz „A“ 7:2 (4:1)

  Naše Áčko šlo do dalšího zápasu s vědomím, že v minulém kole suverénně porazil těžký Armagedon a tuto výhru chtělo potvrdit i proti Odbille, která takovou kvalitu jako Armagedon nemá, ale dokáže nepříjemně potrápit.

  První půle začala hodně zostra, Lapeš se nepozorovaně dostal za obranu soupeře a přesnou přihrávkou našel Dvořáka, který uklidil míč do prázdné branky a dostal nás do vedení. Poté jsme dále tlačili, ale brankově se neprosadili, a tak přišel trest, když se přímo z rohu trefil Körber a srovnal. Poté jsme znovu začali přebírat otěže zápasu a přidávat branky. Hned v zápětí se o to postaral opět Dvořák, který opět do prázdné branky uklidil geniální přihrávku Matouška. Další branku si připsal Žák, když ho rozehraný přímý kop trefil do zad a míč pak parádně zapadnul pod břevno. Poslední slovo v první půli si vzal Dvořák, který opět mířil přesně a zakončil tak svůj hattrick.

  Ve druhé půli jsme začali opět útočně, ale nemohli jsme se dlouho prosadit. Toho soupeř využil snížil, když střelu útočícího hráče nešťastně mimo dosah gólmana tečoval Lapeš. To ale bylo ze soupeřovi strany vše. My jsme od té doby předváděli svůj kombinační fotbal, který byl nakonec okořeněn i brankami. Další branky vstřelili po pěkných akcích Bambula a Průcha A. Poslední branku v zápase si připsal Průcha, když nádherně prošel přes 2 hráče a po zemi kolem gólmana uzavřel skóre na konečných 7:2 v náš prospěch.

  V zápase jsme byli jasně lepší a výhra je zcela zasloužená. Po dvou zápasech máma na svém kontě vstřelených 18 branek, což je určitě skvělá vizitka. Střelecky tým táhne hlavně Dvořák, který nasázel rovnou polovinu branek. Velký podíl na výsledcích mají i spolehlivé výkony gólmana Šebesty, který se stal velkou oporou a dává týmu potřebné sebevědomí do každého zápasu.

  V dalším kole nás čeká rozjetá Pohárová středa, takže to vypadá na velmi vyrovnaný zápas dvou týmů, které mají velkou formu a navíc se proti nám představí náš bývalý hráč Kolman, který se v tomto kole poprvé trefil za našeho nadcházejícího soupeře.

  Sestava: Šebesta, Lapeš, Bambula, Průcha A., Průcha K., Michálek, Matoušek, Žák, Dvořák, Matějíček

  Branky: Dvořák 3, Průcha A. 2, Bambula, Žák

 • Juniorka v úvodu zaváhala

  28.08.2013

  Starlet „B“ – 1:FC Ojoják 1:3 (1:1)

  Ve své premiérové sezoně v 6. lize jsme nastoupili proti nepříjemnému soupeři 1.FC Ojoják. Bohužel premiérový zápas byl u nás ovlivněn absencemi. Z pracovních důvodů nemohli Paiskr, Škoda, Matějka a Stockinger. Dále chyběl Záškoda, který lezl v Gruzii po vrcholcích. Situace byla tak kritická, že do pole musel nastoupit gólman Filsak.

  V první půli se hrál spíše bojovný zápas. Našim cílem bylo hlavně brzo neinkasovat a držet co nejdéle nerozhodný stav. To se vcelku dařilo, než se nám podařila špatná rozehrávka, které soupeř využil a ujal se vedení. Do první půle jsme ale stačili srovnal, když se z přímého kopu trefil Lapeš O. Ve druhé půli se hrál vyrovnaný fotbal, ale bylo otázkou času, kdy nám začnou docházet síly. To se nakonec projevilo a Ojoják se nám utrhnul do vedení 3:1. Poté jsme sice měli spoustu velkých šancí, ale naše koncovka byla komická, až tragická. Toto bylo teda ze zápasu vše, Ojoják vyhrál zaslouženě 3:1.

  Ojoják nám dělal v zápase hlavně problém svojí tvrdou hrou, když jeho tým patří co se týče váhy do absolutní špičky soutěže. Naši lehkonozí hráči tak byli po zápase spíše pořádně pokopaní, než, že by se odehrával pohledný fotbal.

  Příští středu si od malé kopané naše Béčko odpočine, protože se na hřišti v Rošického ulici bude opravovat hřiště.

  Snad nám tato pauza pomůže do dalšího zápasu, kde nás čekají nepříjemní Klasici „B“.

  Sestava: Hekrdla, Filsak, Kahoun, Švaříček, Lapeš O, Lapeš J., Drtina

  Branka: Lapeš O.

 • A-tým vstoupi do sezony tou správnou nohou, deklasoval Armagedon

  26.08.2013

  Starlet „A“ – Armagedon 11:3 (5:1)

  V prvním zápase nás nečekalo nic lehkého, proti nám se postavil velmi nepříjemný soupeř Armagedon.

  Za deštivého počasí jsme nastoupili v docela slušné sestavě, když nám scházeli Průcha A., Fišer P., Paiskr a Kolman Martin, který odešel do Pohárové středy. Naopak v bráně se představila naše akvizice Šebesta Kuba.

  Od prvních minut bylo zřejmé, že se bude hrát útočný fotbal, což je přednost obou týmů. První branku v zápase si připsal Žák M., který se dělovkou náramně trefil o tyč. Druhou branku přidal po krásné souhře Bambula. Nadále jsme byli aktivnější, než soupeř a tak jsme si vytvářeli nebezpečně situace. Bohužel při jednom přečíslení ztratil Průcha K. zbytečně míč a najednou bylo přečíslení na druhé straně, které soupeř využil a snížil na 2:1. Na tuto situaci jsme ale dobře zareagovali, když se po krásné přihrávce Michálka trefil Matějíček a také 2x Dvořák. Po půli jsme tak vedli 5:1 a položili solidní základ k pěknému výsledku.

  Ve druhé půli jsme pokračovali v nastoleném tempu, útočili jsme a přidávali další branky. Největší nebezpečí hrozilo překvapivě ze vzduchu, když se Dvořák R. trefil hned 3x hlavou. Soupeř měl také šance, ale převážně ztroskotával na výborně chytajícím Šebestovi, který podal parádní výkon a ukázal, že by pro náš tým mohl být velkou posilou, naopak Armagedon v bráně neměl typického brankáře, což bylo na konečném výsledku velmi znát. Nakonec jsme tedy zaslouženě vyhráli i přes malé korekce hráčů Armagedonu 11:3 a do sezony vstoupili správnou nohou.

  Sestava: Šebesta, Lapeš, Žák, Průcha K., Bambula, Michálek, Matoušek, Matějíček, Dvořák

  Branky: Dvořák 6, Matějíček 2, Bambula, Matoušek, Žák

  /OL/
 • Po letní přestávce vzhůru do Boje!

  25.08.2013
  S koncem léta začíná, již tradičně, nová sezona MK Jihlava.
  A-tým se představí již 26.8. v 19:00 na hřišti Na stoupách proti celku Plastomy.

  Zúžený kádr čítá několik změn.
  Soupiska:
  Štěpán Bambula, Roman Dvořák, Jan Filsak, Patrik Fišer, Ondřej Lapeš, Marek Matějíček, Jiří Matoušek, Marek Merhaut,Vladimír Michálek, Lukáš Paiskr, Adam Průcha, Kamil Průcha, Jakub Šebesta, Milan Žák

  Odchody:
  O. Lacina (ŽST - hostování), Martin Kolman(Pohárová středa)
  Příchody: 
  Jakub Šebesta

  Celkové rozlosování I.ligy

  rozlo 2013

  Juniorka se dostala na divokou kartu do VI. Ježek Ligy!

  V této soutěži se představí netradičně ve STŘEDU 28.8.2013 v 19:00 v DERBY proti celku 1.FC Ojoják.

  Celkové rozlosování VI.Ligy

   
 • Starlet zakončil sezonu drtivou porážkou Plastomy

  18.06.2013

  V pondělí 17.6. nastoupilo naše áčko k poslednímu utkání nejvyšší soutěže MKJI proti celku Plastoma CZ Jihlavan. Našemu týmu šlo v zápase o třetí místo, pro které potřeboval vyhrát.

  Starlet "A" - Plastoma-CZ Jihlavan (5:0) 13:3

  Papírově těžké utkání bylo nakonec v režii našich borců, kteří si zahráli exhibici. Oslabený soupeř se takřka nedostal do hry. O tom svědčil i poločasový výsledek, který byl jednoznačný rozdílem třídy.

  Do konce zápasu ještě trestali Starleťáci soupeře přídělem branek. Desátou branku v pořadí dokázal vstřelit špíler Jirka Matoušek.

  Je třeba zmínit, že padly tři hattricky v zápase a nastříleli jej Marek Matějíček, Jirka Matoušek a Vladimír Michálek.

  Výhra nad Plastomou nás utvrdila na 3. medailové pozici a ukončila tak další sezonu v nejvyšší soutěži MKJI.

  Děkujeme všem hráčům za předvedené výkony a reprezentativní chování a Všem našim příznivcům a fanouškům za podporu!!!

  Branky: Matějíček 3, Matoušek 3, Michálek 3, Dvořák 2, Lapeš, Průcha

  Sestava: Filsak, Paiskr, Lapeš O., Průcha A., Matějíček, Matoušek, Michálek, Bambula, Kolman, Dvořák

 • Juniroka pokořila Polochaustralan

  06.06.2013

  Starlet "B" - POLOCHAUSTRALAN (2:0) 3:1

  Juniorka nastoupila do zápasu s Polochaustralan s jasným cílem zvítězit. Už v prvním poločase jsme si dokázali vytvořit tlak.
  Nejdříve se trefil Ondra Lapeš, klasicky z přímáku prostřelil vše co mu přišlo do cesty.

  Po té chytrou tečí si připsal další ligový gól David Záškoda.

  V druhém poločase byla hra vyrovnaná. Nejdříve soupeř dokázal snížit na 2:1. Na to ale zanedlouho odpověděl Marek Stockinger, který si připsal letošní osmou branku v soutěži!

  Výhra 3:1 nad Polochaustralan nás s 19 body utvrdila na čtvrté příčce.

  Poslední zápas sehraje juniorka ve čtvrtek s Juniorkou Klasiků

 • Remíza s Pohárovkou sebrala naděje na titul

  03.06.2013

  Starlet „A“ – Pohárová středa 2:2 (0:1)

  V 10. kole nás čekal odvěký rival, kterým nemůže být nikdo jiný, než Pohárová středa. V případě výhry jsme si mohli držet perfektní druhé místo, což by bylo parádní umístění po dlouhé době.

  V první půli se začalo na obou stranách, soupeř se sešel pouze s 5 hráči do pole, tak se hlavně spoléhal na kvalitní defenzivu a nebezpečné breaky. Bohužel na tuto taktiku jsme velmi špatně reagovali. Hlavně bylo vše zapříčiněno špatným pohybem, když jsme soupeře nebyli schopni unavit a vytvářet si šance. Soupeř nás tedy po zásluze potrestal, když se k odraženému míči dostal Procházka a se zakončením neměl problém, když po zemi prostřelil Hekrdlu. Poté se hra uklidnila, ale stále jsme nemohli najít cestu ke gólmanovi hostů, když jsme se hlavně pokoušeli o střelecké pokusy z dálky. Jedinou větší šanci měl Lapeš, když z boku nastřelil pouze tyč brány Pohárovou.

  Ve druhé půli jsme svoji aktivitu zvýšili a brzy přišlo vyrovnání, když jsme z mírného tlaku nastřelili míč před bránu, kde se zjevil důrazný Průcha K. a srovnal na 1:1. Z vedení jsme se ale neradovali příliš dlouho, když Pohárovka udeřila hned z rozehrávky, kdy naši útočící hráči nesmyslně vyběhli mimo hru a nechali jít soupeře do přečíslení 3:2, toho soupeř hned využil, když se nechytatelně k tyči trefil opět Procházka. Poté jsme vrhli všechny šance do útoku, ale naše aktivita nebyla dostatečná. Nakonec jsme se přece jen dočkali, když se z přímého kopu trefil Matoušek. V posledních minutách nás podržel brankář, když chytil několik velmi nebezpečných šancí soupeře. Zápas tak skončil spravedlivou remízou 2:2.

  Remíza je pro nás určitě ztráta, bod nám v tabulce příliš nepomohl, naopak se na nás dotáhli další soupeři a Global nás dokonce předběhl díky lepšímu skóre. Příčinu bych hlavně nacházel v pohybu v ofenzivní části a taky ve vracení se do obranných pozic. Pokud se toto nezlepší, tak budeme mít problémy uhájit medailové pozice. Jediným světlým okamžikem je tak parádní výkon nováčka v bráně Hekrdly, který se určitě neztratil a tým několikrát velmi podržel. Zamotal tak manažerovi hlavu na další zápasy nebo případně sezony.

  Branky: Průcha K., Matoušek 

  Sestava: Hekrdla, Lapeš, Průcha K., Paiskr, Matoušek, Michálek, Kolman, Dvořák

 • Spanilou jízdu Juiorky nezastavil ani celek Rychlé pípy

  30.05.2013

  Poslední čtvrtek v květnu nastoupila Juniorka k zápasu VII. Deník ligy proti celku Rychlých píp.

  Starlet "B" - Rychlé pípy (1:0) 6:3

  Zápas se rozehrál v poklidném tempu, ovšem náš "omlazený" celek měl více ze hry. A tak se nebylo čemu divit, když jsme šli do vedení po přímém kopu, který rozehrál Ondra Lapeš.

  Do poločasu se mimo mnoha nastřelených tyčí už moc nestalo.

  V poločase druhém tomu bylo naopak. Hra se přelévala ze strany na stranu a i soupeř se dostával do slibných pozicích. Kde jej vychytal nováček v bráně Tomáš Hekrdla.

  Největším představení předvedl Marek Stockinger, který svou technikou dováděl soupeře k zoufalství a spoluhráče do křečí ze smíchu. :)) Co se jinému nevedlo Marek zvládal s noblesou. A tak se není čemu divit, když se dostal dvakrát za sebou do zakončení a zvýšil na 3:0.

  Hráči soupeře dokázali odpovědět a snížit na 3:1. Toho se ale naši borci nezalekli a jeli si svou jízdu. Nezastavitelný Ondra Lapeš dokázal za tento zápas vsítit HATTRICK a setnout soupeře do kolen. Ten si nevěděl rady s pohyblivostí našich kluků.

