fb

Áčko ztratilo vedení a přišlo o 2 body s Atisem

10.09.2012

V pondělí 10.9. nastoupil náš A-tým proti nováčkovi soutěže FC Atis Jihlava.
FC Atis měl začátek sezony famózní, a tak bylo jasné, že tento zápas nebude procházka růžovým sadem.

Začal první poločas. Mírná herní převaha a kvalita v podání našeho týmu byla znát. Po pár oťukávacích a slibných akcí došlo ke změně skóre. Do Atisácké branky se trefil střelec Jirka Matoušek. Stav 1:0.

Hra střídala akci za akcí, avšak brankář soupeře chytal výborně a držel svůj tým nad propastí.
Ve 20. minutě vyslal svou střelu, skrz chumel hráčů, opět Matoušek a zvýšil vedení na 2:0.
Přidat ještě dvě branky a bylo by prakticky po zápase, shodli se hráči. Opak byl ale pravdou.

Ve druhé půli úřadoval soupeř. Ten nesložil zbraně a trestal ne-důraz a lehkovážnost. Nejprve Rostislav Vevera skočil do trajektorie odkopu golmana a od něj se míč odrazil přímo do sítě. Stav 2:1.

Našim hráčům chyběla finální přihrávka a důraz v soubojích před brankou. Jak se to má dělat předvedl opět soupeř, který po autovém vhazování, jenž tečoval Richard Vevera, srovnal na 2:2.

Prakticky jako přes "kopírák" si vytvořil Atis další akci, kterou šel do vedení. Na stav 2:3 pro Atis zvýšil Jakub Sobotka, který opět po autovém vhazování a shluku hráčů před brankou zůstal sám před otevřenou svatyní a dorazil míč hlavou do brány.

Atis se stáhl a jeho obrana byla neprostupná. Takřka ke konci hororový scénař zachránil kapitán Ondřej Lapeš, který srovnal na konečných 3:3.

Sečteno a podtrženo: Atis předvedl sympatický výkon, o proti tomu pro náš celek je to obrovská ztráta a nezbývá nic jiného, než se z toho poučit do dalších bojů. V následujícím kole nás čeká loňský mistr ligy Armagedon.