  Kluzký terén a sychravé počasí ale nepřálo naší obraně v závěru zápasu. Ta inkasovala ještě dvakrát a stav byl 5:3.

  Skóre na konečných 6:3 upravil Lukáš Paiskr.

  Je třeba zmínit benjamínka v bráně Tomáše Hekrdla, kterému se v bráně dařilo a v překvapení všech byl povolán i do A-týmu.

  Branky: Lapeš O., Stockinger 2, Paiskr
  Sestava: Hekrdle, Kahoun, Křivan, Lapeš O., Lapeš J., Paiskr, Švaříček, Záškoda

 • Souboj o první příčku vyšel lépe Klasikům

  27.05.2013

  Starlet „A“ – Klasici „A“ 3:8 (1:4)

  V 9.kole jsme nastoupili proti největšímu favoritovi soutěže, Klasikům. Zároveň šlo i o přímý souboj o prvenství v tabulce.

  Do zápasu jsme nastoupili s velkým odhodláním. Proti těžkému soupeři jsme neměli co ztratit, a tak zkusili co je v našich silách. Bohužel po slibném začátku přišel výpadek, kde jsme udělali spoustu nepřesností a hrubých chyb, které Klasici nemilosrdně trestali. Dalo by se říct, že každá naše chyba skončila brankou. Klasici se tím dostali do vedení 4:0. Ke konci půle jsme se trochu otřepali, když Fišer přehrál v souboji protihráče a zkušeně proměnil. Poločas teda skončil v náš neprospěch 4:1.
  Do druhé půle jsme nastoupili s velkým elánem, Klasiky jsme trochu přitlačili, když jsme zápas průběžně stáhli na 5:3. Poté jsme měli i další šance, ale náš malý důraz před bránou Klasiků bohužel na víc nestačil. Navíc jsme museli odolávat i nebezpečným breakům soupeře, který byl mnohem efektivnější a nakonec nás dorazil 3 brankami. Prohráli jsme tedy 8:3 a musíme přiznat, že si soupeř vítězství zasloužil.

  Myslím si, že náš výkon postrádal trochu většího důrazu a hlavně více pohybu, nicméně, když porovnáme věkový průměr obou týmů, tak je hned vidět, kdo by na tom měl být fyzicky o něco lépe a podle toho také zápas dopadnul.

  Připsali jsme si tak druhou porážku v sezoně, nicméně jsme se alespoň osamostatnili na druhé pozici v tabulce a máme vše ve svých rukou. Když všechny zápasy do konce soutěže zvládneme podle našich představ, tak umístění na bedně není nereálné. Příští kolo hodně napoví, když nás čeká nebezpečná Pohárová středa.

  Branky: Dvořák, Fišer, Matoušek
  Sestava: Filsak, Lapeš, Průcha K., Žák, Matoušek, Michálek, Paiskr, Dvořák, Kolman, Fišer

  O.L.

 • Juniorka dospěla výhrou k záchraně a může nadále bojovat o příčky nejvyšší

  23.05.2013

  Starleťáci nastoupili za Juniorku proti celku FC Esquadra s jasným cílem vyhrát a splnit tak cíl záchrany v lize.

  Starlet "B" - FC Esquadra (0:0) 3:1

  Zápas začal v poklidném tempu a naše juniorka měla více ze hry. Dokázali jsme si vypracovat nespočet šancí, ovšem hostující brankář vychytal všechny střelecké pokusy s grácií ruského kozáčka, když do všech střel chodil kupodivu nohama namísto, jak u brankářů bývá zvykem, rukama.

  Některé hráče našeho týmu doháněl k šílenství. Ačkoliv jsme soupeře přehrával i ten měl několik slibných šancí, které ovšem vykryl bezchybný Honza Filsak.

  Po prvním poločase byl stav nerozhodný 0:0. Verdikt kapitána před druhou půlí byl jasný: "Hoši. Chceme-li vyhrát musíme dát góla!". Naši borci se zdravě nabudili a vstoupili do druhého poločasu jakoby se napili živé vody. Po pár minutách udeřil blesk! K míči se dostal Ondra Lapeš a svou přízemní dělovkou překonal hostujícího brankáře. (1:0)

  Hra se přelévala ze strany na stranu, ale naši hráči dobře věděli, že jeden gól stačit nebude. Soupeř se dostal do několika šancí, které zneškodnil Honza Filsak nebo jeho branková konstrukce, kterou si, jako vždy před zápasem, postavil tam kam má.

  A tak poučeni z předchozích nezdarů, hrnuli jsme se do útoku s cílem skórovat. "Davy" fanoušků hlavně očekávaly co předvede v dnešním zápase nestárnoucí legenda Marek Stockinger, který prozatím pálil, až všechno spálil. Jeho role dnes byla jiná a oko diváka mohlo vidět, že i střelec dokáže makat pro tým na úkor svého skóre. Štoky se dostal k míči a jeho slalom překazil soupeř, když dvoumetrového Messiho fauloval, ale rozhodčí ponechal výhodu a odražený balón se po faulu dostal opět k Ondřejovi Lapešovi, který z jedničky vypustil psy na branku, kteří se prokousali až do sítě. (2:0)

  V malé euforii jsme trošku zaspali a soupeř dokázal odpovědět takřka za minutu a snížil na 2:1, když jeden hráč prošel přes tři naše a šikovně nadělil svému spoluhráči jasnou brankovou příležitost.

  Nebylo by to poprvé, kdybychom přišli o vedení letmým zaváháním, které někdy trvá i několik týdnů. Ale nakonec naše velice zkušená sestava si dokázala poradit. 

  Geniální pass Ondřeje Lapeše vyslal Lukáše Paiskra vstříc lepšímu osudu Starletu. Ten zatáhl balón po lajně až k soupeřově bráně a šikovně počkal na nabíhající stádo z druhé vlny. Přihrávkou pod sebe vybídl hned dva spoluhráče, kde rychlejším z nich byl kapitán Michal Kahoun, který natolik soustředěný a s přehledem a mazáckým klidem zavěsil a tím tak zvýšil skóre na konečných 3:1.

  Juniorka se nyní drží na 4 příčce a do konce soutěže bude bojovat o nejvyšší možné pozice.

  Branky: O. Lapeš 2, Kahoun
  Sestava: Filsak, Kahoun, Lapeš, Paiskr, Stockinger, Švaříček, Záškoda

 • Juniorka po urputném boji porazila Leaders

  16.05.2013

  Starlet "B" - FC Leaders (1:0) 3:2

  Juniorka předvedla sympatický výkon v souboji s celkem FC Leaders. Už od prvopočátku bylo vidět, že půjde o těžký zápas. Několik minut se snažil soupeř dorážet na obranu Starletu, ale ta byla neprostupná.
  Zmatek ustál a hráči Juniorky se dostali do hry. Hra se přelévala ze strany na stranu a hrálo se spíše u středu hřiště.
  Po pár slibných šancí soupeře, které zlikvidoval výborný Filsak, se dostala Juniorka do protiútoku vedeném Ondřejem Lapešem.
  Ten našel naběhlého Paiskra, který geniálně načasovanou přihrávkou našel opět Lapyho, který uklízel do prázdné svatyně.

  Ve druhém poločase jsme měli více ze hry. Soupeř se snažil srovnat, ovšem to se mu nedařilo. 

  Vojtěch Škoda svým sólem na sebe stáhl dva protihráče, který jej faulovali a odražený balón převzal Ondra Lapeš, který využil výhody a zavěsil zkušeně na protější tyč soupeřovy branky.

  Leaders ale nesložili zbraně. Po chvilce se jim podařilo snížit, když ve shluku hráčů se dostal odražený balón za Filsakova záda. (2:1)
  Soupeř se dostal opět do hry. A jeho touha po bodu byla vidět na vzrůstajícím náporu. 

  Po několika nepovedených akcí na obou stranách se k míči dostal Paiskr, který vystihl přihrávku od soupeřovy brány a na dva doteky prostřelil vše co mu stálo v cestě. (3:1)

  V závěru zápasu úřadovali hráči FC Leaders, když našli slabinu Starletu v podobě autových vhazování a právě z této standartní situace snížili na konečných 3:2.

  Je třeba pochválit všechny přítomné hráče za zodpovědný výkon, který přispěl k zisku bodů.

  Sestava: Filsak, Lapeš O., Špendlíček, Křivan, Paiskr, Škoda, Švaříček, Záškoda, Kahoun (C)
  Branky: Lapeš O. 2, Paiskr

 • Přestřelka ve vyrovnaném derby s Ježkem vyšla lépe Starletu

  13.05.2013

  Starlet „A“ – Ježek 6:5 (3:3)

  V pondělí jsme nastoupili proti zachraňujícím se Ježkům a chtěli jsme navázat na vítěznou šňůru a potvrdit roli mírného favorita.

  Zápas jsme začali dobře, když jsme na soupeře vlítli a po pěkných kombinacích a zaváhaní soupeře jsme se dostali do vedení 2:0. Pak ovšem přišlo naše tradiční podcenění a soupeře jsme vrátili do hry, když otočil utkání na 2:3. Naštěstí i soupeř udělal velkou hrubku, po níž jsme se dostali do přečíslení 3:2, které jsme vyřešili pěknou kombinací do prázdné brány, kterou zakončil Michálek.
  Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, oba tým se snažily, jak tam čas plynul, tak se stav zápasu zastavil na 4:4 a zdálo se, že kdo dá branku, tak si připíše důležité body. To se nakonec povedlo Dvořákovi, který vstřelil branku na 5:4, následně po chybě soupeře Starlet přečíslil soupeře, kterého využil Fišer a dal rozhodující branku, neboť Ježci pak ještě využili naší špatné koncentrace a snížil na konečných 6:5 pro Starlet.

  Zápas jsme opět vybojovali, hra nebyla úplně špatná, ale opět nás trápila hra v defenzivě, kde jsme zbytečně nechali soupeře přečíslovat naší obranu, který nás pak trestal. Naštěstí oproti minulé sezoně jsme střelecky úspěšní a mnoho šancí jsme nevyužili. Konečná výhra je tak dle mého názoru zasloužená.

  Výhra nás posunula na druhé místo, protože ostatní týmy na naší úrovni také zaváhaly a hlavně Klasici ztratili, takže jsme druzí pouze o skóre.

  Branky: Dvořák 2, Kolman 2, Michálek, Fišer 

  Sestava: Filsak, Průcha K., Lapeš, Michálek, Matoušek, Fišer, Žák, Kolman, Paiskr, Dvořák

  V příštím kole se utkáme s dalším z nepříjemných soupeřů, a to s Litrpůlem.

  O.L.

 • Juniorka zaváhala s Old boys

  09.05.2013

  Starlet „B“ – Old Boys 1:1 (0:1)

  V dalším zápase jsme se utkali s letos dosud neporaženým Old Boys a chtěli v něm potvrdit 3 body z minulého kola.

  V první půli se hrál vyrovnaný zápas, ale o něco lepším týmem jsme byli my. Šance byly k vidění na obou stranách, ale brankově se nikdo nedokázal prosadit. Nakonec se trefil soupeř, když využil našeho lajdáckého pokrytí vhazovaného a ujal se vedení 1:0.

  Ve druhé půli jsme svého soupeře jednoznačně přehrávali, ale ne a ne trefit branku. Ložených šancí jsme měli mnoho, ael ve finální fázi nám chybělo trochu přesnosti a taky i štěstí. Old Boys výborně zachytal brankář, který nám povolil pouze jednu branku, když se po solidní kombinaci trefil Škoda.

  Výsledek utkání je pro nás spíše ztrátou, ale na druhou stranu Old Boys letos hrají dobře, takže i bod musíme brát. V příštím kole by to chtělo 3 body, abychom jsme se záchranou dlouho netrápili.

  Branky: Škoda

  Sestava: Lapeš O., Paiskr, Stockinger, Drtina, Záškoda, Švaříček, Škoda, Kahoun, Filsak

  O.L.

 • Vydřená výhra nad týmem odbilla.cz

  06.05.2013

  Starlet - www.odbilla.cz

  A-tým pokračuje ve spanilé jízdě nejvyšší soutěží.

  V 5. kole áčko narazilo na celek www.odbilla.cz.

  Jako první jsme šli do vedení zásluhou Romana Dovořáka jenž se prosadil po 3 minutách hry. Na to odbilla reagovala srovnáním na 1:1 když vystihla přihrávku z naší obrany a proměnila protiútok.

  Zprvu byla naše hra chaotická, tak se nebylo čemu divit když soupeř našel skulinu a zvýšil na 1:2 na konci poločasu.

  Do druhé půle ale nastoupil jiný tým. Zvýšil se tlak na soupeře a ten vyústil ve srovnání skóre. Když průnik z obrany vedený Ondřejem Lapešem, který si narazil s Lukášem Paiskrem a ten mu předložil šanci, ve které se Kapitán A-týmu nemýlil.
  Na hráčích Starletu byla vidět větší chuť po vítězství než na soupeřovi. Po několika slibných šancí dostal do křídla balón střelec Roman Dvořák, který se podruhé nezalekl šance a zavěsil zkušeně do sítě.

  Konečný výsledek 3:2 byl vydřený až do konce zápasu. A díky této výhře získal náš A-tým velice důležité tři body.

  Sestava: Filsak, Průcha K., Michálek, Paiskr, Lapeš O., Dvořák, Kolman, Žák
  Branky: Dvořák 2, Lapeš O.


 • Juniorka prolomila smolnou šňůru...

  02.05.2013

  Starlet „B“ – Rail Team

  Po sérii porážek jsme narazili na nepříjemný celek Rail Teamu, s kterým máme dlouhodobě zápornou bilanci, a tak se dal zápas těžko odhadnout, jak se bude zápas vyvíjet.

  Do sestavy se znovu dostal Stockinger M., který měl za úkol vsítit alespoň jednu branku. To se mu začalo dařit velice brzy, když se trefil tak nenápadně bodlem, že všichni na hřišti včetně rozhodčího, koukali, že je míč v síti. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale nebezpečnější jsme byli, když jsme soupeře jasně přehrávali naší kombinační hrou. V první půli jsme ještě navýšili vedení, když se nahrávkou z půlky hřiště trefil znovu Stockinger M. a svůj první letošní gól si připsal Záškoda. Soupeř stačil pouze korigovat na 3:1 po parádní trefě.

  Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, šance byly k vidění na obou stranách, nakonec se ujaly ale pouze po jedné na každé straně, když za nás hattrick završil Stockinger.
  Konečně jsme tak navázali na solidní hru a hlavně výsledek a posunuli se do středu tabulky.

  Návrat našeho „černého“ spoluhráče byl velmi důležitý pro náš výsledek stejně jako návrat brankáře Filsak, který si odpykal dvou zápasový trest. Nesmíme také zapomenout na přínos kapitána Kahouna, který svým pohybem mátl nejen spoluhráče, ale hlavně protihráče. Hra taky konečně nevypadala nejhůř, pokus se ještě vyvarujeme chybiček, tak záchrana bude v klidu.

  Branky: Stockinger 3, Záškoda
  Sestava: Lapeš O., Lapeš J., Špendlíček, Paiskr, Stockinger, Drtina, Záškoda, Švaříček, Škoda, Kahoun

  /OL/

 • Dvořák v I. lize rozstřílel R.U.M.

  29.04.2013

  Starlet „A“ – R.U.M.

  V pátém kole jsme narazili na dobře známý tým R.U.M. Do zápasu jsme šli s podobnou taktikou jako proti Armagedonu, základem pevná obrana a zaměření na breakové situace.

  První branky si ovšem připsal R.U.M., když Lapeš O. špatně odhadnul své postavení v bráně a kontroloval střelu pouze do sítě. Do konce první půle jsme ale zápas otočili na 3:1. Když se po pěkné souhře s Kolmanem trefil Dvořák, který si připsal v první půli ještě jeden zásah a po zkušeně sehraném přímém kopu přesně mířil do prázdné klece Michálek.

  Ve druhé půli jsme opět vycházeli z obrany a podnikali nebezpečné protiútoky, které jsme trestali. R.U.M. se zmohl pouze na menší korekce, ale to bylo z jeho strany vše. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli 6:1, když se ve druhé půli 2x prosadil s chutí hrající Dvořák a Matoušek.

  V tomto zápase byl po dlouhé době vidět kolektivní výkon, kdy všichni poctivě bránili a nakonec se dostavil i výsledek, jen tak dál…. A určitě nelze přehlédnout 4 trefy Romana Dvořáka, který se posunul do předních pozic tabulky střelců 1.ligy a náš tým střelecky táhne.

  Sestava: Lapeš O., Michálek, Matoušek, Dvořák, Paiskr, Průcha K., Kolman
  Branky: Dvořák 4, Matoušek, Michálek

 • Juniorka v závěru podhlehla Chaosu

  25.04.2013

  Starlet „B“ –SK AZ Chaos

  Ve 3. kole jsme se utkali po dlouhé době s Chaosem. Utkání jsme začali docela dobře, ale vytvořené šance jsme neproměnili a jak už to tak bývá, přišel trest v podobě vedoucího gólu Chaosu. Na tento průběh jsme zareagovali ještě docela dobře, když jsme první půli nakonec vyhráli 2:1, když se 2x z trestného kopu trefil Lapeš O.

  Ve druhé půli jsme taky začali dobře a výsledkem toho bylo zvýšení stavu na 3:1, když ve vyložené šanci přihrál Lapeš O. lépe postavenému Švaříčkovi a ten s pomocí tyče zavěsil. Poté se ale začaly dít věci. Úplně nám odešla rozehrávka a kupili jsme chybu za chybou. Výsledkem toho byly obrovské hrubky, které dopomohli Chaosu postupně snížit a poté i otočit skóre na konečných 6:3 pro Chaos.

  Někteří hráči by si měli sáhnout do svědomí co pro tento zápas udělali a zapřemýšlet nad svoji hrou, protože po rokách společných zápasů to vypadá, že někteří jedinci se spíše zhoršují, než zlepšují, což je dost divné!! Omluvou není ani to, že do brány musel místo potrestaného Filsaka Paiskr.

  Sestava: Lapeš O., Lapeš J., Špendlíček, Škoda, Švaříček, Záškoda, Drtina, Paiskr
  Branky: Lapeš O. 2, Švaříček

 • Zodpovědný výkon porazil favorizující Armagedon

  22.04.2013

  Starlet „A“ – Armagedon

  Ve čtvrtém kole jsme narazili na Armagedon se kterým zrovna nemáme kladnou bilanci. Navíc se musel do brány postavit Lapeš O., který musel zaskočit za Filsaka, který dostal trest na 2 zápasy. Starlet začal utkání s pevnou defenzivou a hrou na breaky. Proti utkání s Globalem jsme k zápasu přistoupili zodpovědně, s nasazením a kvalitní kombinací. Armagedon nás ničím nezaskočil, naopak by se dalo říct, že jsme zápas kontrolovali. První půli jsme vyhráli 2:0. Ve druhé půli se pokračovalo ve stejném duchu, Armagedon narážel na naší perfektní obranu a my zároveň podnikali nebezpečné breaky, s kterými jsme si dokázali poradit. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli 4:1.

  Naše nová akvizice, Žák, podal parádní výkon jako zbytek týmu a zdá se, že by mohl být solidní posilou do sezony.

  Sestava: Lapeš O., Matoušek, Michálek, Paiskr, Dvořák, Průcha K., Kolman, Žák 

  Branky: Kolman 2, Dvořák, Matoušek

 • Černý kůň překvapil náš A-tým

  15.04.2013

  Starlet „A“ – Global

  Ve třetím kole náš tým nastoupil proti houževnatému soupeři, kterým nemohl být nikdo jiný, než Global. Bohužel jsme tento zápas od začátku hrubě podcenili. Pohyb byl mizerný, kombinace vázla. Takže přišel brzy trest a to dost výrazný. Po chybě obrany a následného faulu našeho brankáře Filsaka, přišla ČK, která ovlivnila zbytek zápasu. Filsak pak tedy nahradil v bráně Paiskr L., který ale pohromě nedokázal zabránit. Global se brzy dostal do vedení, což byl pak problém ve 4 hráčích překonávat jeho pozornou obranu. Navíc naše zahazování šancí bylo neskutečné. Konečný výsledek byl teda pro nás hotová katastrofa, prohra 6:0 je opravdu nepříjemná.

  Jediným světlým okamžikem bylo nasazení nové posily, Milana Žáka, který se svezl s týmem a taky se mu moc nedařilo, což ale bylo nejspíše zapříčiněno tím, že si na tým teprve zvykal.

  Sestava: Lapeš, Paiskr, Filsak, Matoušek, Michálek, Matějíček, Kolman, Dvořák, Průcha K., Žák

 • A-tým - První jarní kolo v nejvyšší soutěži

  08.04.2013
  Dnešním dnem odstartovala i I. liga Malé Kopané v Jihlavě.
  A-tým se představil proti celku ATIS Jihlava a nevedl si vůbec špatně.
  V plné sestavě jsme předváděli kvalitní výkon.

  Starlet Jihlava - FC ATIS Jihlava (4:1) 7:3

  Branky: Patrik Fišer 2, Roman Dvořák 2, Martin Kolman, Marek Matějíček, Kamil Průcha 

  Sestava byla na úvodní zápas velice silná.
  V bráně Jan Filsak.
  Obrana v čele s Ondřejem Lapešem, Kamilem Průchou, Markem Merhautem a Vladimírem Michálkem
  Drtivý útok představovali Roman Dvořák, Patrik Fišer, Jirka Matoušek, Martin Kolman, Marek Matějíček a Lukáš Paiskr

  A-tým nastoupil k prvnímu Jarnímu utkání v derby proti černému koni FC Atis Jihlava.
  Zápas se začal ve velkém tempu. Množství osobních soubojů evokovalo v jistou nervozitu.
  Starlet si dokázal vytvořit několik šancí, kde se chytl i neposedný střelec Roman Dvořák, který neuvěřitelně po zemi překonal hostujícího gólmana.

  Starlet měl více ze hry a Atis těžil pouze z brejků. Zanedlouho na 2:0 zvyšoval svou chytrou tečí nestárnoucí tahoun Kamil Průcha.
  Atis začal kousat, ve skrumáži se nejlépe zorientoval hostující Milan Petřík, který angličanem uklidil balón do brány (2:1).

  Pohledný zápas plný šancí těšilo každé oko diváka. Ty Starleťácké potěšil Roman Dvořák, který svou druhou brankou v zápase zvyšoval na 3:1.
  Na své si přišel i bojovný Marek Matějíček, který si také připsal trefu do šaten a pojišťoval vedení Starletu. (4:1)

  Druhý poločas jsme se snažili výsledek kontrolovat. Ovšem to se nám obvykle moc nedaří a tak Atis vycítil příležitost.
  Nejprve hostující Vevera snížil na 4:2, gólem v obtížné pozici ve skluzu. Na to zanedlouho odpověděl futsalový kolotočář Martin Kolman, který vymotal vše co mu stálo v cestě a upravoval skóre na 5:2.
  Další nepříjemnou ránou bylo opět snížení hostů, o které se postaral opět kapitán Rosťa Vevera svou druhou brankou v zápase, když z autového vhazování hlavičkovým lobem překonal Honzu Filsaka.(5:3)

  Do konce zápasu se Atis do vážnější situace nedostal. Ovšem po dlouhé době se k týmu připojil stále vynikající Patrik Fišer, který dokázal v závěru dvakrát skórovat a pojistit výhru 7:3 nad černým koněm FC Atis Jihlava.

 • Juniorka vstoupila do nové sezony výhrou

  05.04.2013
  Do nové sezony MK Jihlavy vstoupila naše juniorka tou správnou nohou.
  V prvním jarním kole si hravě poradila s týmem 1.FC Juniors.

  Starlet "B" - FC - 1.FC Juniors

  K zápasu byli nominováni:
  Do brány se obětavě postavil Jan Filsak, 
  nájezdům soupeře hravě odolávali nestárnoucí legenda Josef Lapeš spolu s Ondřejem Lapešem. Po boku jim asistoval "Řepka" Pavel Křivan.
  Do útoku se nasoukali Jan Drtina, Lukáš Paiskr, Marek Stockinger, Daniel Švaříček a kapitán juniorky Michal Kahoun.

  Rozhodčí pískl do píšťalky a začaly se odpočítávat první sekundy prvního jarního kola.
  Hra se přelévala ze strany na stranu. Na hráčích byla vidět jistá nerozehranost. 
  Hostující brankář podával vynikající výkon a pochytal vše co na něj šlo. Ovšem zvrat přišel po jedný dělovce na solar.
  (kdo by se pak taky nebál).
  Po rozehrání naší akce jsme nastřelili břevno od kterého šel soupeř do protiútoku z kterého skóroval.

  Po prvním poločase jsme tedy prohrávali 0:1.

  Druhá půle byla o něčem úplně jiném. Naši borci si dokázali vytvořit tlak. A tak se není čemu divit, že došlo ke srovnání skóre, když Marek Stockinger "našel" z nulového úhlu 
  Honzu Drtinu, který nekompromisně zavěsil do sítě soupeře.
  Že to bude zápas Marka Stockingera bylo vidět z jeho dlouhozapomenutého pohybu na hřišti a chutí s kterou hrál.

  V druhé brance měl Marek také prsty, propasíroval balón až k Ondřejovi Lapešovi a ten se nemýlil a zvýšil na 2:1.

  Aby toho nebylo málo v dalších akcí úřadoval opět již zmiňovaný a dlouho opěvovaný Marek Stockinger.
  Po rozhrání dlouhého odkopu od našeho vápna se nejvýše postavil Mára, který umístil hlavou balón do sítě soupeře podobně jak Higuain z Realu proti Galatasary.

  Třešničku na dortu přidal zanedlouho opět skvělý Mára, který z protiútoku umístil balon do protější šibenice a ohromil všechny přítomné příznovce fotbalu.


 • Ligové áčko postoupilo do PlayOff ligového poháru!

  09.03.2013
  Po úporném boji postoupil náš A-tým do Play-Off ligového poháru MK Jihlava.
  V pondělí 11.3.2013 odehraje zápas s týmem 1.FC Ojoják, kde se na straně soupeře objeví dlouholetá opora futsalového Starletu 
  a právě jeden ze zlatých hochů z futsalové sezony 2007 stále dech beroucí DAVID PIK.

  Mistri 2007

  Všichni jste srdečně zváni na malé Derby v podání STARLET "A" - 1.FC Ojoják ve 20:00 hřiště Ev. Rošického


  Výsledky v kvalifikačních skupinách:

  Starlet "A"

  #DatumČasMístoSoupeřVýsledek 
  127. 2. 201318:00RošickéhoFC Steak House4:1obr Lupa.png
  227. 2. 201318:30RošickéhoFootball Attack4:2obr Lupa.png
  327. 2. 201319:00RošickéhoPalermo1:4obr Lupa.png
  45. 3. 201318:00RošickéhoRC Maňana B5:1obr Lupa.png
  55. 3. 201318:30RošickéhoArmagedon4:2obr Lupa.png
  65. 3. 201319:00RošickéhoFK Stavgaz Jihlava0:3obr Lupa.png
  711. 3. 201320:00Rošického1.FC Ojoják- : -

  Starlet "B"

  #DatumČasMístoSoupeřVýsledek 
  128. 2. 201318:00RošickéhoFC Atis Jihlava0:0obr Lupa.png
  228. 2. 201318:30RošickéhoRC Maňana2:1obr Lupa.png
  328. 2. 201319:00RošickéhoFC Ajtakrajta0:2obr Lupa.png


 • Derniéra futsalového Starletu ve znamení exibice + VIDEO (rozhovor s utočníkem Petrem Maškem) !!!

  02.03.2013
  V sobotu 2.3.2013 naši borci nastoupili k poslednímu ligového kolu Futsalové soutěže.
  V méně početné sestavě jsme se na třešťské palubovce utkali s Bulls Kostelec a Flyers Jihlava.
  Oba dva zápasy pro nás byly důležité, jelikož na titul už jsme nedosáhli cíl byl získat aspoň stříbrné medaile.

  Z důvodů nespočet omluvenek a zdravotních problémů, v našem týmu, na před-zápasový meeting dorazila jen hrstka hráčů.
  A tak se trenér Starletu snažil postavit co nejzkušenější a produktivní tým.

  Do nominace se dostali:
  V bráně věncema ověnčený Radek Toman.
  Do pole se postavili Lukáš Paiskr, Ondřej Lapeš, Petr Mašek, Lukáš Kalný a Martin Kolman.

  Starlet - Kostelec Bulls 6:2

  Branky: Martin Kolman 2, Petr Mašek 2, Lukáš Paiskr, Lukáš Kalný

  Do zápasu jsme vstoupili s větším optimismem než náš soupeř. Herní převahu jsme si dokázali vytvořit už v úvodu a tak diváci nečekali na první branku.
  Krásnými kombinacemi jsme zamotali soupeři hlavu a první poločas vyhrávali rozdílem čtyř branek. (4:0)
  Kostelec se chtěl dostat do zápasu a zvýšil tak své úsilí. To ovšem pokaždé skončilo na skvělém a bezchybném Radku Tomanovi.
  Po několika nezdarech Kostelec dokázal snížit na rozdíl dvou branek.
  Naši borci si však vše pohlídali a neudělali ze zápasu frašku.
  Do konce zápasu ještě Starlet přidal dvě branky a přehrál tak Kostelec poměrem 6:2.

  Starlet - Flyers 13:2

  Branky: Petr Mašek 4, Martin Kolman 4, Ondřej Lapeš 3, Lukáš Paiskr 2

  Zápas s posledním týmem tabulky měl být lehký. Druhou příčku jsme si pohlídali výhrou v předchozím zápase a tak tento zápas byl pouze dohrávaný.
  Soupeř se ovšem nechtěl rozloučit se soutěží fiaskem. To se ale nepovedlo. Starlet předvedl exibiční zápas, kde si vyzkoušel i mnoho signálů a rozestavení, ze kterých může čerpat do dalších sezon.
  Když po poločase svítilo na tabuli skóre 5:0. Bylo jasné, že zápas má v rukách Starlet.
  Dvouciferný výsledek byl pro Flyers hořkým debaklem sobotního slunečného rána. Ovšem čestné dvě branky nakonec Flyers přidali a upravili tak skóre na konečných 13:2

  Děkujeme Všem příznivcům za podporu ve futsalové sezóně. A Všem hráčům za předvedené výkony. :o)

  Petr Mašek (útočník Starletu Jihlava) - vyzpovídán po posledním futsalovém kole sezony 2012/2013 • Starlet zažije náročný fotbalový týden. Na hřištích se představí všechny naše celky!

  25.02.2013
  Poslední únorový týden bude pro náš tým náročný.
  Všechny naše celky nastoupí do utkání ve čtyřech dnech.
  Áčko a rezerva se představí v úvodních kolech Ligového poháru MK.
  Futsalové Áčko nastoupí do posledního hracího kola futsalové ligy.

  A-tým Ligový pohár 27.2.2013

  Hřiště Evžena Rošického Jihlava
  18:00 - FC Steak House
  18:30 - Football Attack
  19:00 - Palermo

  B-tým Ligový pohár 28.2.2013

  Hřiště Evžena Rošického Jihlava
  18:00 - FC Atis Jihlava
  18:30 - RC Maňana "A"
  19:00 - FC Ajtakrajta

  Futsal 2.3.2013

  Sportovní hala Třešť
  8:00 - Kostelec Bulls
  8:50 - Flyers Jihlava

  Podpořte nás svou návštěvou a nenechte si ujít nezapomenutelný sváteční týden fotbalu a futsalu!


 • Futsalová senzace - otočení zápasu během několika minut

  19.02.2013
  Blíží se konec futsalové sezóny a naši borci se po týdnu představili na dalším svátku futsalu v Třešti.
  Dva předposlední zápasy jsme odehráli s domácími celky. S Černou Smrtí a Playmakers Třešť.

  Sestava se od minule moc nezměnila.
  V brance nastoupil hbitý štírek Radek Toman.
  Do obranné formace se vrátila živoucí legenda Kamil Průcha a po jeho boku nastoupili kapitán Ondra Lapeš a Lukáš Kalný (přezdívaný bílý Marcelo).
  V útoku nastoupili Lukáš Paiskr, Petr Mašek, Dalibor Mašek a Ondřej Záškoda.

  K týmu se připojil během druhého zápasu rychlonožka Adam Průcha.

  Starlet Jihlava - Černá Smrt CF  (0:0) 2:0

  Branky: Petr Mašek, Kamil Průcha

  Do zápasu jsme vstoupili tou správnou nohou a nic nenechali na pochybách. Skvělou obranou a propracovaným útokem jsme se dostávali do šancí.
  Pouze vstřelit branku tomu chybělo. Nakonec se to ale podařilo. Hráči svým nezachytatelným pohybem rozvířili obranu soupeře a po akci Mašek - Paiskr. Nejprve druhý zmiňovaný mířil do tyče ovšem Petr Mašek se z druhé vlny už nemýlil a zahodil svou dělovkou gólmana domacich do brány i s míčem.
  Zápas jsme kontrolovali a soupeře jsme nepustili do sebemenší příležitosti. Všechny nadějné akce soupeře pochytal výborný Radek Toman, který si kráčel pro první nulu našeho týmu v sezoně.

  Hráči Černé Smrti chtěli zvrátit osud zápasu a vyrovnat. Jejich důrazná hra byla znát na vzrůstajícím počtu faulů na tabuli. Ovšem naši borci zachovali klidnou hlavu a s obětavostí, přehledem a hlavně zodpovědností kontrolovali utkání.
  Hřebíček do rakve přidal po krásné akci nestárnoucí Kamil Průcha, který zvýšil na 2:0.

  V posledních sekundách jsme drželi míč na svých futsalovkách a došli si tak pro další výhru a hlavně první čisté konto Radka Tomana v sezoně.

  Starlet Jihlava - Playmakers Třešť (1:3) 5:4

  Branky: Adam Průcha 2, Dalibor Mašek, Petr Mašek, Kamil Průcha

  Po hodinové přestávce jsme se nachystali na další zápas s mladíky z Playmakers.
  Že to nebude jednoduché utkání jsme věděli už z dřívějších utkání a prognózy potvrdili i internacionálové v Třešťském deníku před zápasem.

  Do zápasu jsme vstoupili vcelku ležérně a během chvilky prohrávali už 0:3.
  S týmem to vypadalo dosti podivně. Ovšem nikdo neskládal zbraně.
  V půlce poločasu se připojil Adam Průcha, který se svým hbitým pohybem proskákal až k bráně soupeře a snížil minutu před koncem poločasu na 1:3.

  Tato branka Starlet doslova nakopla. Jiskra naděje a hlavně odhodlání bylo vidět na každém z hráčů.
  Ve druhém poločase se stalo něco co nikdo nečekal. Starlet začal opět vířit pohybem a soupeře doslova rozebral.
  Nejprve přidal svou druhou branku v zápase Adam Průcha. Během minuty se přidal i kanonýr Petr Mašek, který vyrovnal na 3:3.

  Na koně nás posadil Dalibor Mašek, který po individuální akci skóroval a se slovy: "Já Vám to říkal, že ho dám." poslal náš tým do vedení.
  Něco neskutečného uzavřel Kamil Průcha svou druhou brankou. A opět potvrdil svou rozvážnou koncovkou, že patří mezi neútočnější beky soutěže.

  V závěru utkání soupeř zdramatizoval průběh zápasu brankou na 5:4.

  Rozhodčí p. Kříž důrazným hvizdem ukončil utkání a senzaci v podobě 4 minutového otočení zápasu.
  Při pohledu na tento zápas nezůstaly oči přítomných divaček a diváků suché blahem.


 • Futsalový svátek v podání víkendových bojů o čelo tabulky

  10.02.2013
  O víkendu 9.2.2013 se odehrálo další kolo okresní futsalové ligy.
  Naše Áčko odehrálo souboje s prvním a třetím celkem tabulky. 
  Už v před zápasových rozhovorech byly tyto utkání označeny za klíčové na cestě za titulem.
  V týmu došlo k vynuceným změnám v kádru a to díky absenci hned několika borců.

  Na utkání byli tedy nominováni.
  V brance jedinečný Radek Toman. 
  V obraně trio Ondra Lapeš, Lukáš Kalný a Lukáš Paiskr.
  Do útoku se postavili Petr Mašek, Martin Kolman a nováčci Jarda Smejkal a Ondřej Záškoda.

  Starlet Jihlava - Palermo 6:3

  Branky: Petr Mašek 2, Martin Kolman 2, Ondřej Záškoda, Lukáš Kalný

  V prvním utkání jsme narazili na favorizované Palermo, které se sešlo v plné sestavě.
  Trenér Starletu zvolil obrannou taktiku s hraním na brejky. 
  To se vyplatilo po několika málo minutách, když vsítil svou první branku Petr Mašek.
  Na 2:0 zvyšoval Martin Kolman, který se svým klasickým kolečkem přes obránce ocitl sám před svatyní a nekompromisně zakončil.
  Palermo se nevzdávalo a snažilo se převzít utkání do svých rukou. A tak není se čemu divit, že dosud výborně chytající Radek Toman kapituloval jak Japonsko ve čtyřicátým pátým.

  Ve druhé půli se vykartoval hostující Tomáš Pokorný, který se dvakrát svezl na kolotoči Martina Kolmana a putoval předčasně pod sprchy.
  Starlet začal hrát přesilovku. Jelikož "přesilovkoví mástři" byli na dnešní den omluveni, otěže museli přebrat jiní.
  Po úvodním rozehrání to vypadalo na klasickou Starleťáckou přesilovku. Z předchozích nezdarů se hráči poučili a sehráli ukázkovou přesilovou hru s trpělivou kombinací na jejímž konci stál osamocený Lukáš Kalný a uklízel do prázdné branky.
  Stav 3:1 byl pro nás už lepší a začalo se lépe dýchat. Ovšem Palermo opět snížilo. Kanonýr Záškoda nechtěně vložil bodlo do přihrávky soupeře a tečovaná střela skončila za zády překvapeného Tomana.
  Šlo do tuhého. Hra se začala přiostřovat a na hráčích bylo vidět, že chtějí dotáhnout svůj tým do vítězného konce.
  Reprezentant Petr Mašek ale všem dokázal, čím je pro Starlet nepostradatelný. S ledovým klidem dědy lebedy překonal hostujícího brankáře a postavil Starlet opět na nohy. (4:2)

  Palermo začalo kousat a pozvolna se připravovali na Power-Play. Ještě předtím snížili na 4:3 a dostali se opět do hry.
  Následující přesilovka byla drtící. Obrana Starletu dostávala co proto, ovšem soupeře dováděla k šílenství.
  Dobře fungující souhra celé formace v bránění tu nebyla k vidění hodně dlouho.
  Po špatné rozehře Palerma vystřelil jako střela dopředu Martinem Kolman, který podruhé skóroval a zvýšil na 5:3.
  Palermo šlo do kolen, hráči Starletu donutili soupeře k dalších chybám a tak zanedlouho se usmálo štěstí i na nováčka
  Ondřeje Záškodu, který odčinil svůj předchozí nechtěný vlastní gól a zpečetil výhru Starletu brankou na 6:3.

  Starlet Jihlava - Mrákotín 1:4

  Branky: Ondřej Lapeš

  Druhé utkání s prvním celkem tabulky se začalo opatrně na obou dvou stranách. 
  Boje se odehrávaly spíše ve středu pole a obrany fungovaly v obou týmech na jedničku.
  Po čtvrt hodině hry byl ale obranný val Starletu protržen. Mrákotín hezkou akcí na jeden dotek uklidil balon do naší sítě.
  Takřka po pár minutách opět podobná situace z rohu, kdy hráči Mrákotína překvapili naši obranu pohybem a zvyšovali na 0:2.
  Za první poločas jsme se k ničemu nedostali. Všechen střelný prach našim borcům zvlhl.

  V úvodu druhé půle zvyšoval Mrákotín na 0:3. Starlet se ale nechtěl vzdát jen tak zadarmo. Hecováním se zvýšili obrátky a tým začal na chvíli opět šlapat. Na přihrávku z rohového kopu Záškody si naběhl Kapitán Ondřej Lapeš a prostřelil vše co mu stálo v cestě.(1:3)
  Od té doby měl zápas jiný náboj. Ale střelecký svátek se v podání Starletu nekonal. Soupeři se ovšem dařilo a tak po několika tyčích byl Radek Toman opět překonán.

  Ať dělal Radek co mohl, více už to prostě nešlo. A tak Mrákotín si připsal další výhru 1:4 a vzal Starletu naději na titul.

  /LP/


 • Posledním futsalovým kolem jsme prošli bez porážky!

  27.01.2013
  V sobotu 19.1. jsme nastoupili k dalším zápasům 1.ligy futsalového turnaje. Nováčkem v našem dresu byl Marek Merhaut, který doplnil tým, když spousta kmenových hráčů měla jiné povinnosti.

  V prvním zápase jsme se utkali s tradičním soupeřem, Atisem. V první půli jsme začali velmi dobře, svého soupeře jsme přehrávali a nepouštěli ho do žádných šancí. Skóre otevřel Lapeš O., který si po pěkné kombinaci poradil s obráncem a prostřelil brankáře hostí. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat, když po další parádní akci zakončoval do prázdné brány Průcha K. První půli uzavřel do prázdné brány Mašek P. Po první půli se tak zdálo, že vítězství je blízko. V druhé půli ale přišlo vystřízlivění. Po necelých dvou odehraných minutách byl stav už jen 3:2, když se soupeř prosadil tečovanou střelou a pak po chybě obránce. My si stále vytvářeli šance, ale naše produktivita byla katastrofální. A jak už to bývá, přišel trest. Po naší špatně rozehrané standartce se soupeř dostal do přečíslení a využil ho dokonale, čímž srovnal na konečných 3:3.

  Zápas jsme měli jednoznačně ve svých rukou, ale naše produktivita byla bohužel strašná a nakonec jsme 2 body ztratili, Atis vytěžil z minima maximum hlavně díky gólmanovi, který byl téměř nepřekonatelný

  Branky: Lapeš O., Mašek P., Průcha K.

  Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Kněžicím. Průběh byl stejný jako v prvním zápase, soupeře jsme přehrávali a bylo otázkou času, kdy se prosadíme. To se nakonec dokonale povedlo Maškovi P., který se prosadil ze začátku první půle hned 3x po sobě a přiblížil nás výhře. Druhou půli jsme začali stejně vlažně a soupeř snížil na 3:1. po té jsme ale opět zabrali a výsledek si pohlídali. K tomu i přidali nějaké branky, když se trefil Průcha K. a Mašek P., třešničkou na dortíčku byl proměněný trestný kop v podaní Radka Tomana za akumulované fauly. Vyhráli jsme teda zaslouženě 6:1

  Branky: Mašek P. 4, Průcha K., Toman R.

  Sestava:  Toman R., Lapeš O., Kalný L., Průcha K., Průcha A., Merhaut M., Mašek P., Mašek D.

  /OL/

 • Šťastné a veselé vánoční svátky a pohodový rok 2013

  24.12.2012
  Sportovní klub Starlet Jihlava si dovoluje všem svým příznivcům popřát klidné a příjemné prožití vánočních svátků. Vedení klubu děkuje všem svým fanouškům za podporu v roce 2012 a přeje jim šťastné vykročení do nového roku 2013.

  Během svátků nás můžete shlédnout na Vánočním turnaji v Jihlavě

  26.12.2012 - 10:30 Hala SK Modeta


  A také těsně před silvestrem ve třetím futsalovém kole. 

  29.12.2012 taktéž v 10:30 ve sportovní hale Města Třešť. • Ve druhém kole se nám už tolik nedařilo

  16.12.2012
  V sobotu 15.12. jsme se představili opět na palubovce v Třešti v souboji s favorizovaným soupeřem FK Mrákotín.

  Do zápasu jsme vstoupili trošku ospale. Soupeř nám zamotal hlavy a tak se nebylo čemu divit, když šel po chvíli do vedení.
  Hra se trošku zformovala, ale náboj to pořád nemělo. Mezitím Mrákotín začal přidávat na tempu, kterému jsme doposavad sotva stíhali.

  Mrákotín zvýšil na 2:0 a nad Starletem se setmělo.

  Na konec druhého poločasu se naši borci ale chytli a po individuální akci Lukáše Kalnýho zakončoval Adam Průcha do odkryté svatyně.

  Do druhého poločasu jsme vstoupili už v lepší náladě a snažili se zvrátit zápas. Ovšem v koncovce se nedařilo. 
  Mrákotín zatím přidal pět minut před koncem na 1:3. 

  Tři minuty ke konci zápasu jsme zkusili přesilovku, která ale trvala přesně tři vteřiny, když po rozehrání chytil odražený balón Svoboda a pohodlně skóroval do prázdné branky.

  Druhý zápas s Palermem byl kontumován v náš prospěch.

  Starlet - FK Mrákotín 1:4 (1:2)
  Branky: Kalný
  Sestava: Toman, Průcha K., Kalný, Bambula, Mašek D., Průcha A., Volák D.

  Starlet - Palermo 0:3 (kont.)
 • V anketě WEB ROKU 2012 MKJI jsme obsadili první místo!!

  12.12.2012
  Starlet Jihlava sbírá ocenění i na mimo sportovní scéně. Při pravidelném pořádání valné hromady Malé kopané v Jihlavě, po předání cen za sportovní výkony, došlo i na ocenění "mediální propagace" v anketě "WEB ROKU 2012".

  V této anketě jsme získali nejvyšší ocenění!!!
  Na fotce s pohárem za první místo zachycen manažer týmu Ondřej Lapeš.
  web roku 2012

  Tímto bychom chtěli poděkovat za toto ocenění pořadatelům a hlavně za práci našemu týmu, který se o náš web stará.
  V neposlední řadě také práci fanoušků, kteří se aktivně, či pasivně na tvorbě podílejí.
  A prakticky Všem, kteří nám fandí a sdílí naše výhry, ale i prohry s námi. :o)


  Děkujeme. :o)

  /LP/OL/ a spol.
 • Do nové sezony futsalu jsme vstoupili bez ztráty bodů.

  04.12.2012
  V sobotu 1.12.2012 začala nová sezona Futsalu. V úvodním dvojzápase jsme si vedli víc než výborně!

  V prvním letošním zápase futsalové sezony jsme nastoupil proti Atisu. Hned od začátku bylo vidět, že je to první utkání sezony, tak že se hrálo dost opatrně. Goly dlouho nepadaly, diváci se dočkali až ke konci první půle, kdy jsme 2x udeřili a dostali se po půlce do vedení 2:0. Ve druhé půli jsme začali o mnoho aktivněji, za začátku jsme měli spoustu šancí, ale bohužel jsme nic neproměnili. Známé pravidlo nedáš-dostaneš se hned ukázalo jako pravdivé, když Atis snížil na 2:1. Poté jsme opět zapnuli a nakonec zápas s přehledem vyhráli 5:1.

  Ve druhém zápase jsme se utkali s velmi těžkým soupeřem, Kněžicema. Utkání začalo velmi opatrně, bylo vidět, že nikdo nechce udělat chybu. Bohužel jsme první chybu udělali my a prohrávali jsme 1:0. Ve druhé půli se pokračovalo ve stejném duchu. Bohužel jsme opět inkasovali, když se po nedůrazu obrany trefil patou "kněžický Robben" a vypadalo to s námi špatně. Ale zbraně jsme nesložili, což bylo pro zbytek zápasu velmi důležité, začali jsme lépe kombinovat a svého soupeře přehrávat. Výsledkem tohoto počínání bylo nakonec otočení zápasu na konečných 4:2.

  Hodnocení: v obou zápasech jsme si jednoznačně zasloužili vyhrát, podali jsme výborné taktické výkony, podložené brankami. Nebýt zaváhaní na začátku zápasu s Kněžicema, tak by to bylo sobotní ráno s ideální přichutí. Nesmíme zapomenou na brankáře, který parádně zachytal, což potvrzují pouze 3 vstřelené branky. Určitě to musíme hodnotit jako parání vstup do sezony

  Sestava: Průcha A., Průcha K., Kalný, Zamazal, Heřmánek, Mašek P. Mašek B., Bambula, Toman R.
  Branky: Mašek P.3, Průcha A.2, Zamazal, Heřmánek 2, Kalný

 • Hrající Manager týmu Ondřej Lapeš hodnotil uplynulou sezónu MKJI

  20.11.2012
  Vedení klubu v čele s hrajícím managerem a kapitánem Ondřejem Lapešem nám odpověděli na otázky týkající se uplynulé sezóny.
  V článku také najdete informace do dalších sezón o struktuře a filozofii týmu.

  Jak hodnotíš Vaše vystoupení v Podzimní části I. ligy?Ondřej Lapeš
  Myslím si, že naše vystoupení v Podzimní sezoně se víceméně povedlo. Když si vezmu, že jsme v Jarní sezoně bojovali o záchranu, tak letošní 4. místo je skvělým umístěním, ale trošku zklamání je, kdybychom využili příležitosti a lépe  zvládli jeden zápas, tak mohlo být i 3. místo, což by po dlouhém medailovém půstu znamenalo parádní úspěch.

  Béčko si vybojovalo pohodovou záchranu už se začátku soutěže, kdy se nasbíralo dostatek bodu, takže se sezona odehrála víceméně v poklidu. Byla tam i chvilková šance na postupové pozice, ale nakonec nás týmy před námi porazily, takže konečné umístění je spravedlivým vývojem sezony.

  Chtěl bys něco vyzdvihnout na této sezoně nebo někoho zvláště ocenit?

  No určitě bych chtěl vyzdvihnout brankáře Honzu Filsaka, který odchytal všechny zápasy za A-tým i B-tým a byl oporou, hlavně v zápasech první ligy, kterou neměl osahanou, a kde  je kvalita jiná, než v 7.lize.Tyto zápasy  zvládal v pohodě, i když nějaké slabé okamžiky by se taky našly, ale zkušenosti se pak projeví s dalšími zápasy. A dále by to byl asi Adam Průcha, který byl naším suverénně nejlepším střelcem, i když trocha kombinačního by mu taky neškodila. :-) Dobře se uvedla i nová akvizice, Roman Dvořák, který se v týmu dobře usadil a další zápasy budou určitě lepší, když se více sehraje s týmem. Jediným jeho mínusem je horší defenziva. :-) Jinak ostatní předvedli standardní výkony. Menším zklamáním je Mára Matějíček, od kterého bych čekal více,než tomu bylo v této sezoně, on určitě ví na čem zapracovat :-)

  V B-týmu hrajeme v tomto složení už docela dlouho a každý si drží svůj standard, který v této sezoně dobře podpořil Vojta škoda a Štěpán Bambula. Nečekané akorát bylo, že jsem hrál o krále střelců, což už bylo zmíněno.

  Jaké byly plány před touto sezonou?
  Pře sezonou jsme si dali víceméně jediný cíl, pohodovou záchranu. K tomu nám měl přispět i návrat Paiskyho a také přestup Romana Dvořáka v VŠP Jihlava. K tomu když si připočteme optimální scházení všech hráčů, tak lze mluvit o splnění cílů.

  V Béčku si žádné velké cíle neklademe, jde o to si zahrát a zkoušet porážet těžké soupeře a jednou třeba zkusit i bojovat o postup, na to si ale ještě budeme muset chvilku počkat a hlavně potrénovat. :-)

  Je něco, co se Vám nepodařilo v této sezoně?
  No co se týče A-týmu, tak je to už zmíněný neúspěch s medailových umístěním, kde nám stačilo porazit Pohárovou středu, ale prohráli jsme v nádherném zápase 8:7

  V Béčku jen individuální ocenění, když jsem bojoval o krále střelců 7.ligy, což se nakonec o gól nepodařilo. Hlavně díky zápasu s Grizzly Úsobí, kdy sem mohl dát asi dalších 10 branek a bylo hotovo, ale co naděláte, když jste dřevák :-)

  Vím, že je po sezoně ale chci se zeptat už na tu nadcházející. Bude Starlet posilovat týmy do následující sezony nebo týmy zůstanou po předvedených výkonech beze změn?
  Před sezonou jsme vyřešili problém s gólmanem, když jsme zkusili do brány z Béčka Honzu Filsaka, který se osvědčil. To bylo asi místo, kde nás nejvíce tlačila bota. Pokud se tým bude scházet ve složení, v jakém nastupoval k zápasům, tak není třeba něco měnit.

  V Béčku uvidíme podle možností našich eventuálních posil v závislosti na škole a práci. Předpokládám ale , že se tým víceméně nezmění

  A jaké jsou plány ve I. lize pro příští sezonu. Jednalo už o tom Vaše vedení?
  Plány zůstávají stejné na každou sezonu. V první lize jsou velmi kvalitní celky a hlavně zde může každý porazit každého. Z toho vyplývá, že důležitá je záchrana, poté boje o lepší pozice. Hrát pohledný fotbal a hlavně se scházet, aby to stálo za to.

  V B-týmu plány zůstávají také stejné, poklidná záchrana a poté případně útok na lepší pozice. Uvidíme, jak se soutěž zase změní, když se vymění pravděpodobně 5 týmů.


  Děkuji za takové malé interview a ať se daří jak tobě, tak i Vašim týmům.
  Já taky děkuji. A všem bych chtěl popřát to samé. Ať se daří v následující sezoně a i v blížících se turnajích.

 • Začátek futsalové sezóny se blíží!!

  08.11.2012
  Je sotva týden po skončení Malé kopané a je tu další soutěž.
  Naše prvoligové Áčko i Juniorka oslavili uspokojivou sezónu a dnes už se naplno věnují přípravám na Futsal.futsalova sezona

  Startuje již tradiční Zimní futsalová liga " O Pohár starosty Města Třeště ".
  Výběr hráčů určených pro základní část sezony je už jasný, zbývá pouze pár otazníků.

  Soupiska

  Filsak Jan, Toman Radek, Lapeš Ondřej, Paiskr Lukáš, Kalný Lukáš, Škoda Vojtěch, Stockinger Marek, Bambula Štěpán, Kolman Martin, Mašek Dalibor, Mašek Petr, Zapletal Lukáš, Průcha Adam, Průcha Kamil, Volák Dalibor

  Rozlosování

  zapasy futsal 2012/2013

 • Derniéra Juniorky přinesla veliké zklamání

  02.11.2012
  Ve čtvrtek sehrála i naše juniorka poslední zápas sezony a to s celkem www.odbilla.cz "B".

  Zápas byl vyrovnaný a přinesl mnoho zajímavých situací.www.odbilla.cz
  Naši borci obléhali svatyni soupeře, ale dát branku se v prvním poločase nedařilo.
  Tu vsítili hosté, když střelu na kterou sedaly mouchy za letu náš dosud nepřekonaný brankář neudržel. A míč záhadně proklouzl až za jeho záda. 0:1

  Na vedoucí gól soupeře jsme dokázali ihned odpovědět. Když po nahrávce Dana Švaříčka, zužitkoval kapitán Michal Kahoun své zkušenosti ve vápně a vsítil svou třetí branku v sezoně!
  1:1
  Soupeře jsme dokázali dostat do tlaku, ale vedoucí branka stále né a né padnout.
  Po individuální chybě v obraně nás soupeř opět potrestal. 1:2

  Všechny naše slibné šance zastavila buď konstrukce branky, nebo šikovný brankář soupeře.

  Po několika nezdarech naše obrana opět kapitulovala. Po brance na 1:3 se prakticky hra rozpadla.
  V průběhu nekolika málo minut jsme prohrávali už 1:5.

  S tímto stavem jsme se nechtěli smířit a veškeré síly jsme vrhli do útoku.
  Štěstí nám tentokrát ale nepřálo a stálo na straně soupeře.

  Poslední zápas sezony jsme tak naprosto nezvládli a to po všech stránkách.

  Prohra s Odbillou nás upevnila na 6. pozici VII. ligy.
  Vzhledem k tomu, že tahoun Ondra Lapeš v zápase neskóroval, nestal se tak kanonýrem soutěže pouze o jednu, jedinou branku.

  Těšit ho může pouze to, že jeho góly v obou týmech přispěly k zasloužilým výhrám a výkonu celého týmu.

  Tímto jsme zakončili sezónu malé kopané. A můžeme se těšit na tu další. :o)
 • Přestřelka s Pohárovou středou o bronzovou příčku

  29.10.2012

  V poslední zápase sezony jsme nastoupili proti Pohárové středě a tento zápas jsme chtěli vyhrát, neboť by nám to zajistilo 3.místo v konečné tabulce.Pohárová středa

  První půle začala zostra, když jsme jako v jiných zápasech zaspali začátek a brzy jsme prohrávali 3:0. Až za tohoto stavu jsme konečně začali hrát, běhalo se, dobře kombinovalo a bylo i střelecké štěstí. Výsledkem bylo otočení výsledku na 4:3, čímž také první půle skončila.

  Ve druhé půli bylo vidět, že oba týmy chtějí vyhrát, na obou stranách byly vidět krásně kombinační akce, ale také i velké chyby. Pohárovka začala lépe, když otočila na 5:4, poté se zápas měnil z našeho pohledu následovně 5:5, 5:6, 6:6, 6:7, 7:7, 7:8, na tento gól už jsme nestačili zareagovat a prohráli tak těsně 8:7.

  Největší chybou bylo, že jsme ani jednou nestačili po vyrovnání dal vedoucí branku, i když na ní šance byly, to bylo jediné, co rozhodlo.

  Jinak z ohlasů po zápase bylo vidět nadšení z obou táborů, že se hrál parádní fotbal nahoru-dolu se spoustou branek a o tom vlastně celá malá kopaná má být. Bez zbytečných emocí a s dobrým pocitem na konci zápasu.

 • Grizzly Úsobí si odnesli debakl od Juniorky

  25.10.2012

  Naše Béčko nastoupilo proti Grizzly Úsobí a živilo naději na nejlepší umístění za poslední sezony. Hlavním faktorem utkání bylo to, že se soupeř sešel pouze se 4 hráči v poli, což o osudu utkání prakticky rozhodlo. Za Juniorku poprvé v sezoně nastoupil Š. Bambula, který měl vyřízen přestup z A-týmu a bylo to hned poznat.Grizzly Úsobí

  V první půli jsme začali okamžitě útočit, protože O.Lapeš se chtěl vyšponovat výše v tabulce střelců, to za začátku dostávalo trhliny, když se prosadil soupeř a dostal se do vedení 1:0. Poté jsme zápas definitivně ovládli a přidávali góly. Nemá smysl zápas ani jinak rozepisovat, protože se jednalo a nerovnou partii. Zápas jsme nakonec vyhráli výsledkem 15:3, když se O.Lapeš trefil 7x, nová akvizice Š. Bambula 4x, D. Švaříček 3 a jednu branku si také připsal kapitán M. Kahoun.

  Musíme také ale připomenout, že jsme spoustu šancí zahodili, každý mohl dát pomalu o 5 branek více, nicméně 3 body jsou doma a při troše štěstí můžeme bojovat o postup.

  V příštím kole musíme porazit www.odbilla.cz „B“ a udržet výhodnou pozici pro možný postup. O.Lapeš bude bojovat o krále střelců, když v aktuální tabulce je první s jednogólovým náskokem.

 • V duelu s mistrem rozhodly čtyři minuty

  22.10.2012

  Naše Áčko nastoupilo proti Klasikům v důležitém zápase, když jsme potřebovali bodovat, abychom se udrželi na bedně.FKKlasici

  To se nám od začátku zápasu moc nedařilo, po špatně ubráněných situacích a nešťastně odražených balonech se Klasici dostali do vedení 3:0. Do první půle jsme ještě stačili alespoň snížit, když střelu O. Lapeše dorazil A. Průcha.

  Ve druhé půli jsme začali dobře, když se prosadil Kolman a snížil na 2:3. Poté jsme začali bezhlavě útočit a to se nám stalo osudným. Klasici nás pak zasypaly několika góly až na 2:8, hlavně díky skvěle zvládnutým breakům, když trestali naší špatnou rozehrávku na jejich polovině a hlavně naší bídné obranné fázi. Nakonec nás Klasici zničili v poměru 11:3, když se povedlo skórovat znovu A. Průchovi

  Důležitý zápas nás teda stálo naše bezhlavé útočení a hlavně špatná obraná fáze, když jsme nastoupili s jedním klasickým obráncem a zbytek byli spíše útočníci, kteří v našem týmu zrovna nemají bránění v krvi.

  V příštím zápase nás čeká Pohárová středa se kterou se utkáme o bednu. Jakákoliv výhra nám zajišťuje minimálně 3.místo. V případě remízy nebo prohry skončíme letos bez medaile.

  /OL/

 • Juniorka si vyšlápla na Želetavu

  20.10.2012

  Ve čtvrtek jsme nastoupili proti Olds Želetava, která se zrovna nacházela na druhém místě tabulky, a tak jsme mohli jen překvapit.

  zeletava

  Po úvodu zápasu jsme zjistili, že se se soupeřem dá hrát vyrovnaný zápas, a tak jsme se toho nebáliJ Hned z větší akce se po kombinační akci prosadil střelou po zemi k tyči trefil Lapeš O. Poté se ale po nedorozumění v obraně trefil i soupeř a srovnal na 1:1. To ale nebylo do konce první půle všechno, ke konci půle se po skrumáži před bránou prosadil svojí letošní první trefou Procházka Zdeněk.

  Ve druhé půli se začalo zostra, hlavně soupeř byl efektivnější a otočil zápas na 3:2. To si Starlet nenechal líbit a začal pohybem svého soupeře přehrávat a vytvářet i šance. Pomalu se chýlilo ke konci zápasu, když po kombinační akci zakončoval do odkryté brány kapitán týmu Kahoun Michal a připsal si tak také první branku v sezoně. V závěru zápasu jsme si ještě vypracovali roh, který zahrával Vojta Škoda a našel v náběhu Lapeše O., který se neomylně trefil a zařídil výhru 4:3 a další pěkné body do tabulky.

  Letošní sezona se dá považovat za úspěšnou, 5.místo a 16 bodů je parádní počin, navíc nám ještě chybí dva zápasy se soupeři, kteří jsou za námi, a tak by se ještě nějaké body daly očekávat.

  /OL/

 • Áčko rozstřílelo Ježky a stále bojuje o medailové pozice!

  16.10.2012
  V rámci 9. kola podzimní soutěže I. ligy Malé kopané v Jihlavě se náš A-tým utkal s týmem Ježek "A".

  Utkání to bylo zprvu vyrovnané, ovšem netrvalo dlouho a obrana Ježků kapitulovala před náporem našich borců.

  Nejdříve se do odkryté branky trefil Jirka Matoušek. Poté přidal další dvě trefy Adam Průcha.

  Do druhého poločasu jsme šli s jistým náskokem. "Jen to udržet a neinkasovat!": znělo z úst kapitána Ondřeje Lapeše.

  Po několika neproměněných šancí se chytl i nováček Roman Dvořák svou 5. ligovou trefou.

  Kosmetickou úpravu dokonali střelci Martin Kolman a Adam Průcha, kteří upravili skóre na šest branek.

  V posledních vteřinách se probudil i soupeř, který zasadil čestný gól a snížil tak na konečných 6:1.

  A-tým se drží na 3. místě tabulky díky rozdílu skóre.

  Následující dva zápasy rozhodnou o umístění a zda náš tým vybojuje medaili!!!

  Mistrem se stal tým Klasiků už dvě kola před koncem, tímto jim Gratulujeme.
 • Dramatické konce vládnou první ligou. Áčko vydřelo body v poslední minutě!

  09.10.2012
  V podzimním pondělním večeru nastoupily v rámci 8. kola nejvyšší soutěže MK Jihlava proti sobě celky Starletu a Litrpůlu. Litrpul

  Poučeni z předchozích nezdarů jsme vstoupili do zápasu zodpovědně od první minuty a dokázali si vytvořit tlak.
  Ten vyústil v jednobrankové vedení, o které se postaral Vladimír Michálek svou letošní čtvrtou ligovou trefou.
  Do konce poločasu jsme si vytvářeli další slibné šance, ovšem všechny ztroskotaly na koncovce.

  Druhý poločas přinesl samý zvrat i překvapení.
  Nejdříve jsme zvýšili na 2:0, když se trefil Adam Průcha. Poté ale přišlo naprosté vypnutí. Takřka v rozmezí čtyř minut došlo k srovnání. Starlet byl ve špatném rozpoložení a tak se nebylo čemu divit, když úřadoval soupeř. Ten dokázal přidat další dvě branky a strhnout tak vedení na svou stranu.

  Blížil se konec zápasu a šlo do tuhého. Obléhání Litrpůlské branky bylo bez efektivity zakončení. Nakonec se ale probudil ze zimního spánku Marek Matějíček, který nejprve snížil na 3:4. A minutu před koncem po kombinaci Paiskr - Michálek - Matějíček se ocitl sám před hostujícím brankářem. Úžasnou kličkou mezi kotníkama vymotal nejednoho soupeře a dokázal vyrovnat na konečných 4:4.

 • Juniorka pouze remizovala s Esquadrou!

  05.10.2012

  Naše juniorka se ve čtvrtek opět představila v 7.lize, tentokrát proti Esquadře. Počasí tentokrát moc nepřálo, ale podzim už je tu, tak se moc pěkné počasí očekávat nedá. :)

  Juniorka se před zápasem nacházela na 5. pozici, zatímco její soupeř se krčil na předposledním místě, a tak role favorita byla jasná.

  Zápas začal lépe Starlet, když se hned v úvodu dostal do vedení, když se střelou mezi nohy prosadil Lapeš O. Poté se dlouho nic nedělo, až udeřil soupeř, když obránce hostů prostřelil vše co mu stálo v cestě. Do konce půle se Starlet už neprosadil, naopak soupeř využil klasické chyby Starletu, když nepokryl roh a trefil krásnou střelou „angličana“. Do konce první půle se ještě trefil Stockinger a srovnal na 2:2. To bylo v první půli vše.

  Ve druhé půli se pokračovalo ve stejném duchu, akorát se jako první prosadil soupeř a dostal se do vedení 3:2, opět to bylo po klasické chybě Starletu, z autu hlavou dostat gól je naše silná stránka. :) Poté se Starlet pokoušel zápas alespoň srovnat, ale dlouho se nedařilo, protože Štokiho švagr v bráně předvedl parádní výkon a obrana hrála na hraně možností a spoustu střel zablokovala. Těsně před koncem se ke střele odhodlal Lapeš O., který s pomocí teče soupeře srovnal na konečných 3:3.

  Starlet se tak stále drží na 5. pozici a dá se říct, že je definitivně zachráněn. Nicméně se ještě úplně nemusí vykašlat na boj o přední příčky.

  Nicméně v následujících zápasech se ukáže pravá síla, když se utkáme s STS Chvojkovicema-Brod a Olds Želetava.

  Zatím se ovšem dá probíhající sezona označit za úspěšnou.

  /O.L./

 • Áčko porazilo Ježoury a stále se drží na třetí pozici!

  02.10.2012
  V pondělí se náš A-tým utkal s týmem "Ježouři" (bývalá rezerva prvoligových Ježků). Snad poprvé za několik sezon jsme se sešli v hojnémJezouri - starlet počtu.

  V první poločase jsme trošku soupeře podcenili a v úvodu mu nabídli několik šancí, ze kterých soupeř těžil. Vedení soupeře 2:0 tým dostávalo do kolen. Ovšem rychle jsme se oklepali a začali soupeře tlačit. Nejdříve snížil Martin Kolman svým průnikem na 2:1. A zanedlouho se prosadil i nestárnoucí nováček Roman Dvořák, když rozehraný rohový kop proskákal celým vápnem až na Romanovu nohu od které skončil balón v síti. 2:2 

  Poločas se týmy rozcházely dvoubrankovou remízou. Ovšem hráči Starletu šli do další poloviny zápasu s jasným cílem, vítězství!

  Díky kanonýrovi Vladimírovi Michálkovi šel náš tým do vedení! Na 2:3 zvyšoval právě už zmiňovaný nejlepší střelec celé historie Malé Kopané v Jihlavě. I ostatní hráči byli při chuti, ovšem kombinace Lapeš - A. Průcha - Kolman - Bambula vyšla na prázdno, když Bambula trefil balon těsně vedle tyče.

  O další změnu skóre se postaral nestárnoucí lodivod obrany Kamil Průcha, když se položil do nacentrovaného balonu hlavou a nekompromisně uklidil míč do branky. Svou 71. ligovou brankou tak zvýšil na 2:4.

  Ježouři dokázali utvořit nátlakovou hru. Zaváhání v obraně tak dokázal využít hostující Mašek, který šikovně obstřelil obránce a snížil na rozdíl jedné branky. 3:4

  Svou druhou branku v zápase dosáhl Roman Dvořák, který uklízel balon takřka do prázdné brány, kde jej našel Štěpán Bambula po individuální akci krásnou přihrávkou přes vápno soupeře. Stav utkání 3:5

  Blížila se poslední minuta zápasu a soupeř vybojoval autové vhazování. To se podařilo Ježourům zužitkovat ve svůj prospěch, když nehlídaný Číhal snížil na 4:5.

  Rozhodčí Bártů prakticky ihned ukončil zápas za konečného stavu 4:5 pro Starlet.
 • Interview s Kamilem Průchou!

  01.10.2012

  Hráči pod drobnohledem. Tentokrát jsme vybrali k malému průzkumu osobního života dlouholetou oporu obranné formace Kamila Průchu

  Je třeba zmínit, že ačkoliv Kamil hraje v obraně, může se pyšnit svými 69 ligovými trefami.

  foto Kamil PrůchaKamil Průcha#16

  Dotazník

  1. Jak ses dostal k fotbalu a kdy si s ním začal nebo děláš nějaký jiný sport?

        Na průmyslové škole ze spolužákem. Hraji nohejbal.

  1. V jakém týmu momentálně působíš?

               Starlet – malá  kopaná ,    Žďár nad Sázavou -  nohejbal

  1. Máš za sebou nějaké sportovní úspěchy, kterými by ses rád pochlubil?

              Bez chlubení  -  nohejbal, za působení v národním týmu

                                                                    - více mistr Evropy

                                                                    - 4 násobný mistr republiky

                                                                    - několika násobný vicemistr rep.

  1. Co tvůj osobní život, kde pracuješ nebo studuješ?

              Pracuji v Praze v soukromé sportovní firmě

  1. Co rodina a sourozenci?

              Mám manželku, syna a dceru

  1. Máš přítelkyni?

             Manželku!!!!!! 

  1. Jaké jsou tvé další koníčky?

              Sport,  lenošení 

  1. Tvé oblíbené jídlo a pití?

              Čína na český způsob,  coca-cola 

  1. Tvůj oblíbený film?

              Všechny s Belmondem

  1. Tvůj oblíbený herec?

      Zkus hádat;-)

  1. Tvůj oblíbený fotbalový klub?

             Slavia Praha

  1. Co říkáš na probíhající sezonu malé kopané?

             Docela dobrý

  1. Jaké si myslíš, že jsou šance Starletu v probíhající sezoně?

              Docela dobré

  1. Jaké jsou tvé osobní cíle?

              Přežít každou sezonu bez zranění

 • Juniorka přehrála Rail Team!

  27.09.2012

  Juniorka Starletu nastoupila ve čtvrtek proti Rail Teamu, který měl o pouhé 2 body, a tak si chtěla tento náskok minimálně podržet, v lepším případě navýšit.rail team

  Začátek zápasu byl opatrný, moc šancí vidět nebylo. Po chvíli se ale oba týmy osmělily a začaly padat i góly.

  Jako první se trefil soupeř, když využil našeho nedůrazu před naším pokutový územím. Vedení soupeři ale nevydrželo dlouho, když z přímého kopu z poloviny hřiště využil Lapeš O. teče soupeře a srovnal na 1:1, tímto výsledkem také poločas skončil.

  Ve druhé půli opět začal lépe soupeř, který se dostal do vedení 2 :1. Juniorka ale opět rychle zareagoval, když si na Stockingerův roh naběhl znovu Lapeš O. a srovnal na 2:2, poté se dlouho nic nedělo, až 8 minut před koncem si vzal na vlastní polovině míč při chuti hrající Lapeš O., který si míč prohodil mezi dvěma bránícími hráči a těsně za půlkou svojí dělovkou pod břevno dostal Starlet poprvé do vedení 3:2. Poté se už Starlet zaměřil především na defenzivu a soupeři nic nedovoloval. V poslední minutě pečetil výhru Starletu 4:2 svojí letošní první trefou matador týmu, Lapeš J., který se trefil přímo z odkopu od brány.

  Starlet se tak drží na 5.pozici s 12 body a dá se říct, že je v pohodě zachráněn v 7.lize, když se nám bude podobně dařit i v dalších zápasech, tak by z toho mohlo být zajímavé umístění na konci sezony.

  /OL/

 • R.U.M převálcoval dosud neporažený A-tým v I.lize

  24.09.2012
  V pondělí 24.9.2012 se ve 20:00 na hřišti Na stoupách utkaly dva známé celky z první poloviny tabulky. Náš dosud neporažený A-tým s celkem R.U.M.

  Starlet - RUM
  Hráči chtěli navázat na formu z předešlých utkání. Ale Horor, který se stal v úvodních minutách, celou představu rozbil. 
  Tým R.U.M. šel do vedení a to hned o 3 branky během několika minut. Na chvíli se tento rozjetý vagon podařilo zastavit, a to brankou Adama Průchy, který svou 5. brankou v dresu A-týmu snížil na 1:3. Tento stav setrval až do poločasu.

  Do druhé půlky jsme zasadili ostřejší tempo a R.U.M. jsme přehrávali. Ale chybělo kousek štěstíčka. Hráči si vypracovali slibné šance, ale bohužel žádná z nich neskončila brankou. Pouze nastřelení čtyřech tyček za sebou. A tak úřadoval opět soupeř, který zasadil další hřebíček do "rakve" a zvýšil na 1:4. 

  Na to jsme odpověděli i my brankou, když Adam Průcha vstřelil druhou branku v zápase. Stav 2:4.
  Jiskru naděje vykřesal Roman Dvořák, který se po kombinaci s Jirkou Matouškem prosadil před brankou soupeře. Stav 3:4.

  Soupeř ale trestal prakticky všechny naše chyby. Nedůslednost a nedůraznost nahrála hráčům soupeře a ti ve hrající pohodě zvýšili na 3:5.

  Poslední tečkou za zápasem udělal opět celek R.U.M., který po akci na jeden dotek upravil skóre na konečných 3:6.

  První prohrou jsme spadli na 3. příčku I. ligy. 

  Věříme, že se nám v dalším zápase podaří potvrdit formu z úvodních zápasu a tato prohra bude jen kosmetickou vadou nad celou sezonou.

  Hoši BOJOVAT!!!
 • Drama až do konce! Juniorka v 5.kole podlehla Kalvárii.

  20.09.2012
  Juniorka se v 5. kole VII. Deník.cz ligy utkala s celkem FC Steak House na Kalvárii "A".Juniorka

  Souboj obou celků byl vyrovnaný od začátku zápasu. První, kdo šel do vedení byl tým Kalvárie, který získal míč na půli a kombinační hrou přešel přes naši obranu.

  Druhý gól přišel po rohovém kopu soupeře, když se nehlídaný Švaříček opřel do balónu a prostřelil našeho brankáře.
  Výsledkově to vypadalo, že měl soupeř ze zápasu více. Pravda byla ale jiná, hráči Starletu určovali tempo hry, ovšem útoky do plné obrany a střely na bránu vždy skončily mimo tři tyče.

  Do druhého poločasu zněly pokyny jasně, pokusit se o zvrat. Jak se řeklo, tak se udělalo. Takřka po rozehře a pár vyměněných přihrávkách Juniorka snížila na 1:2 brankou Paiskra, který prostřelil shluk hráčů před brankou.

  Poté se prakticky hrálo na jednu bránu, ale touha po vyrovnání vyústila ve veliké zklamání. Kalvárie rozehrála aut a Navrkal svým druhým gólem zvýšil vedení Kalvárie na 1:3.

  Naše kombinace byla krkolomná ale i přes to jsme si dokázali šance vytvořit. Po faulu na Paiskra u pokutového území soupeře se k rozehrání přímého volného kopu postavil Ondřej Lapeš. Intuitivně místo střely zvolil narážečku o postavenou zeď a z následné přímé dělovky umístil balón za zády brankáře. Stav 2:3.

  Blížil se nemilosrdný konec zápasu. V poslední minutě rozjel akci Ondřej Lapeš, který krásným křižným balónem po zemi našel kapitána Michala Kahouna u branky soupeře. Ten se mohl stát ikonou zápasu, avšak prudký balón minul a ve sportovních novinách pro něj zbyl pouze "Borec na konec - palec dolů"

  "Zápas nám protekl mezi prsty, je potřeba se z toho oklepat a zvítězit v dalším utkání": znělo z rozhovorů hráčů po zápase.
 • A-tým v I. lize stále bez prohry v 5. kole remizoval s Armagedonem!

  17.09.2012
  V 5. kole I. ligy Malé kopané nastoupilo naše áčko k utkání s loňským mistrem Armagedonem.armagedon - starlet

  Začátek byl aktivní na obou stranách, respekt ze soupeře byl znát. Armagedon známý svou kombinační hrou dělal v bránění našich hráčů pořádný zmatek. Po pár nevydařených šancí se z ničehož nic ocitl před brankářem Filsakem hostující Brož, který doklepl balon do sítě.
  Stav 0:1 svítil na "tabuli" až do konce poločasu.

  Ve druhé půli se tempo zvýšilo a hráči nechtěli dát svému soupeři nic zadarmo. Starlet si začal vytvářet více slibných šancí, ovšem žádná z nich neskončila brankou. 
  Armagedon zvýšil na dvoubrankové vedení, když Třetina po autovém vhazovaní doslova proskákal až před bránu a střelou překonal brankáře. (Stav 0:2)

  Vypadalo to, že je po zápase. Ale opak byl pravdou, tým nakopla branka Kamila Průchy, který překonal brankáře Armagedonu střelou k tyči. (Stav 1:2)
  Následně se s dalšími příležitostmi se roztrhl pytel. Ačkoliv koncovka byla tragická nakonec jsme se dočkali vyrovnání. Kapitán Starletu Ondřej Lapeš vzal odpovědnost na sebe a prostřelil chumel hráčů a tím tak srovnal na 2:2.

  Tlak Starletu stupňoval a hráči chtěli obrat mistra o všechny body. Hřebíček do rakve měl na noze Vladimír Michálek, bohužel jeho pokus mířil vedle a vedení Starletu se tak muselo smířit s dělbou bodů.

  K vidění byl pohledný zápas obou týmů z první poloviny tabulky a remíza byla takřka zasloužená. V dalších bojích bude hrát áčko o udržení mezi špicí, a tak věříme, že z nich vyjdeme vítězně!!!

  A-tým zůstává na 2. místě a ztrácí na vedoucí Klasiky 4 body.

 • Unikátní video záběry přímo ze hry. Vžijte se do hry! Juniorka - Dobrejtým

  16.09.2012
  Připravili jsme pro Vás unikátní video záběry ze zápasu s celkem Dobrejtým. Proti kterému nastoupila juniorka v rámci 3. ligového kola VII. ligy Malé kopané v Jihlavě. Utkání skončilo 3:1 pro Juniorku. Na videu můžete vidět oba góly Záškyho, ale i akci Lapyho a následný gól. :)

  Zvláštní poděkování patří Honzovi Kultovi, který propůjčil svůj přístroj a video zaznamenával a následně pro Vás sestříhal! :)

  Děkujeme!

 • Nováček v dresu Juniorky V. Škoda, spolu s Matějkou rozstříleli tým SC-Cavalera

  14.09.2012
  Čtvrtek - 20:30 - Juniorka nastoupila k dalšímu utkání VII. ligy s týmem SC - Cavalera.
  V dresu juniorky se představil nováček Vojtěch Škoda, který přišel z prvoligového celku FK Klasici po té, co se stal volným hráčem.

  1. Poločas
  Juniorka začala výborně, hned od začátku si vytvořila tlak a herní převahu. Po několika slibných šancí, které ale neskončily brankou, se k prvním trefám v sezoně prosadili Petr Matějka a Jan Drtina, kteří poslali Starlet do dvoubrankového vedení.
  Soupeř se pouze zastřeloval a tak brankář Starletu neměl moc práce. Na druhé straně tomu bylo opačně. Byl to právě Petr Matějka, který převzal balón od obrany a vyběhlého brankáře elegantně přehodil ve stylu Karla Poborského.

  Stav po poločase 3:0

  2. Poločas
  Do druhého poločasu jsme vstoupili obdobně. Jedna hezká akce střídala druhou, avšak ani jedna neskončila brankou.
  S tím se nesmířilo útočné duo Stockinger - Škoda, kteří si vyměnili několikrát balón mezi sebou a Vojtěch Škoda uklízel do prázdné kasy.
  U další branky byl opět nováček Škoda, který po individuální akci prostřelil vše co mu stálo v cestě a zvýšil na 5:0.
  I soupeř si vytvořil hezké šance, ale v koncovce byl takřka tragický. A tak po nastřelené ruce ve vápně nabídl sudí soupeřovi penaltu.
  S tou si poradila opora našich týmů Jan Filsak, který prudkou střelu do levého horního rohu vyhmátl jak chobotnice.
  Vypadalo to na další čisté konto v naší obraně, ale jen jsme na to pomysleli přišla střela "od modré", která byla nešťastně tečována a skončila za Filsakovými zády. (Stav 5:1)
  Hráči juniorky nepolevili a přidali další branky. Nejprve úřadovalo opět duo Škoda - Stockinger, kde se druhý zmiňovaný položil do těžké přihrávky Škody, a takřka v leže zvyšoval na 6:1.
  Poslední třešničku na dortu přidal Ondřej Lapeš, který se může pyšnit nejlepším střelcem juniorky s 6-ti zásahy.

  Konečný stav 7:1.

  Fotogalerie

  • Vojtěch Škoda
  • Marek Stockinger
  • Střelci
  • Rohový kop
  • Hra
 • Áčko ztratilo vedení a přišlo o 2 body s Atisem

  10.09.2012
  V pondělí 10.9. nastoupil náš A-tým proti nováčkovi soutěže FC Atis Jihlava.
  FC Atis měl začátek sezony famózní, a tak bylo jasné, že tento zápas nebude procházka růžovým sadem.

  Začal první poločas. Mírná herní převaha a kvalita v podání našeho týmu byla znát. Po pár oťukávacích a slibných akcí došlo ke změně skóre. Do Atisácké branky se trefil střelec Jirka Matoušek. Stav 1:0. 

  Hra střídala akci za akcí, avšak brankář soupeře chytal výborně a držel svůj tým nad propastí.
  Ve 20. minutě vyslal svou střelu, skrz chumel hráčů, opět Matoušek a zvýšil vedení na 2:0.
  Přidat ještě dvě branky a bylo by prakticky po zápase, shodli se hráči. Opak byl ale pravdou.

  Ve druhé půli úřadoval soupeř. Ten nesložil zbraně a trestal ne-důraz a lehkovážnost. Nejprve Rostislav Vevera skočil do trajektorie odkopu golmana a od něj se míč odrazil přímo do sítě. Stav 2:1.

  Našim hráčům chyběla finální přihrávka a důraz v soubojích před brankou. Jak se to má dělat předvedl opět soupeř, který po autovém vhazování, jenž tečoval Richard Vevera, srovnal na 2:2.

  Prakticky jako přes "kopírák" si vytvořil Atis další akci, kterou šel do vedení. Na stav 2:3 pro Atis zvýšil Jakub Sobotka, který opět po autovém vhazování a shluku hráčů před brankou zůstal sám před otevřenou svatyní a dorazil míč hlavou do brány.

  Atis se stáhl a jeho obrana byla neprostupná. Takřka ke konci hororový scénař zachránil kapitán Ondřej Lapeš, který srovnal na konečných 3:3.

  Sečteno a podtrženo: Atis předvedl sympatický výkon, o proti tomu pro náš celek je to obrovská ztráta a nezbývá nic jiného, než se z toho poučit do dalších bojů. V následujícím kole nás čeká loňský mistr ligy Armagedon.

 • Krásné modelky představily sady našich dresů!

  09.09.2012
  Připravili jsme pro Vás ukázku našich dresů. Podívaná spíše pro pány. :-)
  Krásu našich dresů vylepšily přítelkyně hráčů, které dodaly našim barvám šmrnc ! :-)

  Posuďte sami...


  • A-tým - Simča
  • B tým - Romča
  • Silva - Venkovní sada
  • Lenča - Venkovní sada
  • A tým - Simča
  • B tým - Romča
  • Silva - Venkovní sada
  • Lenča - Venkovní sada
  • Simča, Silva, Romča, Lenča
  • Simča, Silva, Romča, Lenča
  • společná
 • Záškoda zpečetil výhru Juniorky nad Dobrým týmem!

  06.09.2012
  Ve čtvrteční večer nastoupila naše Juniorka k zápasu s celkem "Dobrejtým".
  Do zápasu vstoupila juniorka sympaticky, hned v úvodu si hráči dokázali vytvořit množství šancí.
  Netrvalo dlouho a herní převahu zužitkoval Záškoda, který doklepl do brány odražený balón a poslal svůj tým do vedení. (1:0)
  I soupeř si dokázal vytvořit slibné šance, ale ty zlikvidoval Jan Filsak.

  Svou geniální přihrávkou našel Josef Lapeš naběhlého Paiskra, ten ale chytrou střelou mířil těsně vedle.
  Po čtvrt hodině hry se k svému sólu odhodlal střelec Juniorky Ondřej Lapeš, který zakončil svůj průnik střelou k protější tyči! (2:0)
  Stoperské duo Ondřej a Josef Lapešové opět klapalo na 120%.

  Ovšem Vondruška z celku Dobrejtým našel skulinu v obraně a snížil na 2:1.

  Poločas skončil za stavu 2:1.

  Po první půli Juniorka nepolevila. Hráči se drali do útoku hlava, nehlava, ale to se v některých případech nevyplatilo a soupeř se dostával do děsivých proti-útoků.
  Bránu střežící Jan Filsak podržel tým i v těch nejtěžších chvílích. 

  Tomu se odvděčil Záškoda svou druhou brankou v zápase, po nákopu Josefa Lapeše a chytré patičce Lukáše Paiskra.

  Konec zápasu 3:1

  Ze zápasu jsme pořídili unikátní video, které Vám pokusíme v nejbližší době zpracovat a vystavit.
 • Nová akvizice se vyplatila! A-tým porazil Plastomu a je stále beze ztráty.

  03.09.2012
  V první zářijový hrací den nastoupil náš A-tým k duelu s Plastomou. 
  Ke svému prvnímu zápasu v dresu Starletu nastoupila nová posila Roman Dvořák, který přišel z týmu VŠPJ.

  Hned v úvodu zápasu se právě nováček v týmu ukázal výstavní střelou do šibenice. 
  Hra se přelévala ze strany na stranu, avšak Starlet měl více šancí. Nejprve neproměnil Dvořák geniální přihrávku Merhauta, poté přišlo osvědčené pravidlo nedáš, dostaneš. Z dalšího protiútoku se dostal k míči hostující Šandera(Plastoma), který uklidil balón bodlem k tyči.

  Hráči Starletu se hnali dopředu seč mohli, avšak akce selhávali na finální přihrávce.
  S tím se nechtěl smířit Marek Merhaut, který svojí brankou na 2:1 posunul svůj tým blíže k výhře.
  Prakticky přímo z rozehrávky Plastoma vyrovnala, a to zásluhou střelce Niederleho, který vyslal svojí dělovku a bezmocný golman, před kterým balón zaplaval, neměl šanci.

  Stav po prvním poločase 2:2.

  Ve druhém poločase se na herním stylu prakticky nic nezměnilo. Oba týmy spalovali šance jak na běžícím pásu.
  Ve 34. min se po faulu na Merhauta k míči postavil Ondřej Lapeš a svojí nechytatelnou dělovkou prostřelil vše, co mu bylo v cestě!
  Soupeř ale nesložil zbraně a zanedlouho dokázal srovnat. Odražený balón se dostal až k Šanderovi, který napálil míč do protějšího vinglu, a tím tak srovnal skóre na 3:3.

  Na obou stranách byly vidět hezké akce, avšak brankáři podrželi své týmy.
  K závěru zápasu se dostal k míči Paiskr, který nahrál Dvořákovi a ten jej poslal do absolutní šance, ve které se Paiskr nemýlil a poslal svůj tým do vedení.

  Rozhodčí Kalaš důrazným hvizdem ukončil utkání za stavu 4:3 pro Starlet.

  Překvapení zápasu:
  Nováček v A-týmu Roman Dvořák, který se uvedl v úvodním zápase brankou a přihrávkou na vítězný gól. Výrazně tak přispěl k zisku třech bodů. Přejeme více takových zápasů!
  Roman Dvořák

 • Juniorka přejela rezervu druholigové Doubravy!!!

  30.08.2012
  Ve čtvrteční podvečer, za hojné podpory fanynek, nastoupila naše Juniorka proti rezervě druholigové Doubravy.
  Po minulém nevydařeném zápase byly pokyny z lavičky jasné, 3 body za každou cenu.

  V prvním poločase se hra přelévala ze strany na stranu, ovšem náš tým měl více ze hry. První příležitost měla naše pražská posila Stockinger, který ale mířil "těsně vedle". (až na rohový praporek) :)
  I soupeř měl své úvodní kvality a po krkolomné kombinaci ve středu hřiště, z ničeho nic, napálil brankovou konstrukci naší svatyně, kterou střežil Jan Filsak. Nynější opora A-týmu exceluje v obou týmech. 

  K závěru poločasu juniorka tlačila soupeře a vytvářela si nadějné šance především ze standardních situací a rohů. 
  Ke čtvrtému rohovému kopu se postavil kapitán "áčka" Ondřej Lapeš, který svou dělovkou nastřelil nabíhající a bránící hráče, od kterých se balón odrazil za záda brankáře.

  Stav po prvním poločase 1:0!

  Do druhého poločasu se vstoupilo trošku lehkovážně, hned po naší rozehře měl soupeř šanci.

  Vše si vzal pod svá křídla kapitán „áčka“, který nasázel během druhé půle čistý hattrick. Nejprve umístil k tyči dalekonosný aut Stockingera. Poté si udělal ze 4 hráčů soupeře kužele a od brány prošel celé hřiště. Celou akci zakončil výstavní střelou do šibenice. Poslední gól padl po odkopu od brány, kdy brankář soupeře neodhadl dráhu míče a ten nakonec s údivem všech skončil v síti.

  Když k tomuto střeleckému výkonu přidáme i parádně odvedenou defenzivní činnost všech hráčů a parádní výkon gólmana, kteří se postarali o to, že hráči soupeře se nedostali pořádně do zakončení, můžeme říct, že se částečně odčinil debakl z minulého kola.
  Snad tyto výkony vydrží a Starlet se v klidu udrží v 7.lize.

  Konec zápasu 4:0!

  Fotogalerie

  • Juniorka
  • Tym a Fanynky
  • Juniroka - Doubrava
  • Pražská akvizice
  • Juniorka - Doubrava
  • Juniorka - Doubrava
  • Juniorka - Doubrava
  • Juniorka - Doubrava
  • Každý máme svého Řepku!
 • A-tým naplno bodoval i ve 2. kole!

  28.08.2012
  Náš A-tým se ve druhém kole nejvyšší soutěže Malé kopané v Jihlavě utkal s týmem 1. FC Mudrcové.
  Ambicióznímu týmu Mudrců chyběl v sestavě jejich lodivod Filip Toman, který pouze postával za postranní lajnou zraněn.
  To bylo znát na celé hře hlavně v první půli. 
  Hráči našeho áčka oťukávali soupeře a po první brance se prakticky roztrhl pytel.
  První poločas 5:0 o tom svědčí. Ve druhé půli došlo ke klasické "volnosti" ze strany našeho týmu, kterou potrestal soupeř dvěma rychlými góly.

  Mudrcové se dostali prakticky do zápasu a náš A-tým na chvíli zatlačili. Hráči ale po těchto nezdarech opět zapnuli a krásnou kombinací do prázdné kasy uklízel Adam Průcha (6:2). K závěru zápasu soupeř korigoval skóre ještě jednou brankou, ta ovšem k zisku bodů nepomohla (6:3). V posledních minutách Starlet upravil skóre na konečných 7:3 a dokráčel si tak pro druhou výhru v řadě!

  Hattrickem se ukázal Adam Průcha, který vystoupal na prozatimního střelce týmu!
  Adam Průcha

 • A-tým si v prvním kole poradil s nováčkem!

  21.08.2012
  Starlet „A“ si v zápase proti nováčku soutěže, Prologu, vzal ponaučení z minulé sezóny a úvodní kolo nepodcenil, když se sešel v 9 lidech do pole. První branku vstřelil Lapeš O., který se trefil s přímého kopu přímo do šibenice. Poté převzali iniciativu hráči Prologu a otočili skóre na 3:1. Nakonec se ale z vedení po první půli radovali hráči Starletu, když ji vyhráli 4:3. Ve druhé půli už přidávali postupně branky jen hráči Starletu, až na konečných 6:3. Kaňkou zápasu bylo nepříjemné zranění Pescita Z. (Prolog) a Lapeše O (Starlet), kteří se srazili hlavami a pak se spolu sešli na šití v OÚNZu.

  /autor: O. L./
 • Začíná nová sezona MKJI - Podzim 2012

  20.08.2012
  Dnes 20.8.2012 začíná nová sezona naší oblíbené Malé Kopané Jihlava. Odstartujeme hned 1. ligou.
  Naše všechny zápasy najdete na www.starletjihlava.cz/zapasy/

  A- tým nastoupí dnes 20.8.2012 v 19 hod Na stoupách v Jihlavě proti Týmu PROLOG. Kam mimo jiné zamířil i náš bývalý strážce svatyně Vojtěch Prchal. Přejeme tímto hodně zdaru, ovšem pouze proti jiným týmům než tomu našemu. :)

  B-tým se potom utká ve čtvrtek 23.8.2012 na hřišti Evžena Rošického v 18hod proti celku Old Boys.

  Změny v kádru

  Aktualizovali jsme profily hráčů v kádrech MK a futsalu!

  Příchody

  Roman Dvořák (VŠPJ)
  Lukáš Paiskr (konec hostování Bumerang)
  Vojtěch Škoda (bývalý tým FK Klasici)

  Odchody

  Vojtěch Prchal (Prolog)
  Petr Šána (FK Klasici)


 • "Juniroka" deklasovala AZ-Chaos!

  19.04.2012
  Náš b-tým si hravě poradil s týmem SK-AZ Chaos, když jim naložil brankový přídel v poměru 5:1.
  Více o našem týmu a zápasu naspal vedoucí soutěže Lukáš Homola.

  SK-AZ Chaos vs Starlet"B" 1:5 (0:3)
  V tomto zápase byl favoritem Starlet"B", který vše i herně potvrdil. První poločas po brankách Ondřeje Lapeše a dvěma brankám Dalibora Voláka vedl Startlet"B" 3:0. Ve druhém poločase se náskok navýšil, když se prosadil po druhé v utkání Ondřej Lapeš a svůj hattrick dokončil Dalibor Volák. Za SK-AZ Chaos se prosadil, jen  Michal Fatr. Starlet"B" díky výhře 5:1 si může připsat už svojí 3 výhru v letošní sezoně.

  Autor: Lukáš Homola (mk)
 • A-tým opět prohrál i ve 3. kole s Armagedonem, krize graduje.

  16.04.2012
  Vyrovnaný zápas sehrály Starlet „A“ a Armagedon. Šancí na obou stranách bylo jako smetí, ale lepší produktivitu předvedli hráči Armagedonu, kteří vyhráli 5:2 a zajistili si tak průběžně první místo v tabulce. Starlet naopak v letošní sezoně tápe a drží se na poslední příčce tabulky.

 • První porážku "juniorky" si připsal tým 1.FC OJOJÁK

  12.04.2012
  Ve 3. kole našla naše juniorka přemožitele. Stal se jím tým 1.FC OJOJÁK, který dosliva přehrál naše mužstvo rozdílem tří branek.
  Více o našem týmu a zápasu naspal vedoucí soutěže Lukáš Homola.

  1. FC OJOJÁK vs Starlet"B" 6:3 (5:1)
  Starlet"B" byl ještě před tímto zápasem neporažený a po překvapivých dvou vyhraných zápasech, si chtěl našlápnout i na tým 1. FC OJOJÁK, který v minulém kole prohrál. V prvním poločase lépe začal 1. FC OJOJÁK, když se trefil dvakrát Marek Cmunt, Martin Nosek a dvakrát Robin Parkan. Za Starlet"B" se trefil jen Michal Kahoun a i proto prohrávali po prvním poločase 5:1. Ve druhém poločase dokončil svůj hattrick Marek Cmunt za tým 1. FC OJOJÁK a za Starlet"B" se prosadil Marek Stockinger a Michal Kanoun, ale tyto branky už ke zdramatizování zápasu nepomohli. 1. FC OJOJÁK se tak mohl z výsledku 6:3 radovat ze své druhé výhry v letošní sezoně.

  Autor: Lukáš Homola (mk)
 • A-tým trápilo zakončení i v druhém kole s Pohárovkou

  02.04.2012
  Starlet „A“ v zápase s Pohárovou středou doplatil opět na svojí střeleckou nemohoucnost a slabší obranou činnost. Pohyb hráčů Pohárovou dělal Starletu problémy, a tak si Pohárovka došla v klidu pro výhru 6:0 a stále se drží bez prohry u špice tabulky. Hattrickem se blýsknul Heřmánek.

 • "Juniorka" vykoupila Želetavu!!!

  29.03.2012
  Želetava si odnesla porážku hned v úvodním kole, skvěle zahrála naše "Juniorka", která měla ze hry více.
  Více informací o našem týmu a zápasu naspal vedoucí soutěže Lukáš Homola. 

  První kolo VII MF Dnes ligy,odstartoval zápas mezi Starlet"B" vs Olds Želetavou. V minulé sezoně Starlet"B"svého soupeře porazil 6:4 ,ale v tabulce se nacházeli téměř na stejné pozici. I v letošní sezoně se očekávalo vyrovnaný duel. V týmech žádné velké změny nenastaly,až na to,že Starlet"B" posílil Dalibor Volák z týmu Klasici"A". Zápas začal nejprve v poklidném tempu,ale fanoušci týmu Olds Želetava se mohli radovat už po 5 minutách hrací hry,kdy se po chybě obrany prosadil Jiří Vrbka. Jenže v 9 minutě se za Starlet"B"prosadil právě zminování Dalibor Volák a neuběhla ani minuta a po vyrovnávací brance se trefil znovu a poslal svůj tým do vedení 2:1. Ve 12 minutě Olds Želetava potrestala soupeře z přímého kopu, když se prosadil krásnou střelou David Jičínský, tento stav už vydržel do konce prvního poločasu. Ve druhém poločase se prosadil Ondřej Lapeš,který si šikovně naběhl na rohový kop a poslal Starlet"B" znovu do vedení na 3:2. Na 4:2 zvýšil náskok Marek Stockinger. I když Olds Želetava prohrávala už o dvě branky, tak se přesto nezdávala a bojovala o každý míč a to se jí taky vyplatilo,protože během pár minut snížil svojí druhou brankou v zápase David Jičínský a hned po něm se postaral o vyrovnávací branku Martin Aderle. Jenže stav 4:4 nevydržel moc dlouho,protože se znovu prosadil Dalibor Volák a to ve 30',35' a 38' hrací minutě a Ondřej Lapeš svojí druhou brankou upravil skoré na 9:4 pro Starlet"B",které vydrželo až do konce zápasu. Olds Želetava hrála vyrovnaný zápas,ale Starlet"B" měl lepší tah na bránu a také i více střelecké štěstí. Velký podíl na výhru měla i jejich nová posila Dalibor Volák,který za zápas vstřelil 6 branek.  

  Autor: Lukáš Homola (mk)
 • A-tým na úvod soutěže hostil favorizovanou Plastomu

  27.03.2012
  A-tým nezačal sezonu příliš lichotivým výsledkem.
  Ačkoliv se držel seč mohl, nad favorizovanou Plastomou podlehl.
  Ještě v poločase to bylo úplné drama 2:2. Následně hráči úplně odpadli po stránce, které využila Plastoma a nasázeli dalších sedm branek.
  V závěru jsme stačili pouze korigovat výsledek na konečných 3:9.
 
Předchozí utkání
logo_small.png
3:9
DRUIDS
B-tým: 2.liga
Datum a čas: 20.05.2019 - 20:15
 
 
 
Video
 
© Starlet Jihlava 1988 - 2024 | Všechna práva vyhrazena | Najděte nás na Google+
Powered by PaSYS Dev 2011